Rok 2023 v Zoo Hodonín: 66 mláďat včetně několika prvoodchovů

Celkem 166 mláďat přivítali v Zoo Hodonín během roku 2023. Radost v zoologické zahradě zajisté udělá každé nové mládě, přesto jsou některé přírůstky přece jenom vzácnější než jiné. V roce 2023 Zoo Hodonín také slavila několik prvoodchovů a těšila se i z přízně návštěvníků.

Vzhůru za mláďaty!

Rok 2023 byl v Hodoníně plodný. Za zvířaty v Hodoníně dorazilo loni celkem 173 717 návštěvníků, jde o třetí největší návštěvnost v historii zoologické zahrady. Radost lidé udělali i v rámci projektu ZOO 2NATURE, kdy se podařilo  vybrat 189 830 korun. Po dobu trvání sbírky od jejího založení v roce 2020 jde o nejvyšší částku. Zoo Hodonín takto podporuje celkem tři projekty:  Save The Rhino International na záchranu nosorožců, Kukang Rescue Program na záchraně outloňů váhavých a sumaterských v Indonésii a spolek Altaica na záchranu tygrů ve volné přírodě.

Dle dat z roku 2023 dorazí do Zoo Hodonín, bez ohledu na počasí a roční dobu, průměrně 476 denně. V jedné z nejmladších a také nejmenších zahrad, která byla otevřena v roce 1977 a rozkládá se na 4,2 hektarech, mohou vidět asi 400 kusů zvířat ve zhruba stovce druhů.

K těm největším hvězdám patří v každé zoo samozřejmě mláďata a Zoo Hodonín není výjimkou. Hned v lednu vykouklo z matčina vaku v Hodoníně mládě klokana, hned dvakrát u klokanů obrovských a také dvakrát u klokanů rudokrkých. Mluvčí zoo Ivo Cencinger informoval také o přírůstcích u lam:

„Mezi oblíbená zvířata v naší zoo patří i krotké lamy alpaky. Jejich stádo během roku doznalo změn. V květnu se narodil samec, v listopadu odešla předloňská samice do brněnské zoo, ale vzápětí přišel na svět další sameček.“

Nandu pampový (Rhea americana), mláďata
Foto: Nandu pampový (Rhea americana), mláďata, zdroj: Zoo Hodonín

Mláďata nikdy nezklamou

Zoo Hodonín si na své konto v roce 2023 připsala i několik prvoodchovů, například u oblíbených surikat. V dubnu se z jarního sluníčka těšila v Hodoníně tři mláďata surikat a na podzim, kdy jsou surikaty ve vyhřívaném zázemí, se objevila další čtyři mláďata.

Prvoodchov zaznamenali i u ptáků, u ledňáka modrokřídlého nebo u hýla obecného, a to hned čtyřnásobný. Pět mláďat napočítali ve voliéře krasek červenozobích. V neposlední řadě se v Hodoníně vylíhla i trojice mláďat nandu pampového, který je zvláštní tím, že na vejcích sedí samec. Samec také o vylíhlá ptáčata pečuje a po nějaký čas je ukrývá ve svém peří…

Aby toho nebylo málo, přivítali v Zoo Hodonín na svět i mláďata v teráriích, například u chameleonů jemenských nebo u gekona obrovského. V neposlední řadě zaznamenali další přírůstky třeba u přímorožců arabských.

Hvězdičkujeme...

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *