Vánoce 2022: Televizní program ČT nabízí dvě nové pohádky. A nejenom pohádky

Každým rokem Vánoce v televizi zpestřují především osvědčené i nové pohádky. Česká televize vždy na Štědrý den uvádí některou z nových pohádek a Vánoce 2022 nejsou v tomto ohledu výjimkou. Štědrý večer na ČT bude patřit pohádce Tajemství staré bambitky 2. Televizní program na první svátek vánoční obohatí i druhá premiéra pohádky. A opět půjde o tajemství, tentokrát Krakonošovo tajemství režiséra Petera Bebjaka.

Nové pohádky v televizi

„Nové pohádky České televize a Vánoce patří neoddělitelně k sobě. Štědrovečerní pohádka je pro nás jedním z pomyslných vrcholů celoročního programu. Fenomén, který dokáže k obrazovkám v jeden okamžik přivést hned několik generací diváků. Tradici drží Česká televize již devětadvacet let a ani letos tomu nebude jinak. V televizní premiéře uvedeme filmovou pohádku Tajemství staré bambitky 2 a na Boží hod výpravnou televizní pohádku Krakonošovo tajemství. V obou je vše, co mají správné pohádky mít. Jsou vtipné, napínavé a nechybí dobrý konec,“ uvedl k vánočnímu televiznímu programu generální ředitel České televize Petr Dvořák.

Tajemství staré bambitky 2 (2022) oficiální HD trailer

Video: Tajemství staré bambitky 2, trailer, YouTube

Advent, Vánoce i Silvestr

Štědrovečerní pohádka Tajemství staré bambitky 2 navazuje na první díl, který letos v televizním programu také najdete. Sváteční čas tak Tomáš Klus jako princ, resp. král Jakub, Kamila Janovičová jako jeho choť, Ondřej Vetchý jako loupežník Karaba, Veronika Khek Kubařová jako královna a další hvězdy pod taktovkou režiséra Ivo Macharáčka ozdobí hned dvakrát. Zazáří spolu s dalšími osvědčenými hereckými hvězdami oblíbených pohádkových příběhů. Vánoce v televizi letos okoření například loňská štědrovečerní pohádka Jak si nevzít princeznu nebo oba díly pohádky Anděl Páně, které se v žebříčcích popularity řadí mezi ty nejlepší pohádky vůbec.

Předvánoční program nabídne Adventní koncerty, které první adventní neděli zahájí přímý přenos koncertu z Břevnovského kláštera. Televizní zážitky ČT připravila i po Štědrém dnu, ať již v podobě zmiňované pohádky Krakonošovo tajemství, nebo silvestrovského programu s vrcholem v podobě Pocty Karlu Gottovi.

Nový rok 2023 odstartuje film Davida Ondříčka Zátopek, oceněný osmi Českými lvy.

5/5 - (1 vote)

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *