Právě nastala ta chvíle, kdy můžeme začít dělat něco, co jsme vždycky chtěli

Knižní blogerka Alyss je jednou z těch, které pro kocoura připravily knižní tipy. Tipy na knihy ke čtení v karanténě přijdou vhod takřka každému. Čtení je totiž ideální způsob, jak změnit myšlenky.

Chtě-nechtě, koronavirus vstoupil do našich životů a také prostřednictvím senzacechtivých médií si nárokuje místo v naší mysli. Hodí se orientovat myšlenky jiným směrem a od strach vyvolávajících zpráv a katastrofických scénářů přesunout pozornost jinam. Kam? Přece ke knihám a příběhům.

 

Čtení v karanténě a nejenom čtení


Všechny blogerky do jedné, které jsme oslovili při příležitosti Světového dne knihy, by rozhodně doporučili čtení jako ideální aktivitu, která se dá dělat i doma v karanténě. Spolu s blogerkami jsme otevřeli dveře do knižního světa, který je tu pořád, v časech dobrých i zlých. Čtení je tu pro každého, aby potěšilo, povzbudilo, ale také posílilo. Je to zábava, které podporuje koncentraci, paměť a myšlení.

Dle blogerky Alyss je to také forma odpočinku:

Díky začtení do nějaké skvělé knihy můžete i z domova prožít úžasné dobrodružství! A je jen na vás, co si vyberete, ať už chcete prožít úžasné dobrodružství, zamilovaný románek, nebo se třeba ponořit se do světa kouzel.

Karanténa? Naprosto chápu, že tato situace je pro spoustu lidí velice psychicky náročná. Myslím si, že právě čtení může hodně lidem pomoct na odreagování. Stejně tak třeba i vymalovávání antistresových omalovánek. Je potřeba si najít nějakou aktivitu, do které se nadchnete, a bude vám zpříjemňovat čas. Určitě není od věci omezit zprávy a média. Informovanost je důležitá, ale naprosté přehlcení nikomu neprospěje.

Myslím si, že právě nastala ta chvíle, kdy můžeme začít dělat, něco co jsme vždycky chtěli, ale normálně na to nemáme čas. Ať už se naučit lépe vařit či péct, začít psát knihu, rozjet nový projekt, začít malovat, naučit se plést a podobně. A samozřejmě můžeme začít cvičit! Skvělé je být v častém spojení s kamarády a rodinou a přes videohovor si třeba i zahrát nějaké hry.

 

Jak prožívá karanténu sama blogerka?

Knihomolka Alyss nám prozradila, co se pro ni s příchodem koronaviru změnilo:

Jsem v maturitním ročníku, takže veškerý svůj volný čas trávím z důvodu uzavření škol doma. Kvůli přípravě na maturitu a plnění všech úkolů do školy nemám na čtení více času než obvykle, možná bohužel dokonce méně. Můj blog současná situace nijak neovlivnila, ale knižní průmysl rozhodně ano.

Pokud máte tu možnost, tak si kupte knihu u svého oblíbeného nakladatelství, abyste ho podpořili.

BLOGY | KNIŽNÍ TIPY | KNIŽNÍ BLOGY | PŘÍBĚHY

BLOGY, BLOGY A ZASE BLOGY… Kocour nazul boty a vydal se do světa, aby něco poznal. A že toho k poznávání je, dokonce i ve světě virtuálním. Nejenom knižní blogeři, ale i lifestyle blogeři, food blogeři, cestovatelé, pejskaři, kočkomilové a další milovníci zvířat, kteří své poznatky a zkušenosti sdílí na blogu a sociálních sítích, jsou zdrojem vrnivé inspirace. A jaké nabízejí příběhy! Zdaleka nejde jenom o kočičí příběhy. Objevujte s kocourem svět, sice virtuální, ale svět, kde je dobře.

Diskuze

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *