UMĚNÍ SPOKOJENOSTI

V dnešní době vše běží tak rychle! Vývoj spěje vpřed mílovými kroky, technologie ženou kupředu tak závratně, že jim člověk ani nestíhá. Stres je na každodenním pořádku, stejně jako všudypřítomný tlak na výkon nebo touha po dokonalosti.

Kdo z nás by někdy nepodlehl kouzlu krásných obrázků, které na naše smysly útočí ze všech stran? Kdo z nás by někdy nezažil vnitřní neklid, nespokojenost sám se sebou? Kdo by nebyl někdy zmatený ze světa kolem, ztracený v bludných kruzích mamonu? Kdo z nás by nepociťoval ten věčný stres? A kdo nehledá způsoby jak proti stresu bojovat? Kdo z toho kolotoče a tlaku okolí nechtěl někdy vystoupit? Touhu zastavit se, abychom nabrali dech, pociťujeme všichni. Tak proč to neuděláme?

Kde hledat vnitřní klid a spokojenost?


Není to jen ten stres, jsou to i problémy se stresem spojené, fyzické i psychické potíže. To vše nás trápí, nás dvounohé. Řešení je přitom mnohem snazší než by se mohlo zdát. Jen se podívejte na kočky, inspirujte se u nich. Načerpejte alespoň kousek z toho jejich pověstného vnitřního klidu.

Jak na to? Co je zdrojem toho fascinujícího klidu, který pozorujeme u koček? Není to nic zvláštního, je to především smysl pro harmonii, harmonii mezi odpočinkem a aktivitou, spánkem a zábavou. Je to trpělivost, ale také ostražitost. Je to vnímavost vůči tomu, co se děje kolem i uvnitř, je to vědomé prožívání každého okamžiku.

Kočky mají schopnost spojovat zdánlivě protichůdné principy, podobně jako monáda spojuje jin – jang, jako se mužská a ženská energie spojují do jedné životní síly, v čínském Feng Shui nazývané čchi. Feng Shui usiluje o harmonii prostoru, protože naše okolí výrazně ovlivňuje i naše vnitřní rozpoložení. Pokud chcete změnit něco v sobě, zkuste změnit něco kolem sebe…

Jak bojovat proti stresu?


Kolik energie ztrácíme bojem s větrnými mlýny? Kolik času bychom ušetřili, kdybychom nestavěli vzdušné zámky? Kolik konfliktů by nás minulo, kdybychom se zaměřovali sami na sebe, nikoliv na jiné?

Vlastní osobnost, která se nepodvolí, ale dokáže respektovat jiné. Vědomí sebe sama a svých potřeb, ale i svoboda a nezávislost. To jsou vlastnosti typické pro kočky, to jsou vlastnosti, které se budou hodit každému, kdo hledá spokojenost. Pokud hledáte radost ze života, žijte jako kočky, žijte přítomností. Objevte principy mindfulness.

 

Zdroj: Pixabay.com

Pokud se chcete zbavit stresu, zpomalte, můžete si to dovolit! Dopřejte si čas pro sebe. Využijte sílu rituálů, kouzla aromaterapie, léčivé nástroje muzikoterapie a další techniky proti stresu. Je jich dost, najděte si tu svou.

A nezapomeňte, máte vedle sebe antistresové pomocníky. Kočka i pes nabízí svoji hřejivou antistresovou terapii, jen se jí oddejte.

Jak projasnit mysl a nastartovat tělo?


Základním zdrojem energie pro lidské tělo je kyslík. Každým nádechem můžeme ovlivnit množství energie pro každou jedinou buňku svého organismu, pro každý orgán a systém. Každý nádech může pročistit naše tělo, projasnit mysl a zlepšit naše psychické rozpoložení. Bohužel, většina z nás trpí nedostatkem kyslíku. Na vině je mělké dýchání, ale také to, co dýcháme. Kolem nás je ovzduší plné škodlivin, ovzduší doma je přitom mnohem horší než ovzduší venku.

Chcete-li pro sebe něco udělat, začněte od základů – očistěte vzduch kolem sebe. Můžete využít i energetickou očistu prostoru, například vykuřování, ale to až poté, co dokonale uklidíte. Úklid je způsobem, jak jednoduše pročistit vzduch, projasnit vše kolem i uvnitř sebe a také se zbavit překážek, které brání životu.

Láká vás hloubková regenerace a znovuobnovení sil? Potřebujete restartovat tělo i mysl, podpořit mentální funkce? Chcete být zase plní vitality a cítit se svěží? Nehledejte žádné zázračné metody, to vše dokáže obyčejný spánek. Kvalitní a dostatečně dlouhý spánek je klíčem k regeneraci a vitalitě. A přece tak často spánek zanedbáváme. Hledáme zázračná řešení tam, kde je to tak jednoduché!

Mimochodem, víte, že kočka klidně prospí až 16 hodin denně?

Autor: Radka Křivánková 2019/03/13