Seriál Slunečná a jeho konec. Vánoce nahrávají spekulacím

Rok 2020 byl rokem seriálu Slunečná, ostatní seriály v televizi jednoznačně převálcoval. Dokonce i konec seriálu Ordinace v růžové zahradě konkurenční televize se přičítá právě nebývalému úspěchu Slunečné na televizi Prima. Vánoce však pro seriál znamenají pauzu. Přestože další díly v televizi aktuálně neběží, herci ze Slunečné o sobě dávají vědět.

Kdo září, tedy hraje v seriálu Slunečná?

Ústřední zápletka seriálu je milostná. Hlavní milostnou dvojicí, která však k sobě má spíše dál než blíž, představuje Týna a Janek (Eva Burešová, Marek Lambora). Z hlavních protagonistů se stali díky seriálu herecké hvězdy, Slunečná však prosvítila i kariéru dalších herců, kteří se v seriálu objevují. Mezi hlavní postavy patří i sestra Týny Sylva Popelková, kterou hraje Barbora Jánová. Jankova pravá ruka, která také byla nějakou dobu zasnoubená se Sylvou, je Vilém Fiala (Lukáš Langmajer). Jako otec Týny se v seriálu objevuje Ota Jirák, jako otec Janka Maroš Kramár, který si vybral jako partnerku Jankovu bývalou přítelkyni Denisu Kánskou (původně Veronika Arichteva, posléze Eva Josefíková. Asistentka Janka Hana Schwartzmüllerová (Eva Holubová) v seriálu tak trochu čaruje, oporou jsou jí přitom karty.

V seriálu se objevuje i Filip Tomsa jako Roman Maxa, Iva Hüttnerová jako Běta, Lucie Polišenská jako Julie Vacková, Jan Plouhar jako Štěpán Vacek, Dana Batulková jako Lída Vacková, Ondřej Pavelka jako Franta Vacek, Pavla Tomicová jako Ála Konvičková, Roman Tomeš jako Tony, Jan Šťastný jako profesor Kohout, Lucie Benešová jako Róza, Filip Blažek jako Tom, David Prachař jako Leoš Kratina, Tereza Brodská jako Jana Kratinová aj.

Slunečná - Eva a Marek o Vánocích!

Video: Živé vysílání jako dárek Slunečné na Vánoce 2020 (YouTube)

Konec Slunečné? Jak to nakonec dopadne?

Přestože se diváci nemohou dočkat, až se Týna a Janek dají konečně dohromady, zároveň vyvstávají také obavy, že to bude znamenat konec seriálu. Jak to dopadne není oficiálně známé, přesto se otázkám na konec seriálu Slunečná herci pochopitelně nevyhnou. Odpovědi však bývají neurčité. Naposledy se ke konci seriálu Slunečná vyjádřili přímo Eva Burešová a Marek Lambora pro Český rozhlas.

Ve vánočním povídání pro Český rozhlas se Eva Burešová vyjádřila ke konci seriálu: „Myslím si, že to dopadne dobře.“ Kdy seriál skončí zatím není jasné, příznivci se naopak nemůžou dočkat dalšího vysílání a nových dílů slíbených na leden. Eva i její herecký partner Marek Lambora však potvrdili, že rozhodně nepůjde o nekonečný seriál.

Seriál Slunečná

Název seriálu odkazuje na statek rodiny Popelkových, o který se dělí Týna se svoji sestrou Sylvou. Zatímco Týna se věnuje statku, Janek Linhart představuje mladého businessmana, který se zaměřuje především na finance. Kvůli Týně se však začne zajímat o hospodaření na statku a pomalu mění svůj život.

Internetové zdroje

/1/ Seriál Slunečná, oficiální webové stránky Prima [online]. Praha: FTV Prima, 2020 [cit. 2020-12-28]. Dostupné z: https://prima.iprima.cz/slunecna

/2/ Rozehnal, P.: Eva Burešová a Marek Lambora: Je škoda, že diváci nevidí, co se děje na place, než se začne natáčet. Rozhlas.cz [online]. Praha: Český rozhlas, 23. prosinec 2020 [cit. 2020-12-28]. Dostupné z: https://region.rozhlas.cz/eva-buresova-a-marek-lambora-je-skoda-ze-divaci-nevidi-co-se-deje-na-place-nez-8386751

…a vlastní poznatky a zkušenosti

Seriál Slunečná a jeho konec. Vánoce nahrávají spekulacím

Rok 2020 byl rokem seriálu Slunečná, ostatní seriály v televizi jednoznačně převálcoval. Vánoce pro seriál televize Prima znamenají pauzu. Nové díly jsou plánovány na leden, konec seriálu je zatím obestřený tajemstvím.

Redakce U KOCOURA DOMA

Vyznáváme šťastné doma, přinášíme tipy na vrnivou spokojenost a harmonii. Hledáme inspiraci pro útulné bydlení, kde mají své místo domácí mazlíčci nebo pokojové rostliny. Jsme milovníci zvířat a přírody. Více…

4.7/5 - (3 votes)

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *