První fotokniha. Šlo to samo a výsledek stojí za to!

U kocoura máme kupy fotek. Rádi je prohlížíme, občas je někde vyvěsíme, ale pořád to tak nějak není ono. Pořád je to všechno jen virtuálně. Ať jsou fotky jakkoli krásné, pořád jsou jenom na monitoru. A tak jsme se rozhodli, že s tím něco uděláme.

Tak vznikla kocourova první fotokniha

Ano, fotokniha z vlastních fotek, takové album, které vypadá jako kniha, jako krásná kniha vzpomínek.

Jasně, taky jsme si říkali, že poskládat takovou knihu z vlastních fotek bude stát hodiny a hodiny práce… O to větší překvapení bylo, když to šlo jako po másle. Opravdu, a to máme fotoalbum s vlastním textem. Fotky se poskládaly automaticky, stačilo upravit pár drobností. Vybrat si styl fotoknihy nebo písma byla hračka, na výběr jsme měli i různé formáty a vazby. To vše navíc za nejnižší cenu na trhu.

rajceA kde to vše?

Na starém dobrém rajčeti (konkrétně www.rajče.net pro ty, kdo rajče co neznají).

Takto nějak to dopadlo:

Fotokniha z vlastních fotek, s textem

Chcete také fotoknihu z vlastních fotek s vlastním textem? Tady to jde skoro samo.

Chcete vědět/vidět víc?

Fotokniha z vlastních fotek – jednodušší už to být nemůže

Největší problém byl výběr fotek (protože většina z našich fotek stojí za to, všechny jsou povedené). Pak už stačí jen nahrát vybrané fotky z počítače do alba na rajčeti (může být i tajné, tedy ho uvidíte jen vy).

Pokud využijete tlačítka „Vytvořit nový fotoprodukt“, zvolíte variantu „Fotokniha“, příp. „Pexeso“ či „Kalendář“ z velké části automaticky, zčásti intuitivně odklikáte pár tlačítek, vyberete, co si vybrat chcete a objednáváte.:-)

My jsme si vybrali základní fotoknihu s vlastním textem (možnost vlastního textu jsme však nevyužili u všech fotek), v rozměrech 15×15 cm, v jednoduché vazbě. Základní cena 259 Kč.

Fotoalbum z vlastních fotekZ tématických stylů se nám zalíbil ten označený jako „expedice“. Ty mapy a kompasy nám prostě ke kocourovi sedly.:-)

Fotokniha z vlastních fotek, s textem

A když fotoalbum s vlastním textem, tak hned tři možnosti, jak ten text může vypadat. Nám se líbí ručně psané písmo, ale jsme moc rádi, že to šlo bez toho, abychom to ručně skutečně psali.

Fotokniha z vlastních fotek, s textem

Dovedete si představit lepší vánoční dárek?

Není to žádná novinka. Fotokniha (fotoalbum) se dá za rozumnou cenu pořídit už nějaký ten rok. My u kocoura jsme se k tvorba vlastní fotoknihy dostali až nyní. Přiznáváme, že možná proto, že se nám to zdálo příliš složité. Zdálo se – dokud jsme jedno takové fotoalbum s vlastním textem nevytvořili. Dobře, nešlo to úplně samo, ale skoro samo ano.

Byla to hračka, cena byla příjemná a výsledek opravdu stojí za to.

Fotokniha z vlastních fotek

Fotokniha z vlastních fotekFotokniha z vlastních fotek Fotokniha z vlastních fotek, s textem

Také chcete vlastní fotoknihu? Udělejte si ji na rajčeti!

A nezůstalo jen u jedné fotoknihy…

Byla to taková hračka, že jsme vytvořili hned dvě fotoknihy – jednu kocourovu a další jako Příběh jednoho štěňátka. Tentokrát jsme místo „expedice“ s mapami a kompasy vybrali jemnější grafiku, styl „ornamenty“ – jedním kliknutím se dá změnit vzhled celého alba!

Fotoalbum z vlastních fotek

A pexeso navrch

A zkusili jsme i vlastní pexeso…

Krása. Opět stačilo jen vybrat 32 fotek, které se v pexesu objeví. Jedna krásnější než druhá. Takové pexeso je radost. Věříme, že radost udělá i jako vánoční dárek.

Taky je chcete? Běžte na rajče. Kam jinam.:-)

Pexeso z vlastních fotek

Líbí se vám takové kočičí pexeso? Jedno takové jsme pro vás připravili – tady je návod!

Pexeso z vlastních fotek

Hvězdičkujeme...

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *