POMOC FIRMÁM A ZAMĚSTNANCŮM

Již s první vlnou pandemie přišly vedle restrikcí a bezpečnostních opatření také příležitosti pro podnikatele i zaměstnance, které jim měly pomoci náročné koronavirové období překonat. Pro fyzické i právnické osoby připravilo Ministerstvo financí balíček daňových úlev, například prominutí záloh na daň z příjmu nebo posunutí termínu pro podání daňového přiznání k dani z nabytí nemovitostí, provázela je i finanční podpora OSVČ, kompenzační bonus pro pracovníky na DPP a DPČ nebo tzv. kurzarbait. Konkrétní informace tady…

COVID programy

Stát připravil také programy podpory podnikatelů v rámci tuzemského cestovního ruchu, protože právě ten se stal v době krize jedním z nejohroženějších odvětví ekonomiky. Pokles tržeb se v měsících karantény přiblížil až 95 %. Současně se objevily také programy podpory, například program COVID lázně, kdy stát rozdával vouchery se slevou až 4 000 Kč na pobyt v lázeňských zařízeních, dále také program COVID – Ubytování nebo COVID Plus nabízející firmám z odvětví cestovního ruchu a dopravy výhodné půjčky. Posléze je doplnil i speciální dotační program COVID  – Kultura, který připravilo Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) ve spolupráci s Ministerstvem kultury (MK). Program pomáhá podnikatelským subjektům z oblasti kultury.

Cestovní ruch se snaží podpořit i nejrůznější kampaně krajů, například vstupy zdarma v Moravskoslezském kraji, také agentura CzechTourism s kampaní #světovéČesko nebo iniciativa #PodporujČesko.

Hvězdičkujeme...

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.