TIERRA VERDE mýdlo: Mytí v kostce, úklid v pohodě

Česká značka Tierra Verde v současnosti zastřešuje asi dvě stovky produktů téměř 100% rozložitelných v přírodě. Pomáhají žít ohleduplněji, šetrněji a udržitelněji. Eko drogerie Tiera Verde odráží tzv. chemický minimalismus. Zásadně se vyhýbá dráždivým, toxické a alergenní chemii, zato staví na surovinách jako mýdlové ořechy, kyselina citronová, jedlá soda, přírodní silice a další. Příkladem je multifunkční tuhé mýdlo Tierra Verde Mytí v kostce, splněný sen minimalistů.

Z touhy po jednoduchosti

Základem kostky mýdla Tierra Verde je kokosový olej v biokvalitě. Ten výrobce zvolil díky jeho silným čisticím a odmašťovacím účinkům. Mycí schopnosti podporuje i obsažený kaolin, jílová minerální hornina, která zajišťuje jemné abrazivní účinky. Ve složení mýdla Tierra Verde najdete i sůl kyseliny citronové, přírodní konzervant a alkalizátor. Zajišťuje přirozené pH mýdla i pokožky během jeho používání. Mýdlo je tak k pokožce maximálně jemné a šetrné. Prevencí podráždění nebo vysušování pokožky při mytí je také obsažený glycerin, který při výrobě mýdla jako reakci kokosového oleje s hydroxidem sodným (louhem) vzniká přirozeně. Celé složení završuje nevtíravá vůně esenciálního oleje vavřín kubébový, jeho svěží aroma povzbuzuje při práci a příjemně osvěžuje vzduch.

Jednoduchost ve složení mýdla Tierra Verde provází i jednoduchost k přístupu k mytí, mytí nádobí, úklidu i praní. To vše totiž zajistí jediná kostka mýdla, bez konzervantů, stabilizátorů, plnidel, pěnidel a dalších „zlepšováků“, kterých je všude až příliš. V duchu minimalismu se tato kostka zbavuje všeho nepotřebného.

Multifunkční mýdlo v kostce Tierra Verde

Z lásky k vodě

Tuhé mýdlo představuje vedle klasických postupů, jako je použití perlátorů, které snižují průtok vody, zpracování tzv. šedé vody nebo zachytávání dešťovky, originální prostředek, jak s vodou zacházet šetrněji. Obsahuje jen minimum vody, je lehčí a skladnější než tekutá mýdla. Multifunkční tuhé mýdlo Tierra Verde obstará i funkci gelu na mytí nádobí. 165 gramová kostka je alternativou 1 litrového tekutého přípravku na nádobí, tedy nahradí celých 1000 gramů váhy.

Jedna kostka na celý úklid

Jedna kostka mýdla obstará úklid celé domácnosti. Uplatní se při ručním mytí nádobí, ale také čištění povrchů všech druhů, odstraňování skvrn nebo praní prádla. Výrobce Tierra Verde tak doporučuje tři kostky v domácnosti na třech místech. Jednu v kuchyni, druhou v koupelně a třetí v komoře na univerzální úklid. Současně popisuje záměr, s jakým mycí kostka vznikala a co znamenají její jednotlivé strany:

Na jedné straně vidíme Kairos, čas, protože není třeba zabývat se správným načasováním. To už je zařízeno. Na druhé straně vidíme čistotu, protože co je samo čisté, šíří čistotu dál. Třetí strana kostky je o radosti a hravosti, protože bez nich už nechceme tvořit. Čtvrtá strana znamená práci, která je v našich rukách vidět i cítit. Na páté straně je otištěna TIERRA VERDE v kostce a kostka se zároveň otiskuje do nás. A na poslední straně je tu láska, ta totiž všechno propojuje.

Legendární tuhá mýdla

Pod značkou Tierra Verde najdete i další tradiční mýdla, mýdla, kterým dává základ olivový olej. Nechybí ryzí olivové mýdlo na ruce, které doplňuje i mýdlo na skvrny, z olivového oleje v doprovodu citronu, které funguje jako přírodní odstraňovač skvrn. Olivové mýdlo Tierra Verde najdete i v sáčku jako mleté olivové mýdlo na praní, vedle pro Tierra Verde typických vloček a pracích prostředků z mýdlových ořechů. Nechybí ani mýdlové speciality, zejména tradiční aleppské mýdlo.

Aleppské mýdlo

Značku Tierra Verde nese i tradiční mýdlo z Allepa s vavřínovým olejem, nenápadné mýdlo s fascinující historií a jedinečnými účinky na pokožku. Aleppské mýdlo je považováno za vůbec nejstarší tuhé mýdlo světa, které dodnes skvěle slouží pro mytí obličeje i celého těla včetně intimních partií. Můžete ho použití i na mytí vlasů.

Jemné aleppské mýdlo z čistě přírodních surovin prostřednictvím olivového oleje pěstí a zvláčňuje, vavřínový olej mu propůjčuje ještě silnější čisticí a hojivé účinky. Zklidňuje problematickou pleť a hojí kožní onemocnění, akné, ekzémy nebo opruzeniny.

Allepské mýdlo Tierra Verde

Jemně pěnivé aleppské mýdlo je nedílnou součástí tradičních lázní v oblasti Sýrie. Jejich kořeny přitom sahají až do dob starých Římanů, kteří sem jako do své provincie tradici lázeňství přinesli. Odtud pak poznatky o výrobě aleppského mýdla přenesli do Evropy křižáci, aby se po vzoru Sýrie ve Francii zrodilo slavné marseillské mýdlo. Stejně jako aleppské i marseillské mýdlo je dnes legendou, kterou vedle jména definují i originální suroviny a postup zpracování.

Chcete víc?

Mýdlo můžete při úklidu kombinovat s jedlou sodou, která funguje jako jemné abrazivum a také přírodní pohlcovač pachu. Jedlá soda, soda bicarbona neboli Bika Tierra Verde je dostupná v praktickém 1 kg balení, ale velké balení Tierra Verde nabízí i 5 nebo 15 kg sody. Efektivitu mytí a úklidu zajistí vedle mýdla také houbičky, hadříky, kartáče, jednoduše mechanické úklidové prostředky. Pomáhají šetřit vodu, mýdlo i další úklidovou drogerii.

Pod značkou Tierra Verde Casa Organica najdete například univerzální hadřík z biobavlny a bambusu nebo pratelnou kuchyňskou žínku s vysokou savostí a širokým využitím v domácnosti. Vhod přijde i dřevěný kartáč na zeleninu s vlákny z agáve a lontaru nebo dřevěný kartáč na nádobí s vyměnitelnou hlavicí. Všechny kartáče Casa Organica jsou vyrobeny z PEFC certifikovaného dřeva. Stejně jako další produkty Casa Organica, založené na biobavlně a bambusu, jsou i dřevěné kartáče vysoce praktické. Pyšní se dlouhodobou životností a po životnosti navíc v přírodě plně rozložitelné.

, ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *