Skip to content →

Další zastávka: Orlické hory

Rok 2018 byl pro naši smečku přelomový. Adélka dospěla do bezmála šedesáti kilo, velkého charisma a nadmíru přívětivé povahy. Kočky jsou stále mazlivé, ale svéhlavé a majestátné snad ještě víc než předtím. Ať jsou, kde jsou, jsou to stále malé šelmy, a přece plné lásky vážící 6 + 3 kilo, plus mínus. Jsme silná parta, co se jen tak něčeho nezalekne. Spolu překonáme všechny překážky. Události roku 2018 jsou toho důkazem.

U KOCOURA DOMA. Kde?

Rok 2018 přinesl utvrzení v tom, že domov nejsou studené zdi. Domov není dům, ale je to teplo a láska, kterou vyzařují jeho obyvatelé. Není to zem, po které šlapeme, není to zahrada, i kdyby byla sebevíc opojná. Domov je život, život na zahradě, život pod širou oblohou, život pod střechou. Není důležité kde, ale kdo. Naše doma dělá kocour, kočička a pes. A přestože to poslední roky vypadalo, že naše doma je a bude jedno místo na pomezí Vysočiny a Jihomoravského kraje, už není. Zdání klame. Člověk míní, život mění.

Každý den je nový začátek

Konec roku 2018 a začátek roku 2019 se naším doma staly Orlické hory. Kocour, kočička, pes a jejich panička se do hor přesunuli hledat své štěstí. Náhoda tomu chtěla, ale nic v životě není jen náhoda. Naší dočasnou zastávkou se stal Žamberk, ale všechny zastávky v životě jsou dočasné, jen si to mnohdy neuvědomujeme. Každý den začínáme znovu, každý z nás, i my tady U KOCOURA DOMA, tentokrát na úpatí Orlických hor.

Každý den, znovu a znovu chodíme s Adélkou na procházky, panička a její pes baskervilský, co jenom vypadá strašlivě a nebezpečně. Zdání klame, to už víme. Žádné nebezpečí nikdy není tak velké jako strach, který vzbuzuje. To vlastní strach ohrožuje naše štěstí ze všeho nejvíc.

A tak jsme se s tím psem baskervillským vypravili na odvážnou cestu, abychom se postavili vlastnímu strachu. Každý den se vydáváme za dobrodružstvím jen zdánlivě všedních okamžiků, abychom odtajnili všechna skrytá zákoutí brány Orlických hor a možná i své duše. Znovu a znovu objevujeme krásy zdejší krajiny. Je pro nás nová, nezvyklá, dech beroucí. Je pozoruhodná svým mimořádným řádem, ve kterém nechybí náznaky živého chaosu. Každý den tady nás dokáže překvapit. Každý den vypadá trošku jinak. Každý den stojí za to.

Highlights of HAPPINESS

Každý nový den tady v horách nás dokáže ohromit. Jsou to jakési tajuplné záblesky. Jsou to záblesky, které vyzařují z očí psa, který je svýma zářivýma očima typický. Je to Cane Corso, matka našeho mollosa. V podání toho našeho se po otci přidává i bullmastif, plemeno, které nejspíš náleží i k onomu označení pes baskervilský. Mystické poselství však přinášejí i oči koček. Vždyť právě tyto oči nesou celé tajemství života, které nám lidem má být navždy zahalené.

Jsou to záblesky smyslů. Jsou vidět, když vše kolem přikryje magický opar mlhy. Jsou slyšet, když ruch města přehluší zpěv ptáků. Je to šumění větru v korunách stromů. Je to déšť, který smyje vše zlé a dovolí nám načerpat čistou energii ze vzduchu kolem. Je to sníh, který zakryje to, co má být skryté, a odhalí ryzí krásu.

Je to krása v jednoduchosti, elegance v obyčejných věcech, nezměrná paleta ladících barev. Hraje něžnými variacemi jemného blankytu, křehkostí růženínu i noblesou smaragdu. Odráží se v ladných křivkách přírody i jejím věčném koloběhu, souznícím s celým vesmírem plným jiskřivých hvězd. V podobě rozmarů počasí zní v tónech harmonie, harmonie v nedokonalosti.

Jsou to jen střípky, a přece ty střípky umějí naplnit život štěstím a srdce láskou.

𝒯𝒽𝑒 𝒶𝓇𝓉 𝑜𝒻 𝓁𝒾𝒻𝑒 is finding HAPPINESS in little highlights.

Jsme pisálci, fotografové a designéři života. Chceme se podělit o své poznatky, zkušenosti a zážitky ze života s chlupáči. Chceme sdílet svoji radost. Více…

Naší smečce vládne černý kocour. Máme i kočičku a nechybí nám ani pes.

  • Černý kocour se svým sametově něžným kožíškem přímo vybízí k pohlazení. Jen si ho pohlaďte! Jen se podívejte do jeho magických očí a nechte všechny starosti zmizet.
  • Máme i kočičku. Je to potvora, ale hlavně je to radost!
  • Největší mazel sice vypadá jako pes baskervillský, ale jenom vypadá, opravdu. Náš pes, tedy fenka je doslova ten největší mazel.:-)

Hledáme inspiraci pro útulné bydlení, vrnivou spokojenost a harmonii. Náš web U KOCOURA DOMA má být útočištěm pro všechny milovníky zvířat a přírody. Jsme tady pro všechny vyznavače šťastného domova, věčné hledače krásy, i pro ty, kterým voní bylinky nebo jim přirostla k srdci zahradaVíce…

Buďte s námi v kontaktu na sítích:  Facebook instagram pinterest youtube 

Kontaktujte nás na emailu ukocouradoma/zavináč/seznam.cz anebo využijte kontaktní formulář.

Jsme otevřeni různým formám spolupráce.

© 2016 – 2018 U KOCOURA DOMA Všechna práva vyhrazena. Pokud čerpáte z našeho obsahu, nezapomeňte nás uvést jako zdroj. Spolupráci se nebráníme.

Stojíme si za svým.

Aby tento web za něco stál.

Píšeme o tom, co se nás týká. Jsme osobní. Jsme chovatelé, ale nejsme odborníci. V případě zdravotních potíží vás musíme odkázat na odbornou pomoc, ať již lékařskou či veterinární v případě, že půjde o zvíře.

Nejsme eshop. Pouze doporučujeme, doporučujeme produkty, které známe, máme rádi a sami používáme. Naše tipy jsou skutečně naše tipy. Představujeme to, co se nám fakt líbí, nejenom na oko.

Affiliate Disclaimer

Když něco doporučujeme, tak to doporučujeme z vlastní vůle, nikoli proto, že nám za to někdo zaplatil.

Náš web má pouze informativní charakter, nejsme a netváříme se jako odborníci. Nemůžeme nahradit odbornou lékařskou či veterinární péči. V případě zdravotních potíží vás musíme odkázat na odborníky. Nedáváme odborná ani obchodní doporučení. Tím však nevylučujeme partnerskou spolupráci.

NĚCO PRO PANIČKY A PÁNÍČKY

Udělejte něco pro spokojenost svých mazlíčků, dopřejte jim spokojené paničky a páníčky. Inspirujte se u chlupáčů, radujte se ze života, relaxujte, nedejte šanci stresu.

Published in All Náš pes