Vědomá přírodní kosmetika a eko drogerie, která se zrodila z jednoho velkého snu

Zanechat svět o něco lepším místem. I takové poslání si může vytyčit výrobce, alespoň pokud jde o přírodní produkty, konkrétně přírodní mýdla a kosmetiku italské značky laSaponaria. Značka laSaponaria se zrodila před více než deseti lety, z velkého snu a nadšení do příběhů babiček a řemeslné tradice. Zakladatelé Luigi a Lucia je spojili s vášní pro dobré věci, aby z několika základních ingrediencí namíchali přírodní produkty vědomé kosmetiky a eko drogerie.

Na začátku byla přírodní mýdla

První laboratoř laSaponaria byla otevřena díky crownfundingové kampani a jak název napovídá, prvními produkty byla přírodní mýdla. Ty pod značkou laSaponaria najdete dodnes, spolu s celou řadou další vědomé kosmetiky kategorií: tělová kosmetika, sprchové gely, krémy a deodoranty, vlasová kosmetika, tuhé šampóny, přírodní barvy na vlasy, dětská kosmetika, péče o zuby.

Nechybí přípravky pleťové kosmetiky, květové vody a kosmetické speciality jako pleťová séra vitamín E, koenzym Q10, niacinamid + zinek. Speciální řada pro muže využívá konopí, např. jako Sérum proti vypadávání vlasů pro pány.

Přírodní kosmetika, která chytne za srdce

Dnes vědomá kosmetika a eko drogerie laSaponaria vzniká v nové laboratoři, stále řemeslnou výrobou a s posláním zanechat svět o něco lepším místem. Firma LaSaponaria s láskou vytváří 100% vědomou kosmetiku, která neobsahuje žádné složky živočišného původu a není testována na zvířatech.

Produkty laSaponaria ve složení nabízí ty nejkvalitnější přírodní ingredience. Pochází z lokálních surovin, aby podporovaly místní farmáře. Vedle toho obsahují i několik Fair trade certifikovaných surovin, které podporují místní komunity a sociální projekty po celém světě. Všechny složky mají původ v etickém dodavatelském řetězci, v BIO kvalitě, jak dokládá certifikace Cosmetici Biologici.

La Saponaria - Laboratorio di cosmetici consapevoli

Video: laSaponaria, YouTube

Olivový olej jako základ

Nejenom přírodní mýdla, i další vědomá kosmetika laSaponaria využívá extra panenský olivový olej, zlato středomoří. Na pokožku působí regeneračně, má schopnost zklidňovat i čistit. Otestovat jeho účinky můžete například v podobě ryzího přírodního mýdla z extra panenského olivového oleje. V dílně laSaponaria je ručně vyrábí bez jakýkoliv dalších přísad jako neutrální olivové mýdlo pro citlivou a problematickou pokožku, ale i ve voňavých variantách středomořské bylinky s aloe, myrta a červené hrozny, lípa a sléz, růžový olej a bambucké máslo, měsíček a pšeničné klíčky, mandle a zázvor, mák a cypřiš, pomeranč a skořice…

RECENZE KOSMETIKY A DROGERIE LASAPONARIA

Italská kosmetika laSaponaria nás oslovila primárně jako mýdlárna. Čistě přírodní olivové mýdlo se k nám dostalo na testování jako první ukázka výstupů vědomé laboratoře, kde využívají tradiční řemeslné postupy v kombinaci s moderními ekologickými principy. Minimalistické mýdlo nás oslovilo natolik, že jsme se od minimalismu odklonili, abychom přičichli i k dalším výtvorům laSaponaria a dopřáli si přírodní péči s příměsí italské vášně. Vášeň a lásku vědomá kosmetika laSaponaria nezapře, o tom se však každý musí přesvědčit sám, ale také nemusí. Volba je na každém, naše recenze a zkušenosti ke správné volbě mohou pomoci. Mohou, ale také nemusí.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *