Podzimní únava u kocoura? Kdepak!

Podzim letos hraje úžasnými barvami a dává nám pocítit hřejivost slunečních paprsků. Jen co Slunce zapadne, a že je to v podzimních dnech bývá velmi brzy, nás však tma a chlad pohltí. Co naplat, podzim je tady, a s ním i podzimní melancholie, nepohoda a podzimní únava. Jak podzimní únavě předcházet? Kde brát energii do podzimních dnů?

Přinášíme tři rady od kocoura!

1. Běžte ven!

Podzim má mnoho krás, jen někdy jsou stěží rozeznat. Za oknem ty podzimní krásy určitě neoceníte. Běžte ven. Čerstvý vzduch je tím prvním, co vám dodá energii. Je přitom dostupný komukoliv, kdekoliv, bez podmínek. Stačí se nadechnout! Nadechnout, řádně zhluboka!

Čerstvý vzduch si skvěle rozumí s pohybem. A pohyb je také jedním z těch úplně základních způsobů, jak znovuobnovit síly a rozproudit energii v těle. Nemusíte se přitom hnát za závratnými výkony. Každý pohyb se cení třeba jen obyčejná chůze, třeba jen obyčejná procházka. Ano, nejlépe se svým čtyřnohým přítelem, protože i ten je plný energie a bezpodmínečně ji předává dál. Jen tak. Je tu pro vás.:-)

ukd_podzimni-unava2

2. Dejte si něco dobrého

Během dnů, zvláště těch podzimních, zažíváme chvilky, kdy bychom ze všeho nejraději leželi v posteli. Ale i na podzim musíme fungovat, pracovat, starat se o domácnost nebo vypravovat děti do školy a dohlédnout na to, aby se jim ve škole dařilo. I na podzim je potřeba, aby náš organismus běžel na plné obrátky. Jaké pak přichází zklamání, když tomu tak není! První, po čem saháme, bývá šálek kávy, ale upřímně, jakkoli voňavá a lahodná je naše oblíbená káva, dlouhodobě energii nedodá, spíš naopak.

Ani jednoduché cukry, sladkosti nebo čokoláda nezaženou pocity únavy na dlouho. Vhodnější jsou cukry v podobě ovoce, které je navíc plné životadárných vitamínů a minerálů. A jaké jiné ovoce na podzim než to podzimní? Jablka, hrušky, švestky nebo víno – to jsou jen některé z lahůdek, které nám podzim servíruje proto, abychom lépe ustáli jeho nešvary, abychom snáze zvládli toto podivuhodné přechodné období.

K tomu si můžeme dát třeba houby nebo dýni, další z typických darů podzimu, které nám udělají dobře.

To vše si u kocoura dopřáváme plnými doušky. A úspěšně se tak bráníme proti podzimní únavě.

3. Nezapomeňte na bylinky

Pokud bychom měli být konkrétní, doporučíme vitamín C, vitamín B5 a minerální látky jako je železo, draslík, selen nebo zinek, samozřejmě nejlépe v přírodní podobě. Pokud vám některý z těchto vitamínů či minerálů chybí, nahrazují ho pocity únavy. A ty nikdo z nás nevítá s otevřenou náručí. Nápovědou může být i zelená barva, tedy obecně zelené potraviny, listová zelenina nebo bylinky. Ve svém složení nabízejí mj. zelené barvivo chlorofyl, které v sobě nese koncentrovanou sluneční energii. A ta se v pochmurných podzimních dnech hodí!

My u kocoura fandíme voňavým bylinkám, pro podzimní dny doporučujeme třeba mateřídoušku nebo levanduli, které svou vůní ještě připomene prosluněné léto. Podzimní neduhy pomůže lépe zvládnout třezalka, která léto připomíná rozzářenou barvou svých květů. Třezalka se cení zejména pro své antidepresivní účinky a schopnost zvednout náladu. Ta je připisována i meduňce nebo rozmarýnu. Většina z těchto bylinek navíc působí příjemně hřejivě, podobně jako zázvor, skořice, hřebíček nebo kardamon. To jsou naše léky na podzimní únavu!

A kdyby náhodou, jen čistě náhodou, bylinky nezabraly, tak se prostě z té únavy vyspěte!

ukd_podzimni-unava3

A ještě jeden tip navíc!

HUMOR… protože s humorem a úsměvem jde všechno líp.:-)

A Day In The Life Of A Cat Owner - Simon's Cat | COLLECTION

Chcete víc? Pak se můžou hodit i další články, tak třeba:

Hvězdičkujeme...

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *