Skip to content →

Pohlaď kočku, když ji potkáš na ulici

Tak zní jedno z dvanácti Pravidel pro život, které ve svém bestselleru podrobně popisuje světoznámý kanadský psycholog Jordan B. Peterson. Sám sebe označuje za klasického britského liberála. Se svým protijedem proti chaosu je však považovaný také za rebela a aktivistu.

Pravidla pro život

Ve své knize nazvané 12 pravidel pro život: Protilátka proti chaosu Peterson nabádá, abychom převzali osobní odpovědnost za svůj život. To vyžaduje dávku odvahy a energie. Nemáme čekat, že za nás něco udělají druzí, nemám spoléhat na společnost, máme spoléhat především na sebe…

  • Máme rozvíjet své schopnosti, starat se o sebe, protože za svůj život máme odpovědnost.
  • Také máme mluvit pravdu. A když ne, tak alespoň nelhat. Máme být zdvořilí k ostatním a pomáhat jim.
  • Máme druhým naslouchat, protože se od každého člověka můžeme něco naučit.
  • Nemáme se přitom srovnávat s jinými lidmi v současnosti, ale porovnávat se s tím, kým jsme byli v minulosti…

Video: Jordan B. Peterson: 12 pravidel pro život

Dodržovat Petersonova pravidla je jistě nelehkým úkolem. Má to však být právě řád a dodržování pravidel, které nám pomůže od všudypřítomného chaosu. Jordan D. Peterson přináší motivační knihu, která je jiná než ty, které známe.

Peterson se z nás nesnaží ani tak udělat šťastnější a spokojenější, ale spíš odpovědnější. Odrazuje od konzumního způsobu života, honby za pozlátkem a vede nás k tomu, abychom žili dobře a dělaly věci, které mají smysl. Zda má přečtení jeho kontroverzní a s protichůdnými postoji přijímané knihy smysl, je na zvážení každého…

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Jordan Peterson (@jordan.b.peterson),

Kočky a příběh o Supermanovi

Poslední kapitola, která se sice uvedena kočkami, ale s kočkami toho moc společného nemá, se trochu vymyká předchozím jedenácti pravidlům. V nich šlo především o to, abychom vynaložili úsilí a změnili svůj svět, poslední je méně akční. Pohladit kočku nic není a přitom to může přinést mnoho. Malé radosti vidí Peterson jako způsob, jak tento náročný svět ustát.

Jordan B. Peterson popisuje svět jako obtížné místo pro život, plné bolesti a trápení. Jistě se najdou důvody k nenávisti, ale také ho takový můžeme přijmout. Milovat někoho znamená milovat ho i s jeho slabostmi. Příběh o Supermanovi, který by hravě překonával všechny překážky a neměl vůbec žádné limity, omezení ani slabosti, by byl dle Petersona nudný.

„Pokud máte všechno a všude jste byli, nemáte už kam jít, nemáte před sebou žádné výzvy. Všechno, co se mohlo stát, se stalo,“ říká slavný psycholog.

Jordan B. Peterson píše o kočkách, aby povzbudil k hledání malých věcí, které nám přinášejí potěšení a nestojí nás vůbec nic. Právě ty mají vyvážit všechny strasti života. Jsou to takové ty malé střípky štěstí, které známe všichni. Jsou třpytivé, jemné, mazlivé a vrnivé. Může to být pohlazení kočky, dětský smích, západ Slunce nebo třeba chvilka odpočinku u dobré kávy.

Každá hvězdička je dobrá! Ušlo to.Bylo to fajn, ale...Článek se líbil.Super článek.Super článek, chválím. 3x, ø5,00


Loading...

Kocour Doma

Sdílíme kočičí, ale také psí a člověčí zážitky. Přáli bychom si, aby vám přinesly radost stejně tak, jako ji přinesly nám. Naše společné chvilky nás naplňují vrnivou, příjemnou a hebkou spokojeností. Třeba budou i pro vás malou inspirací k životu jako v bavlnce.

Upozornění: žádné informace na tomto webu nemají odborný charakter...

Pečlivě studujeme všechny dostupné zdroje, hledáme na internetu, v herbářích a další literatuře, v odborných časopisech. Čerpáme z rad veterinářů i zkušenějších chovatelů, a nejenom jich. Přesto nejsme (ani nemůžeme být) náhradou odborné péče.

Náš web má pouze informativní charakter. Nemůžeme nahradit lékařskou či veterinární péči. V případě zdravotních potíží vás musíme odkázat na odborníky, v jejich rukou by měla být i léčba zvířat. Samozřejmě chápeme, že nejvíce pro své miláčky může udělat zejména jejich majitel.

Nejsme a nechceme se tvářit jako odborníci. Jsme jenom nadšení chovatelé, milovníci přírody a bylinek, co se snaží sdílet zkušenosti a získané informace s ostatními. 

Jsme pisálci, fotografové a designéři života. Chceme se podělit o své poznatky, zkušenosti a zážitky ze života s chlupáči. Chceme sdílet svoji radost. Více…

Naší smečce vládne černý kocour. Máme i kočičku a nechybí nám ani pes.

  • Černý kocour se svým sametově něžným kožíškem přímo vybízí k pohlazení. Jen si ho pohlaďte! Jen se podívejte do jeho magických očí a nechte všechny starosti zmizet.
  • Máme i kočičku. Je to potvora, ale hlavně je to radost!
  • Největší mazel sice vypadá jako pes baskervillský, ale jenom vypadá, opravdu. Náš pes, tedy fenka je doslova ten největší mazel.:-)

Hledáme inspiraci pro útulné bydlení, vrnivou spokojenost a harmonii. Náš web U KOCOURA DOMA má být útočištěm pro všechny milovníky zvířat a přírody. Jsme tady pro všechny vyznavače šťastného domova, věčné hledače krásy, i pro ty, kterým voní bylinky nebo jim přirostla k srdci zahradaVíce o nás…

Buďte s námi v kontaktu na sítích:  Facebook instagram pinterest youtube 

Kontaktujte nás na emailu ukocouradoma/zavináč/seznam.cz anebo využijte kontaktní formulář.

Jsme otevřeni různým formám spolupráce.

© 2016 – 2019 U KOCOURA DOMA Všechna práva vyhrazena.

reklama

Stojíme si za svým.

Aby tento web za něco stál.

Píšeme o tom, co se nás týká. Jsme osobní. Jsme chovatelé, ale nejsme odborníci. V případě zdravotních potíží vás musíme odkázat na odbornou pomoc, ať již lékařskou či veterinární v případě, že půjde o zvíře.

Nejsme eshop. Pouze doporučujeme, doporučujeme produkty, které známe, máme rádi a sami používáme. Naše tipy jsou skutečně naše tipy. Představujeme to, co se nám fakt líbí, nejenom na oko.

Affiliate Disclaimer

Když něco doporučujeme, tak to doporučujeme z vlastní vůle, nikoli proto, že nám za to někdo zaplatil.

Náš web má pouze informativní charakter, nejsme a netváříme se jako odborníci. Nemůžeme nahradit odbornou lékařskou či veterinární péči. V případě zdravotních potíží vás musíme odkázat na odborníky. Nedáváme odborná ani obchodní doporučení. Tím však nevylučujeme partnerskou spolupráci.

Vyloučení odpovědnosti

www.ukocouradoma.cz slouží primárně jako osobní blog.

Jde o informační webové stránky pro širokou veřejnost s obsahem přizpůsobeným především srozumitelnosti a čitelnosti. Texty jsou vytvářeny s ohledem na přesnost a faktickou správnost, přesto autor ani provozovatel webu nenese odpovědnost za případnou škodu v důsledku nepřesných informací. Nenese a nemůže nést zodpovědnost ani za případnou škodu, která vznikla v souvislosti s užíváním webu a obsažených informací.

Tento web má pouze informační charakter. Informace si nekladou za cíl a v žádném případě nenahrazují konzultaci u odborníka. V případě konkrétních zdravotních potíží vyhledejte odbornou lékařskou pomoc.

Tímto vylučujeme zodpovědnost i za trvalost obsahu tohoto webu. Veškeré informace mohou být kdykoliv pozměněny nebo zcela odstraněny. Neneseme zodpovědnost ani za případné výpadky webu.

Všechna autorská práva vyhrazena. Veškerý obsah je autorským dílem a jako takový je chráněný autorským zákonem.

Tyto webové stránky mohou obsahovat odkazy na jiné webové stránky. Za externí stránky rozhodně nepřebíráme odpovědnost, neodpovídáme za případné škody vzniklé s jejich obsahem či provozováním. Přístup na jiné webové stránky a využití jejich obsahu je na vlastní riziko internetového uživatele.

NĚCO PRO PANIČKY A PÁNÍČKY

Udělejte něco pro spokojenost svých mazlíčků, dopřejte jim spokojené paničky a páníčky. Inspirujte se u chlupáčů, radujte se ze života, relaxujte, nedejte šanci stresu.

Published in All Knihy