Tablety proti klíšťatům. Co byste měli vědět?

Tablety proti klíšťatům jsou relativní novinkou. Zatímco pipetky, spreje nebo obojky proti klíšťatům jsou pro chovatele a jejich mazlíčky dostupné už dlouho, tablety se objevily teprve nedávno. Už proto nabízejí výhodu v tom, že si na ně klíšťata ještě nestihla vybudovat rezistenci.

Tablety proti klíšťatům

Žádné z nich však nejsou dostupné online. Pořídit se dají vždy jenom u veterináře.

Pokud jde o tablety proti klíšťatům, nejčastěji se skloňuje Bravecto. Nejde jenom o tuto značku, všechny nabízejí oproti jiným antiparazitikům výhody, ale nesou také i určitá rizika. I o těchto rizicích by měl každý chovatel vědět.

Bravecto a ty další…

V současné době jsou na trhu dostupné žvýkací tablety proti klíšťatům Bravecto nebo tablety Nexgard, každé s jinou účinnou látkou. Obě značky nabízejí účinnost jako proti klíšťatům, tak proti blechám, vždy však až poté, co se klíště napije krve zvířete.

Tablety proti klíšťatům Bravecto jsou založené na účinné látce fluralaner. Hubí všechny druhy blech a klíšťat působením na jejich nervový systém. Klíšťata usmrtí do 12 hodin, blechy do 8 hodin poté, co požili krev zvířete.

Tablety Bravecto chrání před klíšťaty a blechami po dobu 12 týdnů, tablety Nexgard mají účinnost 4 týdny proti klíšťatům a 5 týdnů proti blechám.

Tablety Comfortis nebo Trifexis fungují také jako antiparazitika, ale především proti blechám.

Výhody tablet proti klíšťatům

  • Aplikace tablet je velmi jednoduchá, pes většinou tabletu bez problémů sní jako pamlsek. Rizikem je možnost, že zvíře tabletu vydáví. Proto se doporučuje podávat ji vždy s trochou jídla jako prevence zvracení.
  • Velkou výhodou je, že účinnost je naprosto nezávislá na koupání a šamponování.
  • Na rozdíl od obojků pro psy nenesou žádný pach a není třeba se obávat jakéhokoliv kontaktu se zvířetem. Obojky proti klíšťatům přesto stále zůstávají nejčastěji využívaným antiparazitikem. Možná i kvůli své dostupnosti, dají se totiž pořídit nejenom u veterináře, ale i v chovatelských obchodech, kamenných prodejnách i eshopech.

Pozor na rizika!

Přestože výrobci ujišťují chovatele o bezpečnosti svých produktů a tedy i tablet proti klíšťatům, objevují se i varovné případy, kdy zvíře na tablety reagovalo negativně. Na internetu se dokonce dají bohužel dohledat i takové případy, kdy tablety proti klíšťatům měly pro zvíře fatální následky.

To, že jsou tablety dostupné pouze přes veterináře, tedy alespoň snižuje možná rizika související s podáním. Přesto, pokud jde o alergické reakce a nežádoucí účinky, jednoznačně vyhrává obojek proti klíšťatům. Ten jde totiž velmi snadno sundat, zatímco se snědenou tabletou, několik hodin po podání, už toho moc udělat nejde.

Chemie nebo příroda?

Účinné látky antiparazitik jsou chemické látky jedovaté pro klíšťata, blechy a v určité míře i pro samotné zvíře a jeho chovatele. Na druhé straně znamenají klíšťata a další parazité takové nebezpečí, že chovatelé ony chemické látky raději využijí, než by riskovali, že klíště zvíře nakazí nějakou nebezpečnou chorobou.

Existují i přírodní BIO přípravky proti klíšťatům. Nenabízejí sice takovou účinnost, ale pyšní se přírodním původem. Nehledě na původ však i tyto přírodní přípravky působí toxicky a ohrožují zvíře minimálně v podobě alergické reakce.

Chcete chránit své zvíře před klíšťaty bezpečně a efektivně?

  • Kompletní informace, kde se dozvíte o všech možnostech, jak se proti klíšťatům bránit přináší článek: Co funguje proti klíšťatům? Jak chránit kočky a psy? Čekají vás také odpovědi na otázky Proč jsou vlastně klíšťata tak nebezpečná? nebo Jak vytrhnout klíště?
  • Pokud je vašim společníkem velký pes, pak vám jistě přijde vhod speciální článek: Velký pes. Co u něho funguje proti klíšťatům?
  • Pokud chováte kočku nebo hned několik koček, buďte obezřetní, kočky jsou mnohem citlivější než psi. Většina antiparazitik je pro ně silně toxická, může mít až fatální následky. Vždy proto vybírejte jen speciální přípravky pro kočky. Více v samostatném článku.

Každá hvězdička je dobrá! Ušlo to.Bylo to fajn, ale...Článek se líbil.Super článek.Super článek, chválím. 9x, ø3,78
Loading…

Upozornění: žádné informace na tomto webu nemají odborný charakter…

Pečlivě studujeme všechny dostupné zdroje, hledáme na internetu, v herbářích a další literatuře, v odborných časopisech. Čerpáme z rad veterinářů i zkušenějších chovatelů, a nejenom jich. Přesto nejsme (ani nemůžeme být) náhradou odborné péče.

