Skryté poklady mezi kočičími plemeny: Seznamte se s těmito méně známými kočičími kráskami

V kočičím království existuje celá řada plemen, která nezaslouženě zůstávají v pozadí, zatímco některá populární plemena na sebe strhávají veškerou pozornost. Ano, kouzlo koček je mocné. Své vlastní kouzlo však mají i některá neprávem opomíjená kočičí plemena, která stojí za objevení. Své místo ve světle reflektorů si zaslouží například burmilla, singapura, somálská kočka nebo korat.

MÉNĚ ZNÁMÁ KOČIČÍ PLEMENA

Burmilla: Stříbrná elegance

Exotické plemeno burmilla nebo také barmská činčila vzniklo jako výsledek křížení mezi perskými a barmskými kočkami. Patří mezi nová kočičí plemena. Vyznačuje se podivuhodným stříbrným kožíškem a jemnou povahu. Jsou to přátelští a společenští kočičí společníci, kteří si rádi užívají pozornost svých majitelů.

Singapura: Malý kočičí poklad

Singapura je jedno z nejmenších plemen koček, ale současně je to kočka s velkou osobností. Tyto asijské kočičky jsou plné energie a zvídavosti, ačkoli si zachovávají i něhu a oddanost ke svým chovatelům. Mají krásný hnědý kočičí kabát se zlatými očima, kterým se jen těžko odolává.

Somálská kočka: Dlouhosrstý zázrak

Somálská kočka (somali) je dlouhosrstou verzí plemene Abessinská (habešská) kočka. Má pružné, svalnaté a elegantně tvarované tělo, které pokrývá hustá srst v různých barevných variantách. Povahou jsou to zvídaví kočičí mazlíčci, kteří si rádi hrají a objevují své okolí.

Kočka korat
Foto: Kočka korat, zdroj: Pixabay.com

Korat: Modrá něžnost

Korat patří mezi modré kočky, ačkoliv její nádhernou modrou srst zdobí stříbřitý nádech. Jsou to tiché a citlivé kočky, které ke svým chovatelům projevují velkou náklonnost, ale opravdu především ke svým chovatelům. Ostatním se korat může jevit jako plaché kočičí plemeno. Jakmile získáte její důvěru, jsou však korat neuvěřitelně oddaná kočka.

Ocicat: Divoký šarm

Ocicat připomíná svým vzezřením divoké kočičí šelmy, ostatně již jménem odkazuje na ocelota. Přestože má vzhled divoké kočičí šelmy, v domácnosti je milým a hravým společníkem.
Nápadná kresba připomíná levharta, ale ve skutečnosti skuteční domácí mazlíci s láskyplným chováním.

American Wirehair: Kudrnatá originalita

American Wirehair, česky americká hrubosrstá kočka, vznikla jako přirozená mutace kočky domácí. Tu také vzhledem silně připomíná, ačkoliv jde o jedno z nejvzácnějších kočičích plemen. Má unikátní srst a vousky, také přátelskou a temperamentní povahu, se kterou se snadno přizpůsobí různým životním stylům.

Nebelung: Tajemná legenda

Nebelung je modrá kočka, jedna z mála dlouhosrstých modrých koček. Její hustá srst a hluboký pohled jí dodávají esenci tajemna, stejně jako jméno, které odkazuje na germánskou legendu o Nibelunzích. Jsou to něžní kočičí mazlíčci, kteří si rádi užívají klidných chvilek s majiteli.

Osobnost i unikátní krása těchto, ale i dalších kočičích plemen si jistě zaslouží pozornost. Každá z těchto koček se jistě stane příjemným členem vaší rodiny, ostatně to platí pro každou kočku. Každá kočka je totiž osobitá, neexistuje kočičí plemeno, které by pro zvídavé objevitele nebylo krásné a něčím zajímavé.

Hvězdičkujeme...

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *