Vánoce, konec roku 2018 a začátek roku 2019 budou pod vládou jaguára

Hvězdy fascinovaly mnohé civilizace, ta mayská není výjimkou. Stejně jako jiné kultury i staří Mayové uctívali bohy, kteří sídlili na hvězdném nebi. Posvátné mayské příběhy byly sestaveny tak, aby jejich postavy odrážely jednotlivé planety a hvězdy.

Mayská civilizace sice vznikla již před 1700 lety, již dávno zanikla, ale dodnes nepřestává fascinovat, i proto, že byla založena na myšlence, že vše se cyklicky opakuje.

Úvodní foto: Pixabay.com

Věčný koloběh přírody

Mayové své myšlenky stavěly na pozorování koloběhu hvězd, ale i přírodních rytmů a rytmů přírody. I jejich kalendář či horoskop je úzce spojený s přírodou. Nyní dle mayského kalendáře přichází období jaguára, majestátné kočky, která má schopnost vidět i to, co je skryté pod rouškou tmy.

Možná i my podobně jako jaguár dokážeme v tento čas vidět věci, které nám doposud byly skryté. Chce to jen ztišit mysl a oddat se té ryzí sváteční atmosféře. Vánoce a jejich magie se s magií jaguára příhodně snoubí.

Lucie Bílá - Desatero (2014)

Video: Lucie Bílá: Desatero (YouTube)

Další vánoční písničky? Tady jsou…

Šance posílit své já

Jaguár nese mocnou sílu, také trpělivost, intelektuální schopnosti, ale i umění léčit. Pojí se dokonce i s jasnovidectvím. Jako černý panter představuje mýtické zvíře. Podobně jako Vánoce samotné může i jaguár v tomto vánočním období vybízet k rozjímání. Přichází magický čas, který lze využít k posílení svého vlastního já. Nyní máme možnost probudit svoji vnitřní sílu, nyní a nadále ji pak budeme moci využívat ke svému prospěchu.

Vánoce jsou obdobím splněných přání, i těch nejniternějších, stačí ji je přát skutečně z hloubky svého vlastního srdce. Stačí si vytyčit svoji vlastní cestu, nový rok 2019 by měl být příležitostí, jak na své cestě obstát. Jaguár nám dá sílu setrvat, neztratit ten správný směr, pokud si ten správný směr dokážeme nastavit. Nyní je na to ten pravý čas. Období jaguára nastává dle mayského kalendáře 24. prosince 2018 a končí 5. ledna 2019.

Foto: Vánoční přání U kocoura doma

Další vánoční přání? Tady jsou…

Vánoční přání a novoroční předsevzetí

Máme tu období rekapitulace. Nečekejte žádný universální návod na život, ten vám nikdo nikdy nemůže dát. Jistě však můžete čekat, že v tiché meditaci sami rozluštíte kód svého života. Všichni máme nyní příležitost nastavit si život tak, abychom byli spokojení, ať již jde o své tělo, zdraví, mysl i vztahy s ostatními. Vždy je však nutné začít u sebe. Jaguár nebo panter nám může pomoci vyjasnit si, co opravdu chceme, po čem toužíme. S pomocí jaguára si letos můžeme dát i ta správná novoroční předsevzetí, taková předsevzetí, která naplníme – kvůli sobě, nikoliv kvůli jiným.

Panter nabádá k pozorování. Nyní máme možnost zpozorovat i drobné detaily, které velmi podstatně utvářejí to, kdo jsme. Soustřeďte se na vše, co se kolem vás děje, nehodnoťte, nechtějte nic měnit, jen vnímejte, co se děje kolem vás i ve vás. Zaměřte se na sebe.

Dopřejte si čas. Odpočívejte. Užijte si klid a pohodu Vánoc. Věřte, že vše má svůj čas. Učte se od majestátné kočky a její trpělivosti. Spolehněte se na sílu šelmy, je to i síla, která je ukrytá v každém z nás, vždycky ji máme k dispozici. Všichni máme šanci žít život podle svého. Krásné Vánoce!

Literatura

  • Calleman, C. J.: Mayský kalendář – Průvodce budoucností lidstva: Záhada apokalypsy odhalena. Praha: Fontána, 2007. ISBN: 80-7336-363-1
  • Stray, G.: Mayský kalendář a další kalendáře minulosti. Praha: Dokořán, 2011. ISBN: 978-80-7363-296-0
  • Orr, B., Scofield, B.: Mayská astrologie v praxi: Tzolkinský kalendář. Praha: Pragma, 2008. ISBN: 978-80-7349-089-8
  • Clow, B. H.: Mayský kód: Zrychlení času a probuzení mysli světa. Praha: Pragma, 2008. ISBN: 978-80-7349-111-6

Vánoce, konec roku 2018 a začátek roku 2019 budou pod vládou jaguára

Mayský kalendář Vánoce 2018, celé svátky i začátek roku 2019 považuje za magické období. Je to totiž období jaguára, majestátné kočky, která má schopnost vidět i to, co je běžně skryté. Je to období rozjímání a také plnění přání.

Autor: Redakce U KOCOURA DOMA

Vyznáváme šťastné doma, přinášíme tipy na vrnivou spokojenost a harmonii. Hledáme inspiraci pro útulné bydlení, kde mají své místo domácí mazlíčci nebo pokojové rostliny. Jsme milovníci zvířat a přírody. Více…

5/5 - (3 votes)

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *