Vánoční reklamy, které zaručeně dojmou každého

Není reklama jako reklama. Některé reklamy jsou natolik povedené, že se na ně každý rád podívá. Ty nejlepší reklamy dojmou každého, kdo má srdce. A co teprve vánoční reklamy! Připravili jsme pro vás u kocoura malý těch nejdojemnějších vánočních reklam. Samozřejmě v nich nechybějí zvířátka. I kvůli nim vás tyto reklamy chytnou za srdce. Tady jsou ty nejlepší vánoční reklamy, dárek od nás pro vás.

Úvodní foto: Pixabay.com

Nové vánoční reklamy 2020

Pandemie koronaviru ještě zvýšila zájem o vánoční reklamy, které jdou zpravidla proti proudu tradičních reklam zaměřených na komerční zisk. Vánoční reklamy se dotýkají základních hodnot, a právě proto nás v roce 2020, kdy nás koronavirus přivedl k přehodnocování a změně priorit, je o ně ještě větší zájem než kdy jindy.

Reklamní videa reagují na aktuální situaci, a tak se již v listopadu s dojemnými spoty doslova roztrhl pytel. Dávají nám přičichnout k opravdovému štěstí, vyzdvihují význam rodiny, ale i soudržnosti a pomoci druhým. Rodinu a rodinné tradice se zrcadlí i v reklamě Disney. Objevuje se v ní i vánoční hvězda a plyšový Mickey Mouse. Reklama se pojí s charitativní kampaní, kdy lidé nákupem plyšové hračky přispějí na dětský fond Make-A-Wish.

FROM OUR FAMILY TO YOURS | Disney Christmas Advert 2020 | Official Disney UK

Video: Vánoční reklama Disney 2020 (Youtube)

Rodinu zobrazuje i reklama irského obchodního řetězce Super Value. Vzbuzuje ještě silnější emoce, protože reálně popisuje příběh chlapce a strach, který pociťuje. Ukáže se, že nejde o strach o Santu, ale o vlastního dědu. Všichni víme, že právě senioři jsou v době koronaviru tou nejohroženější skupinou…

Heartwarming Irish Christmas ad about Covid-19 restrictions goes viral

Video: Vánoční reklama Super Value 2020 (Youtube)

Aktuální situaci, konkrétně lockdown, vykresluje i vánoční reklama Amazon. Mladá baletka se chystá na svoji velkou roli v zimní show. Jenže přijde uzavření škol a lockdown. Již název reklamy Show must go on však předává poselství o naději.

Video: Vánoční reklama Amazon 2020 (Youtube)

Jednou z těch nejočekávanějších vánočních reklam je každoročně reklama britského obchodního domu John Lewis. John Lewis přináší v roce 2020 reklamu jako sérii příběhů, řetězovou reakci dobrých skutků. Poukazuje na to, že i malé věci mají svůj smysl a mohou mnohé proměnit. Představují sílu laskavosti, stejně jako Disney reklama je i ta John Lewis propojená s charitou, konkrétně organizacemi fungujícími ve Velké Británii jako potravinová banka.

Watch the 2020 John Lewis Christmas advert

Video: Vánoční reklama John Lewis 2020 (Youtube)

I zvířata milují reklamu (nebo reklama zvířata)?

I minulá reklama John Lewis odrážela aktuální Covid situaci. Podzimní kampaň 2020 se nesla v duchu zábavy na doma. A nechyběl v ní ani pes.

New Season at John Lewis: For the Joy of Home ✨

Video: Podzimní reklama John Lewis 2020 (Youtube)

S emocemi John Lewis čaruje pravidelně a pravidelně k tomu ke spolupráci přibírá i domácí mazlíčky. V roce 2016 to bylo například prostřednictvím příběhu malé Bridget, která zbožňuje skákání na trampolíně. Avšak není jediná. Ráno 25. prosince zjistí, že skákání na trampolíně si oblíbil i její pes – boxer Buster.

Roztomilá vánoční reklama John Lewis nazvaná „I zvířata milují dárky“ se zařadila mezi ty nejlepší vánoční reklamy vůbec dostala se také do společnosti těch nejčastěji parodovaných reklam. Originál je však jen jeden.

John Lewis Christmas Advert 2016 (Buster The Boxer)

Video: Vánoční reklama John Lewis 2016: I zvířata milují dárky. (Youtube)

Zvířátko, které nikdy nevidělo Vánoce

Tým John Lewis rozhodně nenabízí dojemnou vánoční reklamu vzácně. I roce 2013 upoutal pozornost všech, kteří nemají srdce z kamene. Ve své reklamě vyprávěl příběh medvěda, který v zimě spí, nezažil tak dosud Vánoce. Ostatní zvířátka spojila své síly, aby to změnila a dopřála medvědovi pravé Vánoce.

Přímo medvědí dávka emocí a vtipná pointa, to je vánoční reklama John Lewis 2013.

John Lewis Christmas Advert 2013 - The Bear & The Hare, Original music Interpretation

Video: Vánoční reklama John Lewis 2013 (Youtube)

To v roce 2014 se jedné z hlavních rolí vánoční reklamy John Lewis ujal tučňák. V roce 2015 pak vznikl příběh na motivy pohádky Malý princ nazvaný Muž na Měsíci.

John Lewis Christmas Advert 2015 #ManOnTheMoon

Video: Vánoční reklama John Lewis 2015 (Youtube)

Nejlepší vánoční dárek

Britové dojemné vánoční reklamy prostě umí. Potvrzuje to i maloobchodní řetězec Sainsbury´s, který se svými reklamami na Vánoce každoročně boduje. V roce 2016 například zaujal vánočním příběhem tatínka, který nestíhá koupit vánoční dárky. Ale nakonec vše dobře dopadne, přijde na to, jaký je ten nejlepší vánoční dárek.

V této vánoční reklamě je tatínek za hrdinu, představí se však celá rodina, i její domácí mazlíček. Tím je zase pes. To v roce 2015 hrála ve vánoční reklamě Sainsbury´s hlavní roli kočka…

Recept na vánoční stres v podání Sainsbury´s:

The Greatest Gift | Sainsbury's Ad | Christmas 2016

Video: Vánoční reklama Sainsbury´s 2016 (Youtube)

Vánoce 2015 nás nevyvedla z míry ani kočka Mog, dokonce ani požár!

Vánoční reklama Sainsbury´s 2015 představovala kočku Mog, hrdinku dětských knížek britské spisovatelky Judith Kerr. Kočce Mog se málem podařilo zničit rodinné Vánoce, ale vše opět dobře dopadlo. Především proto, že Vánoce jsou o sdílení a radosti s ostatními.

Mog’s Christmas Calamity | Sainsbury’s Ad | Christmas 2015

Video: Vánoční reklama Sainsbury´s 2015 (Youtube)

Chcete více? Co takto pohádky nebo vánoční písničky?

Internetové zdroje

Youtube.com

…a vlastní poznatky a zkušenosti

Vánoční reklamy, které zaručeně dojmou každého

Vánoční reklamy sice nejsou tak lákavé jako vánoční pohádky, někdy ty pohádky naopak ruší. Přesto některé vánoční reklamy stojí za to. Nakonec ani bez nich by to nebyly ty pravé Vánoce.

Redakce U KOCOURA DOMA

Vyznáváme šťastné doma, přinášíme tipy na vrnivou spokojenost a harmonii. Hledáme inspiraci pro útulné bydlení, kde mají své místo domácí mazlíčci nebo pokojové rostliny. Jsme milovníci zvířat a přírody. Více…

5/5 - (4 votes)

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *