Tygr usurijský: Nejkrásnější fotka divočiny roku 2020 zachycuje vzácnou kočku objímajícího strom

Již 56. ročník fotografické soutěže The Wildlife Photographer of the Year za rok 2020 má své vítěze. Tím největším, tedy prvním je tygr usurijský, resp. ruský fotograf Sergey Gorshkov, který zachytil úchvatnou kočku objímající strom. Za snímkem stojí neuvěřitelné množství práce a času. Nakonec se však pomocí skrytých kamer podařil dokonalý záběr, což dokumentuje i prestižní ocenění.

Wildlife Photographer of the Year

Fotografickou soutěž Wildlife Photographer of the Year organizuje londýnské Přírodopisné muzeum (Natural History Museum). Jeho patronkou je vévodkyně Kate, choť britského korunního prince Williama. A právě vévodkyně Kate také slavnostně ohlašovala výherce pro rok 2020.

Letos se soutěž kvůli koronaviru soutěž dočkala netradičního online ceremoniálu, zdobila ho právě asi nejoblíbenější členka britské královské rodiny. Zatímco finalisté soutěže byli dostupní prostřednictvím online připojení, vévodkyně Kate byla přímo v budově muzea. Přímo z muzea oznamovala finální výběr šestičlenné poroty v čele s Rosamund Kidman Coxovou, dlouholetou redaktorkou a spisovatelkou zaměřující se na přírodu a enviromentální témata.

Awards Ceremony 2020 | Wildlife Photographer of the Year

Video: Wildlife Photographer of the Year Awards 2020 (Youtube)

Tygr ze Sibiře

Celkovým vítězem soutěže se v roce 2020 stal ruský fotograf Sergey Gorshkov. Na svém snímku nazvaném Objetí zachytil samici tygra ussurijského v těsném spojení s majestátním stromem. Tato největší známá kočkovitá šelma je ohrožena vyhynutím a vyskytuje se pouze na východní Sibiři. Fotograf podle Přírodopisného muzea čekal na pořízení snímku celých jedenáct měsíců. Uspěl pak mezi 49 tisíci snímky, které do soutěže zaslali fotografové z 86 zemí.

Fotografie tygra ussurijského i další stovka fotografií, které se dostaly do finále soutěže, budou vystaven v britském Přírodopisném muzeu. Později by se měly přesunout na další místa. Takřka souběžně startuje další ročník soutěže Wildlife Photographer of the Year. Soutěž je otevřená každému, nezáleží přitom na tom, zda se fotografováním živí, anebo fotí jen pro radost. Počítá se výsledek!

The Wildlife Photographer of the Year

Fotografická soutěž The Wildlife Photographer of the Year je jednou z nejprestižnějších a nejdéle probíhajících soutěží pro fotografy přírody z celého světa. Její historie se začala psát už v roce 1965. Soutěž pořádá Natural History Museum v Londýně a BBC Worldwide s cílem prezentovat přírodní bohatství planety Země, ale také upozornit na nepříznivý vliv člověka.

Internetové zdroje

/1/ Peplow, G.: Wildlife Photographer Of The Year revealed – take a look at the best images of 2020. Sky.com [online]. Sky.com, 14. říjen 2020 [cit. 2020-11-04]. Dostupné z: https://news.sky.com/story/wildlife-photographer-of-the-year-revealed-take-a-look-at-the-best-images-of-2020-12103139

/2/ Letošní ročník prestižní fotografické soutěže vyhrál snímek ohroženého tygra sibiřského. Českátelevize.cz [online]. Sky.com, 14. říjen 2020 [cit. 2020-11-04]. Dostupné z: https://ct24.ceskatelevize.cz/svet/3206677-letosni-rocnik-prestizni-fotograficke-souteze-vyhral-snimek-ohrozeneho-tygra-sibirskeho

/3/ Wildlife Photographer of the Year na wikipedii [online]. Wikipedia.org, 2018 [cit. 2020-11-04]. Dostupné z: https://en.wikipedia.org/wiki/Wildlife_Photographer_of_the_Year

…a vlastní poznatky a zkušenosti. říjen

Tygr usurijský: Nejkrásnější fotka divočiny roku 2020 zachycuje vzácnou kočku objímajícího strom

Již 56. ročník fotografické soutěže Wildlife Photographer of the Year 2020 má své vítěze. Tím největším je tygr usurijský, resp. ruský fotograf Sergey Gorshkov, který zachytil úchvatnou kočku objímající strom. Za snímkem stojí neuvěřitelné množství práce a času. Nakonec se však pomocí skrytých kamer podařil dokonalý záběr, což dokumentuje i prestižní ocenění.

Redakce U KOCOURA DOMA

Vyznáváme šťastné doma, přinášíme tipy na vrnivou spokojenost a harmonii. Hledáme inspiraci pro útulné bydlení, kde mají své místo domácí mazlíčci nebo pokojové rostliny. Jsme milovníci zvířat a přírody. Více…

5/5 - (1 vote)

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.