Spotify Wrapped 2020: Jak vypadal hudební rok na sítích?

Prosinec je tradičně dobou, kdy sumarizujeme celý rok. Každý rok se v prosinci také dočkáme souhrnů Spotify Wrapped. I Spotify Wrapped 2020 přinesl přehled toho, co jsme v průběhu celého roku poslouchali nejčastěji, tedy prostřednictvím švédské streamovací aplikace Spotify.

Celkový přehled hudebního roku 2020 na planetě, který Spotify zveřejnil, doplňují i individuální statistiky jednotlivých uživatelů. Díky službě Spotify Wrapped se tak můžete dozvědět, kterému interpretovi jste v roce 2020 věnovali nejvíc času, kterou skladbu jste si pustili nejčastěji nebo kolik minut jste s hudbou strávili.

Svět hudby – Česko

Spotify Wrapped 2020: Kdo ovládl svět hudby?

Nejstreamovanějším umělcem roku 2020 se stal Bad Bunny. Spotify to komentuje slovy: „Naprosto to chápeme. Nám se taky líbí.“ V desítce světově nejposlouchanějších interpretů se vedle Bada Bunnyho objevil i rapper Drake, Juice Wrld, J Balvin nebo The Weeknd. Do TOP 10 se vešly pouze dvě ženy, a to Billie Eilish a Taylor Swift.

Nejhranější skladbu roku má na svědomí The Weeknd. Je to skladba Blinding Lights. Virálním hitem se vedle Blinding Lights staly i jeho další skladby Tones nebo Dance Monkey. O globální dosah této hudby se postarala ve velkém i sociální síť TikTok, The Weeknd však frčí i na Youtube, kde má oficiální verze Blinding Lights na začátku prosince 2020 bezmála tři sta milionů shlédnutí.

The Weeknd - Blinding Lights (Official Video)

Video: The Weeknd: Blinding Lights, YouTube

Spotify Wrapped 2020: A co Česko?

Spotify denně sbírá data o hudebním vkusu stovek milionů svých uživatelů po celém světě. Jde o tzv. big data, která se nepřiřazují k jednotlivým uživatelům. Těm Spotify nabízí vlastní statistiky a také souhrnné playlisty roku 2020, které si lze přehrát, a to právě prostřednictvím Spotify Wrapped.

Jak Spofify Wrapped pustit?

Po přihlášení do služby Spotify najdete ve spodním menu sekce Domů banner Podívej, co u tebe frčelo v roce 2020. Pak se stačí už jen nechat vést bannerem. Hned za ním čeká celé shrnutí roku 2020. Od žánru se statistiky postupně přesouvají k podrobnostem o konkrétních skladbách a interpretech, které se odvíjí od osobního hudebního vkusu každého jediného uživatele.

/1/ Spotify (oficiální web a sociální sítě) [online]. nbcnews.com, 2. prosince 2020 [cit. 2020-12-03]. Dostupné z:

/2/ Rosenblatt, K.: Spotify looks back at music choices of 2020 with ‚Wrapped‘. nbcnews.com [online]. nbcnews.com, 2. prosince 2020 [cit. 2020-12-03]. Dostupné z: https://www.nbcnews.com/pop-culture/music/spotify-looks-back-music-choices-2020-wrapped-n1249678

…a vlastní poznatky a zkušenosti

Spotify Wrapped 2020: Jak vypadal hudební rok na planetě?

Spotify Wrapped 2020 přinesl přehled toho, co jsme v průběhu celého roku poslouchali nejčastěji, tedy prostřednictvím švédské streamovací aplikace Spotify. Nejstreamovanějším umělcem roku 2020 se stal Bad Bunny. Nejhranější skladbu roku má na svědomí The Weeknd. Jde o Blinding Lights.

Redakce U KOCOURA DOMA

Vyznáváme šťastné doma, přinášíme tipy na vrnivou spokojenost a harmonii. Hledáme inspiraci pro útulné bydlení, kde mají své místo domácí mazlíčci nebo pokojové rostliny. Jsme milovníci zvířat a přírody. Více…

5/5 - (2 votes)

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.