Skip to content →

Valentýn v ZOO

Svátek zamilovaných lze oslavit různě. Tradiční valentýnská oslava představuje večeři při svíčkách, příp. kulturní akci, wellness zážitek… Možností je mnoho, jednou z těch méně tradičních, zato originálních je návštěva ZOO. Pokud půjde o ZOO Brno, nebude to návštěva ledajaká. Právě v Brně totiž připravili pro zamilované na 14. února akci Valentýn v ZOO.

ZOO Brno přeje zamilovaným

Zoologická zahrada nabízí krapet té romantiky každý den v roce. Na Svátek sv. Valentýna připravila brněnská ZOO pro všechny zamilované romantiky plnou náruč. Již při vstupu čeká na každý pár sladká pozornost.

Valentýn se ponese v duchu soutěží. Ta první umožní zamilovaným návštěvníkům užít si společné dobrodružství s hledáním odpovědí na soutěžní otázky, ale i hledáním tajného místa, kam pak vhodit odpovědní arch. Výhra soutěže opět slibuje velkou romantiku. Je jí zamilovaná prohlídka pro dvě osoby, zpestřená jízdou na vozíku.

Druhá soutěž se pojí s valentýnskou fotostěnou, která se v Brně osvědčila. Pro 14. Února 2019 je instalována v Kamčatské chalupě v Beringii. A protože je to fotostěna, netřeba asi dodávat, v čem soutěž spočívá. Ano, jde o fotky, hastagy, instagram a výhru v podobě volných vstupenek do ZOO.

Více o Valentýnu v ZOO Brno tady…

Zamilovaná komentovaná setkání se zvířaty

Komentovaná setkání nabízejí možnost poodhalit více se života zvířat. V rámci těchto setkání se představují také chovatelé zvířat, aby návštěvníkům nabídly poutavé informace a zajímavosti o různých zvířatech. Tato setkání se zpravidla konají tak, aby zvířata ukázala v jejich nejaktivnějších chvílích, nezřídka se pojí s krmením.

Na Valentýna 2019 v Brně se v rámci komentovaných setkání blíže seznámíte s kriticky ohroženým tygrem sumaterským. Přestože jde o opravdu velkou kočku, je to nejmenší žijící podruh tygra (Panthera tigris). Tygr sumaterský, též tygr sumatránský je charakteristický velmi výrazným zbarvením se sytými černými pruhy. Nejenom nápadná srst, ale i další znaky se od jiných tygrů tak liší, že ho někteří zoologové považují za samostatný druh.

V ZOO Brno žije pár tygrů sumaterských, samice Sata a samec Dandys. Možná předvedou i něco z té pravé kočičí lásky.

Zamilovaná komentovaná setkání slibují i další zvířata. Vedle tygra sumaterského je to i panda červená a surikata.

Harmonogram zamilovaných setkání se zvířaty v ZOO Brno 14. února 2019

13:30 – tygr sumaterský
14:00 – panda červená
14:30 – surikata

Každá hvězdička je dobrá! Ušlo to.Bylo to fajn, ale...Článek se líbil.Super článek.Super článek, chválím. 1x, ø5,00


Loading...

Kocour Doma

Sdílíme kočičí, ale také psí a člověčí zážitky. Přáli bychom si, aby vám přinesly radost stejně tak, jako ji přinesly nám. Naše společné chvilky nás naplňují vrnivou, příjemnou a hebkou spokojeností. Třeba budou i pro vás malou inspirací k životu jako v bavlnce.

Zdroje: vlastní poznatky a zkušenosti, literatura, internetové zdroje, více...

Internetové zdroje: 

/1/ Valentýn v Zoo Brno. ZooBrno.cz [online]. 2019 [cit. 2019-14-02]. Dostupné z: https://www.zoobrno.cz/calendar/akce/event-7526

/2/ Tygr sumaterský. ZooBrno.cz [online]. 2019 [cit. 2019-14-02]. Dostupné z: https://www.zoobrno.cz/zvirata-v-zoo/chovana-zvirata/savci/panthera-tigris-sumatrae

/3/ Panthera tigris sumatrae (tygr sumaterský). BioLib.cz [online]. 2019 [cit. 2019-14-02]. Dostupné z:  https://www.biolib.cz/cz/taxon/id2051/

/4/ Tygr sumaterský. Wikipedie. [online]. 2019 [cit. 2019-14-02]. Dostupné z:  https://cs.wikipedia.org/wiki/Tygr_sumatersk%C3%BD

Obrázky:

Zdroj ilustračních obrázků: Pixabay.com

Upozornění: žádné informace na tomto webu nemají odborný charakter...

Pečlivě studujeme všechny dostupné zdroje, hledáme na internetu, v literatuře i v odborných časopisech. Čerpáme z rad veterinářů i zkušenějších chovatelů. Přesto nejsme (ani nemůžeme být) náhradou odborné veterinární péče. Jsme jenom chovatelé, co se snaží sdílet zkušenosti a získané informace s ostatními. V případě zdravotních potíží vás musíme odkázat na odborníky, v jejich rukou by měla být i léčba zvířat. Samozřejmě chápeme, že nejvíce pro své miláčky může udělat zejména jejich majitel.

Jsme pisálci, fotografové a designéři života. Chceme se podělit o své poznatky, zkušenosti a zážitky ze života s chlupáči. Chceme sdílet svoji radost. Více…

Naší smečce vládne černý kocour. Máme i kočičku a nechybí nám ani pes.

  • Černý kocour se svým sametově něžným kožíškem přímo vybízí k pohlazení. Jen si ho pohlaďte! Jen se podívejte do jeho magických očí a nechte všechny starosti zmizet.
  • Máme i kočičku. Je to potvora, ale hlavně je to radost!
  • Největší mazel sice vypadá jako pes baskervillský, ale jenom vypadá, opravdu. Náš pes, tedy fenka je doslova ten největší mazel.:-)

Hledáme inspiraci pro útulné bydlení, vrnivou spokojenost a harmonii. Náš web U KOCOURA DOMA má být útočištěm pro všechny milovníky zvířat a přírody. Jsme tady pro všechny vyznavače šťastného domova, věčné hledače krásy, i pro ty, kterým voní bylinky nebo jim přirostla k srdci zahradaVíce…

Buďte s námi v kontaktu na sítích:  Facebook instagram pinterest youtube 

Kontaktujte nás na emailu ukocouradoma/zavináč/seznam.cz anebo využijte kontaktní formulář.

Jsme otevřeni různým formám spolupráce.

© 2016 – 2018 U KOCOURA DOMA Všechna práva vyhrazena. Pokud čerpáte z našeho obsahu, nezapomeňte nás uvést jako zdroj. Spolupráci se nebráníme.

Stojíme si za svým.

Aby tento web za něco stál.

Píšeme o tom, co se nás týká. Jsme osobní. Jsme chovatelé, ale nejsme odborníci. V případě zdravotních potíží vás musíme odkázat na odbornou pomoc, ať již lékařskou či veterinární v případě, že půjde o zvíře.

Nejsme eshop. Pouze doporučujeme, doporučujeme produkty, které známe, máme rádi a sami používáme. Naše tipy jsou skutečně naše tipy. Představujeme to, co se nám fakt líbí, nejenom na oko.

Affiliate Disclaimer

Když něco doporučujeme, tak to doporučujeme z vlastní vůle, nikoli proto, že nám za to někdo zaplatil.

Náš web má pouze informativní charakter, nejsme a netváříme se jako odborníci. Nemůžeme nahradit odbornou lékařskou či veterinární péči. V případě zdravotních potíží vás musíme odkázat na odborníky. Nedáváme odborná ani obchodní doporučení. Tím však nevylučujeme partnerskou spolupráci.

NĚCO PRO PANIČKY A PÁNÍČKY

Udělejte něco pro spokojenost svých mazlíčků, dopřejte jim spokojené paničky a páníčky. Inspirujte se u chlupáčů, radujte se ze života, relaxujte, nedejte šanci stresu.

Published in All