Poslední úplněk roku 2020: Ve znamení emocí

30. prosince nad ránem, přesně ve 4:24 hodin SEČ nastává úplněk, poslední v tomto roce. Říká se mu také úplněk dlouhých nocí, který zpravidla provází tuhá zima, mráz a sníh. Je to první úplněk po zimním slunovratu a královské konjunkci Jupiter Saturn, která se během slunovratu odehrála.

Ve znamení Raka

Zatímco konjunkce přesunula obří planety Jupiter a Saturn ze znamení kozoroha do znamení Vodnáře a odstartovala zcela novou vodnářskou éru, prosincový úplněk náleží ke znamení Rak. Stejně jako vodnář se i rak pojí s živlem vody. Je typický proměnlivostí, která připomíná proměnlivost Měsíce a jeho neustálý lunární cyklus od novu k úplňku a zase naopak tak, jak to zobrazuje lunární kalendář. Luna znamení Raka vládne.

Pokud jde o zdraví, měli bychom si dát pozor na plíce a hrudník, také žaludek, játra, žlučník či ženské orgány.

Úplněk v Raku, 30. 12.: Silné stránky na místě slabin, dojemná chvíle…

Video: Poslední úplněk 2020 (YouTube)

Když vládnou emoce…

Znamení Rak se dle horoskopu pojí s velkou emocionalitou, citlivostí, přecitlivělostí, ale i soucitem. Tyto charakteristiky budou v době úplňku v raku vyvstávat u všech znamení horoskopu. Zvýšená emocionalita a výkyvy nálad nemusejí být zrovna příjemné, avšak jako za každého plného Měsíce nám umožňují poznat kus sebe a posunout se dál v osobním rozvoji. Poslední úplněk roku 2020 může být příležitostí, jak se naučit zacházet s vlastními emocemi. Měsíc nás bude směrovat domů, k rodině a pocitům bezpečí. Takový je směr vodního znamení Rak.

Další úplněk, který nás čeká až na konci ledna 2021, bude patřit ohnivému znamení Lev.

Lunární kalendář

Lunární kalendář je zřejmě tím nejstarším kalendářem. Je daný pohybem Měsíce a energií, kterou dnům dávají jednotlivé fáze měsíce. Nejde jenom o úplněk a nov jako nejsilnější a nejvýraznější fáze měsíčního cyklu. Lunární kalendář zachycuje celý lunární cyklus od novu až pro úplněk a od úplňku zase zpět do novoluní. První lunární den nastává po novoluní.

Literatura

  • Gabzdyl, P.: Měsíc známý i tajemný. Praha: Aventinum, 2013. ISBN: 978-80-7442-043-3
  • Dušek, J., Grygar, J., Pokorný, Z.: Náš vesmír. Praha: Aventinum. ISBN: 978-80-86858-65-4
  • Clark, S., Sumcov, P.: Neznámý vesmír v 10 kapitolách. Praha: Universum, 2017. ISBN: 978-80-242-5689-4

Internetové zdroje

/1/ Gabzdyl, P.: Fáze Měsíce. Měsíc.astronomie.cz [online]. Měsíc.astronomie.cz, 2018 [cit. 2020-12-29]. Dostupné z: http://mesic.astronomie.cz/faze-mesice.htm

/2/ Měsíc aktuálně. Česká astronomická společnost. Astro.cz [online]. Česká astronomická společnost, 2018 [cit. 2020-12-29]. Dostupné z: https://www.astro.cz/na-obloze/mesic.html

…a vlastní poznatky a zkušenosti. říjen

Poslední úplněk roku 2020: Ve znamení emocí

30. prosince nad ránem nastává úplněk ve znamení raka, poslední v roce 2020. Říká se mu také úplněk dlouhých nocí, který zpravidla provází tuhá zima, mráz a sníh. Je to první úplněk po zimním slunovratu a královské konjunkci Jupiter Saturn, která se během slunovratu odehrála.

Redakce U KOCOURA DOMA

Vyznáváme šťastné doma, přinášíme tipy na vrnivou spokojenost a harmonii. Hledáme inspiraci pro útulné bydlení, kde mají své místo domácí mazlíčci nebo pokojové rostliny. Jsme milovníci zvířat a přírody. Více…

5/5 - (3 votes)

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.