Válka miliardářů o domácí mazlíčky začala. Jde o 280 milionů!

Začátkem minulého roku změnil řetězec obchodů s chovatelskými potřebami s širokou nabídkou potřeb pro zvířata a také zvířat majitele. Více než 150 prodejen pod hlavičkou Pet Centrum, které jsou otevřené zejména ve velkých nákupních centrech po celém Česku i na Slovensku, koupila rodinná firma Tomáše Chrenka Supernius Pet. Nyní však miliardový obchod řeší pražský soud.

Úvodní foto: Unsplash.com

Pet centra, milionový business

Psi, kočky i další zvířata chovaná pro radost a potěšení vzbuzují zájem. Zdaleka nejde jenom o jejich roztomilé fotky, které zaplavují internet a sociální sítě. Krmivo a chovatelské potřeby obecně představují obrovskou obchodní příležitost, a tak toto odvětví láká i mnoho ziskuchtivých firem a podnikatelů. Zlákalo i investora Martina Štefunka.

Martin Štefunko vydělal miliardy korun na transakci skupiny Penta Investments, nákupu Severomoravských vodovodů a kanalizací. Stál také u zrodu sítě lékáren Dr. Max, rozdělení O2 nebo vzniku společnosti Cetin pro Petra Kellnera. Je spojován s aktivitami skupiny PPF a jako manažer pracuje pro nejbohatší Čechy. Nedá-li se mu něco upřít, je to mozek zaměřený na business.

MVM Invest, kde vedle Štefunka působí i Vladimír Pelán, koupila v roce 2014 českou část Pet Center od skupiny Penta Investmensts. Dle odhadu zveřejněném na serveru ihned.cz pak Pet centra loni prodala za více než půl miliardy korun společnosti Tomáše Chrenky Supernius.

Seriál HVĚZDY NOVÉHO SMÍCHOVA - díl 6: PET CENTER

Video: Pet Center, Nový Smíchov (Youtube)

Tomáš Chrenka, dle Forbesu jeden z nejbohatších Čechů s majetkem 19 miliard korun, král železa jako spolumajitel Třineckých železáren, je také spolumajitelem ateliérů Barrandov. Vedle železáren a zábavního průmyslu je však aktivní také ve zdravotnictví. Pod značkou Agel mu patří i zdravotnická zařízení s tržbami přes dvacet miliard korun ročně. Ročně ošetří kolem 2,5 milionů pacientů.

Do Chrenkova portfolia Agel spadají nemocnice, polikliniky, lékárny a laboratoře, v neposlední řadě i kardiologická nebo oční centra. Chrenkův business však pod značkou Supernius sahá i do odvětví domácích mazlíčků. Supernius má i majoritní podíly na veterinárních klinikách Jaggy v Brně a Praze. A svůj business rozvíjí dál, právě prostřednictvím Pet Center. Miliardář Chrenko, který miluje lov zvěře nebo historické relikvie, nyní rozporuje obchodní transakci se Štefunkem u soudu.

Tvrdý boj o velké peníze

Seznam Zprávy píšou o souboji dvou významných českých podnikatelů, přesto Chrenek podal žalobu hned na pět fyzických osob. Na prvním místě jde však o Martina Štefunka. Žaloba požaduje zaplacení částky převyšující 280 milionů korun. Podle informací serveru Seznam Zprávy došlo v loňské transakci k nadhodnocení kupní ceny. Chrenek tak nyní žádá polovinu peněz zpět, prodávající Stefunek údajně neposkytl všechny relevantní informace o obchodní kondici zverimexů.

Česko, země domácím mazlíčkům zaslíbená

Chov domácích mazlíčků, zejména psů má v Česku dlouhou tradici. Nejde však jenom o psy, také kočky jsou mezi Čechy oblíbené. Polovinu českých domácností obývá také nějaký domácí mazlíček, nejčastěji kočka nebo pes. Dle zprávy FEDIAF žije v Česku s deseti miliony obyvateli také více než dva miliony psů a téměř milion koček.

Internetové zdroje

/1/ Šenk, M.: Rodinná firma Tomáše Chrenka kupuje řetězec s potřebami pro zvířata Pet Center. V Česku a na Slovensku má přes 150 prodejen. Hospodářské noviny, server ihned.cz [online]. Praha: Economia, 18. února 2019 [cit. 2020-08-28]. Dostupné z:  https://byznys.ihned.cz/c1-66499300-rodinna-firma-tomase-chrenka-kupuje-retezec-s-potrebami-pro-zvirata-pet-center-v-cesku-ma-150-prodejen

…a vlastní poznatky a zkušenosti

Válka miliardářů o domácí mazlíčky začala. Jde o 280 milionů!

Psi, kočky i další zvířata chovaná pro radost a potěšení vzbuzují zájem. Zdaleka nejde jenom o jejich roztomilé fotky. Krmivo a chovatelské potřeby obecně představují miliardový business a obrovskou obchodní příležitost, a tak toto odvětví láká i mnoho ziskuchtivých firem a podnikatelů.

Redakce U KOCOURA DOMA

Vyznáváme šťastné doma, přinášíme tipy na vrnivou spokojenost a harmonii. Hledáme inspiraci pro útulné bydlení, kde mají své místo domácí mazlíčci nebo pokojové rostliny. Jsme milovníci zvířat a přírody. Více…

Hvězdičkujeme...

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *