Skip to content →

Ukliďte v sobě i kolem sebe. Návod dává Feng Shui

Chaos vytváří zase jenom chaos. Nepořádek kolem se odráží i v nepořádku uvnitř, ve vlastních myšlenkách a pocitech. Očista vnější a očista vnitřní jdou ruku v ruce. Důkladný úklid, očista domova může být i způsobem, jak uklidit uvnitř sebe, alespoň dle principů starobylého učení Feng Shui.

Některá období se tradičně pojí s očistou. Nyní je právě ten čas. Právě ten čas je však vždy, když vás intuice nabádá k nějaké změně. Očista přichází jako přirozená potřeba změny k lepšímu. Pokud máte pocit, že byste měli něco ve svém životě změnit, zkuste změnit něco kolem sebe. Takovou změnou můžete spustit celý sled postupných změn, které povedou k vaší spokojenosti a pocitům štěstí.

Vítr a voda

Únava, ztráta vitality, nedostatek koncentrace, ale i negativní pocity jako je strach či úzkosti, stres i vztahové potíže či problémy v komunikaci – to vše může být projevem toho, že v prostředí kolem nás neproudí životní energie, kterou Číňané nazývají čchi. Měla by kolem nás plynule proudit, nemělo by ji nic brzdit. Pokud pomocí principů Feng Shui rozproudíte energii kolem sebe, získáte energii pro řešení svých vnitřních problémů, mnoho z nich se očistí a uvolní samovolně.

Základem Feng Shui jsou dva protichůdné prvky – vítr a voda. Vítr nás odkazuje na to, jak důležité je kyslík. Je základním zdrojem energie, a tak je základem Feng Shui větrání, čistý vzduch bez škodlivin a prachu. Prach je ve Feng Shui symbolem stagnace, je to jeden z nejničivějších faktorů energie čchi. S prachem a úklidem vůbec si poradí voda, druhý z hlavních prvků Feng Shui.

Video: Feng Shui hudba k očistě domova od negativní energie

Pocity napoví

Někdy máme pocit, že potřebujeme pročistit emoce či projasnit myšlenky. Řešením pak může být světlo.

Najděte způsob, jak přivést do svého obydlí více přirozeného světla, případně ho nahraďte světlem umělým. Zkuste osvětlit všechna temná zákoutí ve svém domově, možností v podobě nejrůznějších svítidel, lamp a lampiček je nespočet.

Rozjasněte své doma prostřednictvím barev. Myslete však na to, že méně je někdy více.

Méně je více

Někdy máme pocit, že život nám do cesty klade samé překážky. Podívejte se kolem, nekladete překážky sami sobě? Zbavte se nadbytečných věcí, dostaví se pocity úlevy. Nechte kolem sebe jenom předměty, které vám dělají radost. To hlásá nejenom Feng Shui, ale také novodobá propagátorka dokonalého úklidu Marie Kondo, autorka metody KonMari.

Neschraňujte veteš ani předměty připomínající minulost. Nostalgie je tíživá. Vyhoďte špatné vzpomínky! Dejte sbohem všemu, co nepotřebujete, co nefunguje nebo je nějak poškozené. Vykliďte od harampádí celý byt – od šatny a skříní, přes spíže a komory, až po nejrůznější regály a poličky, třeba v koupelně.

Sami sobě škodíme

Pokud jde o očistu, bude v domě spojena s koupelnou. Tam byste měli začít. Aby koupelna sloužila skutečně k očistě, měla by být sama čistá, bez rušivých elementů, bez zbytečných předmětů. Udělejte v koupelně pořádný vítr a využijte vodu, kterou koupelna nabízí. Očista bude dokonalá!

Vemte to od podlahy. Důkladně projděte vše, co v koupelně máte. Vyhoďte vše, co nevyužíváte. Zrevidujte veškeré čistící a úklidové prostředky. Paradoxně jsou právě ty v domácnostech zdrojem největšího znečištění.

Kosmetika, chemické čističe, úklidové prostředky a agresivní dezinfekce zatěžují vzduch mnoha škodlivinami. Pocit čistoty a vůni svěžesti přinášejí jen zdánlivě, chemie mate naše smysly, například chemické osvěžovače vzduchu patří k těm největším zdrojů chemikálií v ovzduší domácnosti. Přitom mají i čistě přírodní alternativu v podobě esenciálních olejů aromaterapie. Agresivní úklidové prostředky přitom dokonale nahradí mnohem šetrnější, ekologičtější i levnější přírodní čističe jako je ocet, soda a sůl.

Očista má zelenou

Vnitřní ovzduší pomáhají čistit i pokojové rostliny. Ve Feng Shui se hojně využívají k oživení prostoru, avšak za předpokladu, že jsou rostliny zdravé a vitální.

  • Suché a zaprášené rostliny harmonii interiéru rozhodně neprospějí. Energii mohou narušovat i rostliny se špičatými listy, lze je však využít jako ochránce některých kritických míst.
  • Pozitivní energií srší zejména listy s měkkými listy kulatého tvaru, například tlustice. Ta je ve Feng Shui také symbolem bohatství a prosperity. Číňané vyzdvihují i popínavé nebo převislé pokojové rostliny, které mohou pomoci nasměrovat energii do míst, kde je potřeba.
reklama

Jak si doma efektivně vyčistit vzduch?

Větrání je základ. Zlepšit vzduch v domácnosti můžou i pokojové rostliny. Ke stejnému účelu slouží i kvalitní čistička vzduchu. Je vhodná i pro alergiky, kterým může vadit pyl či plíseň z půdy pokojových rostlin.

Čistička vzduchu využívá hned několik filtrů, včetně HEPA filtru, díky kterým zachytí všechny možné typy škodlivin v ovzduší. Poradí si s prachem a prachovými roztoči, také škodlivými mikroorganismy, toxickými látkami nebo pylem. Přijde vhod nejenom v pylové sezóně. Prach či toxické látky naše vnitřní ovzduší ohrožují pořád.

Každá hvězdička je dobrá! Ušlo to.Bylo to fajn, ale...Článek se líbil.Super článek.Super článek, chválím. 2x, ø5,00


Loading...

Kocour Doma

Sdílíme kočičí, ale také psí a člověčí zážitky. Přáli bychom si, aby vám přinesly radost stejně tak, jako ji přinesly nám. Naše společné chvilky nás naplňují vrnivou, příjemnou a hebkou spokojeností. Třeba budou i pro vás malou inspirací k životu jako v bavlnce.

Zdroje: vlastní poznatky a zkušenosti, literatura, internetové zdroje, více...

Internetové zdroje a další informace: 

ZDROJE a další informace:

Obrázky:

Zdroj ilustračních obrázků: Pixabay.com

Upozornění: žádné informace na tomto webu nemají odborný charakter...

Pečlivě studujeme všechny dostupné zdroje, hledáme na internetu, v herbářích a další literatuře, v odborných časopisech. Čerpáme z rad veterinářů i zkušenějších chovatelů, a nejenom jich. Přesto nejsme (ani nemůžeme být) náhradou odborné péče.

Náš web má pouze informativní charakter. Nemůžeme nahradit lékařskou či veterinární péči. V případě zdravotních potíží vás musíme odkázat na odborníky, v jejich rukou by měla být i léčba zvířat. Samozřejmě chápeme, že nejvíce pro své miláčky může udělat zejména jejich majitel.

Nejsme a nechceme se tvářit jako odborníci. Jsme jenom nadšení chovatelé, milovníci přírody a bylinek, co se snaží sdílet zkušenosti a získané informace s ostatními. 

Jsme pisálci, fotografové a designéři života. Chceme se podělit o své poznatky, zkušenosti a zážitky ze života s chlupáči. Chceme sdílet svoji radost. Více o nás…

Přinášíme tipy na zdravé bydlení, inspiraci pro dům i zahradu, pro domov bez chemie. Připravujeme praktické návody aromaterapie, užitečné informace o šetrném úklidu, očistě prostoru nebo články o pěstování a využití nejrůznějších bylinek. To proto, aby doma bylo jako doma.

#zdravebydleni #kouzlaaromaterapie #aromaterapie #bylinkovani #bylinky

Naší smečce vládne černý kocour. Máme i kočičku a nechybí nám ani pes.

  • Černý kocour se svým sametově něžným kožíškem přímo vybízí k pohlazení. Jen si ho pohlaďte! Jen se podívejte do jeho magických očí a nechte všechny starosti zmizet.
  • Máme i kočičku. Je to potvora, ale hlavně je to radost!
  • Největší mazel sice vypadá jako pes baskervillský, ale jenom vypadá, opravdu. Náš pes, tedy fenka je doslova ten největší mazel.:-)

Hledáme inspiraci pro útulné bydlení, vrnivou spokojenost a harmonii. Náš web U KOCOURA DOMA má být útočištěm pro všechny milovníky zvířat a přírody. Jsme tady pro všechny vyznavače šťastného domova, věčné hledače krásy, i pro ty, kterým voní bylinky nebo jim přirostla k srdci zahradaVíce o nás…

Buďte s námi v kontaktu na sítích:  Facebook instagram pinterest youtube 

Kontaktujte nás na emailu ukocouradoma/zavináč/seznam.cz anebo využijte kontaktní formulář.

Jsme otevřeni různým formám spolupráce.

© 2016 – 2019 U KOCOURA DOMA Všechna práva vyhrazena.

reklama

Stojíme si za svým.

Aby tento web za něco stál.

Píšeme o tom, co se nás týká. Jsme osobní. Jsme chovatelé, ale nejsme odborníci. V případě zdravotních potíží vás musíme odkázat na odbornou pomoc, ať již lékařskou či veterinární v případě, že půjde o zvíře.

Nejsme eshop. Pouze doporučujeme, doporučujeme produkty, které známe, máme rádi a sami používáme. Naše tipy jsou skutečně naše tipy. Představujeme to, co se nám fakt líbí, nejenom na oko.

Affiliate Disclaimer

Když něco doporučujeme, tak to doporučujeme z vlastní vůle, nikoli proto, že nám za to někdo zaplatil.

Náš web má pouze informativní charakter, nejsme a netváříme se jako odborníci. Nemůžeme nahradit odbornou lékařskou či veterinární péči. V případě zdravotních potíží vás musíme odkázat na odborníky. Nedáváme odborná ani obchodní doporučení. Tím však nevylučujeme partnerskou spolupráci.

Vyloučení odpovědnosti

www.ukocouradoma.cz slouží primárně jako osobní blog.

Jde o informační webové stránky pro širokou veřejnost s obsahem přizpůsobeným především srozumitelnosti a čitelnosti. Texty jsou vytvářeny s ohledem na přesnost a faktickou správnost, přesto autor ani provozovatel webu nenese odpovědnost za případnou škodu v důsledku nepřesných informací. Nenese a nemůže nést zodpovědnost ani za případnou škodu, která vznikla v souvislosti s užíváním webu a obsažených informací.

Tento web má pouze informační charakter. Informace si nekladou za cíl a v žádném případě nenahrazují konzultaci u odborníka. V případě konkrétních zdravotních potíží vyhledejte odbornou lékařskou pomoc.

Tímto vylučujeme zodpovědnost i za trvalost obsahu tohoto webu. Veškeré informace mohou být kdykoliv pozměněny nebo zcela odstraněny. Neneseme zodpovědnost ani za případné výpadky webu.

Všechna autorská práva vyhrazena. Veškerý obsah je autorským dílem a jako takový je chráněný autorským zákonem.

Tyto webové stránky mohou obsahovat odkazy na jiné webové stránky. Za externí stránky rozhodně nepřebíráme odpovědnost, neodpovídáme za případné škody vzniklé s jejich obsahem či provozováním. Přístup na jiné webové stránky a využití jejich obsahu je na vlastní riziko internetového uživatele.

NĚCO PRO PANIČKY A PÁNÍČKY

Udělejte něco pro spokojenost svých mazlíčků, dopřejte jim spokojené paničky a páníčky. Inspirujte se u chlupáčů, radujte se ze života, relaxujte, nedejte šanci stresu.

Published in All Feng Shui očista