Vánoce na míru Ewy Farné válcují hitparády. Po 5 letech od vzniku

Není to žádná nová vánoční píseň. Vánoce na míru Ewa Farna nazpívala již v roce 2017. Brzy se sice staly vánočním hitem, který pravidelně v prosinci slýcháme z rádií, avšak nikdy se nedostaly až do čela tuzemské rádiové hitparády. To se povedlo až letos, v roce 2022.

Vánoce na míru dělají radost už pět let

Vánoční píseň Ewy Farné vznikla na objednávku Mall.cz, za hudbou stojí Lukáš Chromek, text pro Ewu napsali Martin Chobot a Filip Sázavský. Příjemná sváteční muzika zdaleka překonala své komerční hranice a podobně jako ty největší vánoční hity si na dobu své největší slávy musela nějaký čas počkat. Stejně jako pro vánoční pohádky i pro vánoční písničky platí, že až čas potvrdí jejich kvalitu. V případě Vánoc na míru to bylo dlouhých pět let. Na Vánoce 2022 však vánoční píseň Ewy Farné září na hudebním nebi více než kdykoliv předtím. Na YouTube již přitom Ewa stihla se svou písní nasbírat 32 milionů shlédnutí.

Ewa Farna - Vánoce na míru (Official Music Video)

Video: Ewa Farna, Vánoce na míru, YouTube

Ewa Farná a její hit Vánoce na míru v 49. týdnu 2022 dle dat IFPI (International Federation of the Phonographic Industry) vedou český žebříček nejhranějších songů v rádiích, až za ní jsou Chinaski a jejich Měl bych si boty zout nebo Mirai s písní Vedle tebe usínám. Ti všichni včele s Ewou Farnou sesadili z prvního místa Forget Me Lewise Capaldiho, který tento týden skončil až šestý. Z českých interpretů ho předstihl ještě Kryštof s písní Co bude pak na pátém místě, ze zahraničních Alvaro Soler & Topic se Solo para ti.

David Deyl & Kristína - Vánoční přání (Official Music Video)

Video: David Deyl & Kristína, Vánoční přání, YouTube

Vánoční songy v českých rádiích

Vánoční písně v aktuálním žebříčku českých rádií vedle Ewy Farné reprezentují i novinky, novinka Davida Deyla a Kristíny Vánoční přání nebo Slza a jejich K Vánocům chci jen tebe. Inspirace velkým vánočním hitem Mariah Carey Slza nezapře již názvem, v aktuálním žebříčku se přitom umístil i originál All I Want For Christmas Is You, a to na sedmadvacáté příčce. Jen o tři příčky dál se usadila legendární kapela Queen a jejich legendární vánoční hit Thank God It´s Christmas.

Václav Neckář & UMAKART - Půlnoční (oficiální video)

Video: Václav Neckář & UMAKART, Půlnoční, YouTube

Ještě před Mariah Carey jsou Wham! se svým slavným vánočním songem Last Christmas, na jedenácté příčce. Třináctou příčku pak obsadil Václav Neckář a jeho vánoční píseň Půlnoční. Jednadvacátá pozice patří Vánoční tandemu Kryštof a Karel Gott. Za pozornost stojí i třicátá příčka, která patří kapele Jelen a jejich písni V oblacích. Nejde sice o klasickou vánoční píseň, ale zpívá se v ní o andělech, a tak ke slavnostní atmosféře nejkrásnějších svátků a času adventního rozjímání ideálně zapadá.

Jelen - V oblacích

Video: Jelen, V oblacích, YouTube

 

5/5 - (1 vote)

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.