Pes baskervillský. Jak to s ním vlastně je?

Ze štěňátka nám vyrostl opravdu velký pes, tedy fenka. Pracovně mu říkáme pes baskervillský. Ne, že by byl tak strašlivý, naopak, má milou a klidnou povahu. Jenže na první pohled působí hrozivě, už jenom kvůli své hmotnosti. Není jen velký, má také robustní konstrukci. A ty pronikavé oči! Už jen ty oči budí možné obavy. Copak se za nimi asi skrývá?

Stačí chvilka a je jasné, že naše Adélka je bezproblémový pes, její příběh však dál nese štítek pes baskervillský. To aby bylo jasno, o kom je řeč, hned, na první pohled.

Pes baskervillský a Sherlock Holmes

Není to náhoda, že ten náš pes dostal přídomek baskervillský. Podoba není vskutku jen náhodná. Ten pravý pes baskervillský, tedy ten pes z legendární knihy o Sherlocku Holmesovi anglického spisovatele Arthura Conana Doyla byl údajně anglický mastif. Ano, ten pes, který roztrhal jednoho z rodu Baskervillů, aby zachránil dívku, která utíkala před krutostí sira Baskervilla. Ten pes, který obývá močály okolo panství rodu Baskervillů a je jeho kletbou.

Přestože pes baskervillský ve slavném detektivním románu nemá příliš dobré renomé, již jenom to, že je součástí jednoho z nejslavnějších děl světové literatury a také nejčtenějších příběhů věhlasného detektiva je poctou. Detektivka, resp. detektiv Sherlock Holmes navíc nakonec přinese rozuzlení, kdy největší stvůrou nebude pes, ale člověk. Ať již psa baskervillského líčí stránky knihy jakkoli, v praxi se tento pes skloňuje především s něžnou a přátelskou povahou. Jenže je to také vůbec největší psí plemeno, a tak není divu, že takový mollos budí u mnoha lidí strach.

Jak je to s těmi plemeny?

Naše Adélka je napůl bullmastif, plemeno, které má předchůdce právě v anglickém mastifovi, mimo jiné. Druhou půlkou, po matce je Cane Corso. Stejně jako anglický mastif i Cane Corso bylo v minulosti využíváno mj. na boj s medvědy nebo lvy, tak odvážná jsou to plemena. Mnohem více se však hodí jako obranný pes, ochránce rodiny a domu. Jak anglický mastif, potažmo bullmastif, tak Cane Corso jsou skvělými hlídači, ale také společníky rodiny. První dojem ze psa může klamat, na druhé straně je to z velké části právě ten dojem, který z plemene dělá hlídače. Na takového psa si prostě jen tak někdo netroufne.:-)

Každá hvězdička je dobrá! Ušlo to.Bylo to fajn, ale...Článek se líbil.Super článek.Super článek, chválím. 1x, ø5,00
Loading…

Upozornění: žádné informace na tomto webu nemají odborný charakter…

Pečlivě studujeme všechny dostupné zdroje, hledáme na internetu, v literatuře i v odborných časopisech. Čerpáme z rad veterinářů i zkušenějších chovatelů. Přesto nejsme (ani nemůžeme být) náhradou odborné veterinární péče. Jsme jenom chovatelé, co se snaží sdílet zkušenosti a získané informace s ostatními. V případě zdravotních potíží vás musíme odkázat na odborníky, v jejich rukou by měla být i léčba zvířat. Samozřejmě chápeme, že nejvíce pro své miláčky může udělat zejména jejich majitel.

Jsme pisálci, fotografové a designéři života. Chceme se podělit o své poznatky, zkušenosti a zážitky ze života s chlupáči. Chceme sdílet svoji radost. Více…

Naší smečce vládne černý kocour. Máme i kočičku a nechybí nám ani pes.

  • Černý kocour se svým sametově něžným kožíškem přímo vybízí k pohlazení. Jen si ho pohlaďte! Jen se podívejte do jeho magických očí a nechte všechny starosti zmizet.
  • Máme i kočičku. Je to potvora, ale hlavně je to radost!
  • Největší mazel sice vypadá jako pes baskervillský, ale jenom vypadá, opravdu. Náš pes, tedy fenka je doslova ten největší mazel.:-)

Hledáme inspiraci pro útulné bydlení, vrnivou spokojenost a harmonii. Náš web U KOCOURA DOMA má být útočištěm pro všechny milovníky zvířat a přírody. Jsme tady pro všechny vyznavače šťastného domova, věčné hledače krásy, i pro ty, kterým voní bylinky nebo jim přirostla k srdci zahradaVíce…

Buďte s námi v kontaktu na sítích:  Facebook instagram pinterest youtube 

Kontaktujte nás na emailu ukocouradoma/zavináč/seznam.cz anebo využijte kontaktní formulář.

Jsme otevřeni různým formám spolupráce.

© 2016 – 2018 U KOCOURA DOMA Všechna práva vyhrazena. Pokud čerpáte z našeho obsahu, nezapomeňte nás uvést jako zdroj. Spolupráci se nebráníme.

Stojíme si za svým.

Aby tento web za něco stál.

Píšeme o tom, co se nás týká. Jsme osobní. Jsme chovatelé, ale nejsme odborníci. V případě zdravotních potíží vás musíme odkázat na odbornou pomoc, ať již lékařskou či veterinární v případě, že půjde o zvíře.

Nejsme eshop. Pouze doporučujeme, doporučujeme produkty, které známe, máme rádi a sami používáme. Naše tipy jsou skutečně naše tipy. Představujeme to, co se nám fakt líbí, nejenom na oko.

Affiliate Disclaimer

Když něco doporučujeme, tak to doporučujeme z vlastní vůle, nikoli proto, že nám za to někdo zaplatil.

Náš web má pouze informativní charakter, nejsme a netváříme se jako odborníci. Nemůžeme nahradit odbornou lékařskou či veterinární péči. V případě zdravotních potíží vás musíme odkázat na odborníky. Nedáváme odborná ani obchodní doporučení. Tím však nevylučujeme partnerskou spolupráci.

NĚCO PRO PANIČKY A PÁNÍČKY

Udělejte něco pro spokojenost svých mazlíčků, dopřejte jim spokojené paničky a páníčky. Inspirujte se u chlupáčů, radujte se ze života, relaxujte, nedejte šanci stresu.