Oblíbená vánoční reklama na Kofolu se zlatým prasátkem dělá radost každé Vánoce. Letos má nový konec

Některé vánoční reklamy jsou opravdu povedené. Jistě k nim patří i reklama na Kofolu, která se zapsala do paměti většiny Čechů. Legendární spot patří k Vánocům téměř stejně jako tradiční české pohádky. V roce 2019 však reklama znovu překvapila. Má nový konec, ve kterém se o zlatém prasátku dozvíme něco víc.

Úvodní foto: YouTube

Cesta pro vánoční stromeček a zlaté prasátko

Malá holčička (Sandra Flemrová) jde s tatínkem do lesa, aby tam nepozorovaně uřízli vánoční stromeček. Tatínek (Jan Polášek) během řezání stromečku vypráví holčičce o tom, že musí vydržet do večeře nepapat, aby viděla zlaté prasátko. Děvčátko se ptá, zda bude mít i velký zahnutý zuby nahoru. Tatínek jí slibuje, že bude mít i ty zuby, když vydrží. Jenže holčička promptně reaguje tak, že to tatínkovi nezbývá než vzít nohy na ramena i s holčičkou.

„Ne, ne. Já nemusím. Já už ho vidím.“

holčička v reklamě

Tento spot se stal tolik populární, že i na žádost samotných diváků se v televizním vysílání objevuje už 16 let po sobě. 15 let se přitom nezměnil, až v roce 2019. Lucia Tarbajovská, marketingová manažerka společnosti Kofola to komentovala slovy:

Naše reklama se stala tak trochu ikonou Vánoc. Navazuje na symboliku čarovného Zlatého prasátka, které chce na Štědrý večer spatřit každý. V letošní kampani jsme tento motiv posunuli ještě dál.

Zlaté prasátko a souhvězdí Velké Medvědice

Poselství reklamy na Kofolu tak na Vánoce 2019 dostalo zcela nový rozměr, ač na původní příběh naváže tak dokonale, až to vypadá jako prvotní záměr. Poselství reklamy pro rok 2019 (a nejspíš i ty další) se ponese v duchu myšlenky, že zlaté prasátko může o Vánocích vidět opravdu každý. Stačí se jen podívat vzhůru na noční oblohu. Kofola nám v reklamě ukáže na obloze Velký vůz, souhvězdí Velké Medvědice a také to, jak se z ní jednoduše dá vytvořit obrázek zářícího prasátka.

I skutečné prasátko, resp. divočák v nové reklamě dostane více prostoru. Zjistíme dokonce, jak se jmenuje a komu patří. Možná ho budeme mít rádi ještě víc. Reklama se v televizi objevila poprvé 23. listopadu 2019, lidé ji vyhledávají a sledují i na YouTube. Ještě před 1. prosincem už reklama měla přes 80 tisíc shlédnutí.

Kofola - Vánoční spot 2019, CZ

Video: Vánoční reklama Kofola 2019

V hlavní roli Zlatuška

Reklama Kofoly se zlatým prasátkem od roku 2007 představuje limitované vánoční edice. První byla skořicová Kofola, v roce 2019 to byla například edice Kofoly jablko se skořicí a vánoční koření. Zaujala však především pokračováním příběhu, kdy jsme zjistili, že hlavní zvířecí hrdinkou je Zlatuška. Ve skutečnosti jde o šestiletou samici prasete divoké Bublinu, která není před kamerou poprvé. Objevila se například v seriálu Strážmistr Topinka nebo filmu Agnieszky Holland Přes kosti mrtvých. Bublina se narodila v oboře Žleby a domov má v záchranné stanici ve východních Čechách. Váží přes 80 kilogramů. Jako filmová hvězda má také svého trenéra Radima, i ten se nově v reklamním spotu Kofoly objeví. Pokračování spotu měl na starosti režisér Robert Hloz. Produkci zajišťovala agentura WMC Grey ve spolupráci s produkcí Dawson. Natáčelo se v okolí Českého Šternberka, v říjnu, zimní krajina tedy vznikla prostřednictvím umělého sněhu.

Reklama na Kofolu 2020

V roce 2020 se Kofola vrátila k tradiční podobě oblíbené reklamy, kterou na konci doplnila o sdělení související s významným výročím značky: Kofola. Když ji miluješ, není co řešit. Už 60 let!

Kofola - Vánoční spot 2020, CZ

Video: Kofola, vánoční reklama 2020 (Youtube)

V limitovaných edicích Kofola v roce 2020 nabídla klasickou vánoční vůni medu. Přinesla opravdu vyladěnou limitku s příchutí medu. Není to však jen medová Kofola. Speciálně pro prodejny Albert pak byla na Vánoce 2020 vytvořena také limitovaná edice Kokos. I exotická kokosová vůně k atmosféře Vánoc patří, stejně jako vánoční cukroví, nezřídka zdobené právě kokosem.

Internetové zdroje: 

/1/ Kofola, oficiální webové stránky a sociální sítě [online]. Ostrava: Kofola Československo, 2019 [cit. 2018-11-27]. Dostupné z: https://www.kofola.cz/

/2/ Legendární vánoční spot od Kofoly letos překvapí. Kofola.cz [online]. Ostrava: Kofola Československo, 21. listopadu 2019 [cit. 2018-11-27]. Dostupné z: https://www.kofola.cz/aktuality/legendarni-vanocni-spot-od-kofoly-letos-prekvapi

/3/ Michl, P.: Legendární vánoční spot od Kofoly dostal letos překvapivý závěr. Focus-age.cz [online]. Praha: Focus Agency,, 20. listopadu 2019 [cit. 2018-11-27]. Dostupné z: https://www.focus-age.cz/m-journal/aktuality/legendarni-vanocni-spot-od-kofoly-dostal-letos-prekvapivy-zaver__s288x14853.html

/4/ Legendární reklama na Kofolu se poprvé výrazně mění. Letos má nový konec. iDnes.cz [online]. Praha: MAFRA,  22. listopadu 2019 [cit. 2018-11-27]. Dostupné z: https://www.idnes.cz/ekonomika/domaci/kofola-reklama-ja-nemusim-ja-uz-ho-vidim-holcicka-stromecek-zlate-prasatko.A191122_165929_ekonomika_svob

Oblíbená vánoční reklama na Kofolu se zlatým prasátkem dělá radost každé Vánoce. Letos má nový konec

Některé vánoční reklamy jsou opravdu povedené. Jistě k nim patří i reklama na Kofolu, která se zapsala do paměti většiny Čechů. Legendární spot patří k Vánocům téměř stejně jako tradiční české pohádky. V roce 2019 však reklama znovu překvapila.

Autor: Redakce U KOCOURA DOMA

Vyznáváme šťastné doma, přinášíme tipy na vrnivou spokojenost a harmonii. Hledáme inspiraci pro útulné bydlení, kde mají své místo domácí mazlíčci nebo pokojové rostliny. Jsme milovníci zvířat a přírody. Více…

5/5 - (6 votes)

2 názory na “Oblíbená vánoční reklama na Kofolu se zlatým prasátkem dělá radost každé Vánoce. Letos má nový konec”

 1. Miroslav VáňA

  Dobrý den,
  mám takový dotaz. Něco mi říká,že tato reklama byla původně použita na něco jiného, tuším na mobilního operátota.
  Asi se pletu,že.
  Přeji Vám pěkný den
  Miroslav Váňa

  1. Dobrý den Miroslave,
   ano, tedy ne, asi si odpovídáte dobře. O žádném původním použití reklamy nic nevím.
   Pravdou je, že jsou to většinou operátoři, kteří stojí za opravdu kultovními reklamami, třeba Ty tablety s Pavláskem a Kotkem z těch novějších.
   Když se podívám na další reklamy agentury Kaspen, která za prasátkem stojí, tak podobná je třeba ta pro Rajec – Zima v Rajecké dolině z roku 2019. Ale stojí třeba i za kocourem Monety…
   Pěkný den od kocoura i Vám.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *