Zažijte Řím na podzim. Stačí letenky, cestovní pojištění. A hurá vyrazit!

Všechny cesty vedou do Říma. Právě nyní je ideální doba, abychom si Itálii plnou Slunce, prosycenou famózními gurmánskými zážitky, dopřáli i my ze střední Evropy. Můžeme tady načerpat tolik potřebnou energii na temnější půlrok, který je před námi. Přichází s koncem října. Řím, ROMA, pozpátku AMOR, tedy láska, je dostupný do dvou hodin letadlem. Letenky se pohybují v řádu tisíců korun a volný víkend se snad taky najde. K letenkám přihoďte i cestovní pojištění a hurá do Věčného města!

Do Říma na kávu

Hlavní město Itálie a kolébka celé evropské civilizace je magnetem, který láká cestovatele z celého světa. Na podzim je stejně krásný jako v létě, ne-li krásnější. Navíc se vyhnete největším zástupům letních turistů, proslulé památky jako Koloseum, Forum Romanum, Circus Maximus, Pantheon či Svatopetrské náměstí ve Vatikánu si vychutnáte za příjemných teplot, stejně jako italskou kávu v kombinaci se skvostnými italskými dezerty. V Římě údajně nikdy neprší. A kdyby přece jenom, můžete obdivovat krásu umění v některém ze zdejších muzeí. Jsou rozesety po celém Římě.

Jedna z nejkrásnějších metropolí světa toho nabízí tolik, že jeden výlet nestačí, a přece i víkend v Římě stojí za to. A klidně můžete velkolepé památky vyměnit za malebné římské uličky. Pro každého je tady připravený malý šálek espressa s oříškovou pěnou jako velké povzbuzení. Kavárny k Římu nedílně patří, popíjení kávy je nedílnou součástí italského života plného lehkosti. Právě v Itálii najdete také nejstarší kavárnu na světě. Po benátské Caffè Florian, založené v roce 1720, je ta druhá nejstarší kavárna v Itálii právě v Římě. Antico Caffè Greco najdete na prestižní ulici Via dei Condotti, nedaleko Španělských schodů.

Antico Caffè Greco 1760 Roma HD 1080p

Video: Antico Caffè Greco v Římě, YouTube

Všechny cesty vedou do Říma a žádná z římských cest nevede špatně. Ať se tady vydáte kamkoli, Řím nezklame. Na dobrou kávu tady narazíte všude. Nepříjemnosti se pochopitelně mohou stát, ale od toho přece máte cestovní pojištění, aby krylo záda. Srovnání cestovního pojištění nabízí praktické online servery, sjednání pojištění online je zcela snadné. Všechny vaše cesty mohou být naplněné lehkostí, a přece s jistotou pojišťovny v zádech. Cestovní pojištění navíc provázejí i asistenční služby, 24hodinová pomoc, nejenom v případě zdravotních potíží, ale třeba i finanční asistence nebo zabezpečení tlumočníka, když je potřeba.

Palatine Hill, Archeological Wonder of Rome - Guided and Narrated - 🇮🇹 Italy [4K HDR] Walking Tour

Video: Palatino, archeologický zázrak Říma, YouTube

Vzhůru na Palatino

Řím je krásný ze všech stran, sedm římských pahorků navíc skýtá příležitost pokochat se nádhernými výhledy, nyní navíc v barvách podzimu. Na ty nejkrásnější výhledy láká Palatino, kde údajně v roce 753 př. n. l. Romulus město založil, když zabil Rema. S historií se tady potkáte na každém kroku, na vrchu Palatino také v podobě výhledu na Forum Romanum.

Virtual Rome: What Did Ancient Rome Look Like?

Video: Antický Řím, středobod celé civilizace, YouTube

Dnes Forum Romanum představuje významné archeologické naleziště z dob starověkého Říma. Tisíce let zpátky bylo však právě Forum Romanum středobodem celé civilizace. To byla jiná doba, jiná civilizace. Ta aktuální nabízí výdobytky, o kterých se starým Římanům ani nezdálo. Třeba možnost pořídit si letenky online, stejně tak srovnaní cestovního pojištění s okamžitým sjednáním přes internet, a především příležitost vydat se na podzimní výlet tam, kde to kdysi všechno začalo.

Vypravte se na cestu, následujte vůni skvostné kávy. Řím se nedá popsat slovy. Řím musíte zažít!

Není součástí redakčního obsahu. Slouží jako komerční sdělení.

NOVÉ ČLÁNKY · ČESKO · OBJEVUJTE!

4.9/5 - (7 votes)

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.