Náš web má pouze informativní charakter. Nemůžeme nahradit lékařskou či veterinární péči. V případě zdravotních potíží vás musíme odkázat na odborníky, v jejich rukou by měla být i léčba zvířat. Samozřejmě chápeme, že nejvíce pro své miláčky může udělat zejména jejich majitel. To nejdůležitější je láska.:-)

Nejsme a nechceme se tvářit jako odborníci. Jsme jenom nadšení chovatelé, milovníci přírody a bylinek, co se snaží sdílet zkušenosti a získané informace s ostatními. 

Jsme pisálci, fotografové a designéři života. Chceme se podělit o své poznatky, zkušenosti a zážitky ze života s chlupáči. Chceme sdílet svoji radost. Více…

Naší smečce vládne černý kocour. Máme i kočičku a nechybí nám ani pes.

  • Černý kocour se svým sametově něžným kožíškem přímo vybízí k pohlazení. Jen si ho pohlaďte! Jen se podívejte do jeho magických očí a nechte všechny starosti zmizet.
  • Máme i kočičku. Je to potvora, ale hlavně je to radost!
  • Největší mazel sice vypadá jako pes baskervillský, ale jenom vypadá, opravdu. Náš pes, tedy fenka je doslova ten největší mazel.:-)

Hledáme inspiraci pro útulné bydlení, vrnivou spokojenost a harmonii. Náš web U KOCOURA DOMA má být útočištěm pro všechny milovníky zvířat a přírody. Jsme tady pro všechny vyznavače šťastného domova, věčné hledače krásy, i pro ty, kterým voní bylinky nebo jim přirostla k srdci zahradaVíce o nás…

Buďte s námi v kontaktu na sítích:  Facebook instagram pinterest youtube 

Kontaktujte nás na emailu ukocouradoma/zavináč/seznam.cz anebo využijte kontaktní formulář.

Jsme otevřeni různým formám spolupráce.

© 2016 – 2019 U KOCOURA DOMA Všechna práva vyhrazena.

reklama

Stojíme si za svým.

Aby tento web za něco stál.

Píšeme o tom, co se nás týká. Jsme osobní. Jsme chovatelé, ale nejsme odborníci. V případě zdravotních potíží vás musíme odkázat na odbornou pomoc, ať již lékařskou či veterinární v případě, že půjde o zvíře.

Nejsme eshop. Pouze doporučujeme, doporučujeme produkty, které známe, máme rádi a sami používáme. Naše tipy jsou skutečně naše tipy. Představujeme to, co se nám fakt líbí, nejenom na oko.

Affiliate Disclaimer

Když něco doporučujeme, tak to doporučujeme z vlastní vůle, nikoli proto, že nám za to někdo zaplatil.

Náš web má pouze informativní charakter, nejsme a netváříme se jako odborníci. Nemůžeme nahradit odbornou lékařskou či veterinární péči. V případě zdravotních potíží vás musíme odkázat na odborníky. Nedáváme odborná ani obchodní doporučení. Tím však nevylučujeme partnerskou spolupráci.

Vyloučení odpovědnosti

www.ukocouradoma.cz slouží primárně jako osobní blog.

Jde o informační webové stránky pro širokou veřejnost s obsahem přizpůsobeným především srozumitelnosti a čitelnosti. Texty jsou vytvářeny s ohledem na přesnost a faktickou správnost, přesto autor ani provozovatel webu nenese odpovědnost za případnou škodu v důsledku nepřesných informací. Nenese a nemůže nést zodpovědnost ani za případnou škodu, která vznikla v souvislosti s užíváním webu a obsažených informací.

Tento web má pouze informační charakter. Informace si nekladou za cíl a v žádném případě nenahrazují konzultaci u odborníka. V případě konkrétních zdravotních potíží vyhledejte odbornou lékařskou pomoc.

Tímto vylučujeme zodpovědnost i za trvalost obsahu tohoto webu. Veškeré informace mohou být kdykoliv pozměněny nebo zcela odstraněny. Neneseme zodpovědnost ani za případné výpadky webu.

Všechna autorská práva vyhrazena. Veškerý obsah je autorským dílem a jako takový je chráněný autorským zákonem.

Tyto webové stránky mohou obsahovat odkazy na jiné webové stránky. Za externí stránky rozhodně nepřebíráme odpovědnost, neodpovídáme za případné škody vzniklé s jejich obsahem či provozováním. Přístup na jiné webové stránky a využití jejich obsahu je na vlastní riziko internetového uživatele.

NĚCO PRO PANIČKY A PÁNÍČKY

Udělejte něco pro spokojenost svých mazlíčků, dopřejte jim spokojené paničky a páníčky. Inspirujte se u chlupáčů, radujte se ze života, relaxujte, nedejte šanci stresu.

Diskuze

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *