Nové vánoční písně 2022

V roce 2022 přichází advent dříve než obvykle, již v listopadu. Ještě před adventem však někteří hudebníci připravili pro své příznivce dárky – nové vánoční písně. Ty nyní jen čekají na své rozbalení, kdykoliv bude chuť, třeba chuť na Zázraky nebo Vánoční příběh. Vánoce přicházejí v roce 2022 i s písničkářem Voxelem, jeho nová vánoční píseň se jmenuje právě Vánoce přicházejí. K poslechu je přitom ještě před adventem, Vánoce tak letos přicházejí vskutku brzy.

Níže na vás mj. čekají tyto písničky:

Zázraky – Vánoční příběh – Vánoce přicházejí – Vzácnej den – K Vánocům chci jen tebe – Zvonova zpověď

Vánoční Zázraky a další česká hudba

Zázraky

Eva Farna a David Stypka

Vánoční píseň z pohádky Největší dar potvrzuje, že zázraky se dějí. A nejenom na Vánoce. Připomíná památku hudebníka Davida Stypky, jehož hlas stále neutichá, i když už severomoravský zpěvák, skladatel, básník, držitel několika Andělů a cen Jantar a Žebřík není mezi námi. Vánoční píseň Zázraky i celá pohádka, ke které Stypka stihl vytvořit kompletní hudbu, je tak věnována jeho památce. Příběh slovanských božstev a obyvatel malé valašské vísky Největší dar je přitom také darem zesnulého Davida Stypky milovníkům pohádek. Vznikl pod taktovkou režisérského tandemu Daria Hrubá a Marta Santovjáková Gerlíková již před dvěma lety, ale premiéry se kvůli koronavirové situaci dočkal až v roce 2022.

Přestože Ewa Farna sama říká, že obvykle nenazpívá s jinými interprety více než jednu společnou píseň, David je pro ni výjimečný. Vánoční píseň Zázraky je totiž již jejich druhým společným počinem, navazuje na úspěšný duet Dobré ráno, milá.

David Stypka & Ewa Farna - Zázraky, ústřední píseň pohádky NEJVĚTŠÍ DAR (oficiální video)

Video YouTube: Ewa Farna a David Stypka, Zázraky

„David byl pro mě všechno, byla jsem jeho největší fanynka a jeho písně mě drží nad vodou i přesto, že mám ještě pořád problém je poslouchat. Jsem šťastná, že konečně vychází pohádka s jeho hudbou a třemi nádhernými písničkami. Jsou opravdu pohádkové a zvlášť v této tíživé době víc než povzbudivé. Věřím, že si je zamilují a budou zpívat nejen děti. Chci z celého srdce poděkovat Martě Gerlíkové, že si Davida k tvorbě pohádky přizvala a že tu bude i díky tomu s námi i nadále,“ uvedla k nové pohádce Marie Stypková, maminka Davida Stypky.

Václav NOID Bárta - Vánoční příběh (oficiální video)

Video YouTube: Václav Noid Bárta, Vánoční příběh

Vánoční příběh

Václav Noid Bárta

Ještě před premiérou pohádky z Valašska Největší dar má v kinech premiéru Vánoční příběh Ireny Pavláskové. I ten provází vánoční píseň, která rozšiřuje letošní hudební nadílku. Titulní píseň k filmu i kompletní filmovou hudbu napsal Jiří Chlumecký. Text pro píseň napsal Oto Klempíř. Slova zaznívají z úst protagonistů filmu jako Sara Sandeva, Pavel Kříž, Marie Málková, Pavla Beretová nebo Filip Červenka. Sólový pěvecký part má ve skladbě Václav Noid Bárta. Hudbu nahrála skupina Zoo.

Vánoční příběh přináší milý film plný nečekaných situací, emocí, dojemných chvil, ale i zábavy. Zábavná, místy dojemná je i vánoční píseň tohoto filmu s emotivní melodií svátečního času.

Vánoce přicházejí

Voxel a eM

Vánoční atmosféru naladí i píseň Voxela a jeho eM. Písničkář se se svou manželkou Marií, která je ukrytá za oním eM, přicházejí s vánoční písní v roce 2022 jako jedni z prvních. Jde o jejich první vánoční píseň, ale v pořadí již třetí song, který spolu nazpívali. Tradiční nadílku svátečních songů spouštějí klipem režiséra Víta Hradila se záběry loňského home videa. Vychází z písničky, kterou Voxelovi jeho žena složila a tajně nahrála s jejich syny.

„Moje žena Maruška mi loni složila krátkou písničku a tajně ji s našimi synky nahrávala vždycky, když jsem chvilku nebyl doma. A pak jsem ji dostal i s videem na Vánoce 2021. Bulel jsem asi od druhé sekundy až do konce a text i melodie mi utkvěly v hlavě, až mě něco napadlo. Když mi Maruška s dětmi udělala krásnější minulé Vánoce, rozhodli jsme se, že tuhle radost předáme na další Vánoce lidem okolo sebe a všem, kdo mají mou/naši hudbu rádi. Proto jsme píseň spolu dopsali, nahráli, zprodukovali s Filipem Vlčkem a tady je,“ uvádí na Musicserveru k hudební novince Voxel.

Voxel & eM. - Vánoce přicházejí

Video YouTube: Voxel a eM, Vánoce přicházejí

Dvojice hudebníků Voxel a eM navíc klip zpestřila jedním překvapením. V samém závěru odtajňují rodinnou novinu. Manželka je v očekávání třetího potomka, jak prozrazují záběry klipu, když zachycují bříško Marušky. Natáčelo se přitom v kostele v Dubu nad Moravou, kde si manželé před lety řekli své ano.

Pavel Callta - Vzácnej den (Official Tour Video)

Video YouTube: Pavel Callta, Vzácnej den

Vzácnej den

Pavel Callta

S přáním poklidných a pohodových Vánoc přišel i hudebník Pavel Callta, který v roce 2022 objíždí Česko se svým vánočním klubovým tour. Také jako upoutávka na koncerty může fungovat remake videoklipu na vánoční song Vzácnej den, který Pavel Callta vypustil na světlo světa sociálních sítí pár dnů před první adventní nedělí 2022. Již na začátku roku přitom vydal album se singlem Tvůj song vánoční, který zpestřil loňské Vánoce mj. textem: Po roce opět zní, písničky vánoční… A je to tu zas!

K Vánocům chci jen tebe

Slza

Kapkou, resp. slzou do mlýna vánočních hitů v roce 2022 přispěla k kapela Slza s klipem K Vánocům chci jen tebe. Chytlavou písničku, která opěvuje i slavný vánoční song Mariah Carey, provází v klipu obrázky od prostřeného vánočního stolu. Nechybí kapr, ale ani kost v krku, vánoční stromeček, ani požár a hasicí přístroj, (spálené) cukroví, dárky a šampaňské.

Slza - K Vánocům chci jen tebe (Official Music Video)

Video YouTube: Slza, K Vánocům chci jen tebe

Tomáš Klus | Zvonova zpověď | Píseň pro vánoční kampaň České televize 2022

Video YouTube: Tomáš Klus, Znonova zpověď

Zvonova zpověď

Tomáš Klus

Do podoby zvonu se v písni pro vánoční kampaň České televize 2022 převtělil Tomáš Klus. Nechybí jeho typická hra se slovy, když v textu své nové vánoční písně mj. dává návod na to, jak mít Vánoce tři sta pětašedesát dní v roce. Již v roce 2020 přitom Tomáš Klus nazpíval píseň Vánoční čas, to bylo spolu s Městskými divadly pražskými, v časech koronavirové pandemie. V roce 2022 je vše jinak, a tak Tomáš Klus chystá se svou Cílovou skupinou i vánoční koncert v Praze.

Rovaniemi

Michal Hrůza

Na sever, do finského města Rovaniemi, které leží takřka na severním polárním kruhu, se pro vánoční atmosféru vydal Michal Hrůza. Do klipu Rovaniemi přibral i Báru Bočkovou, aktuální hvězdu seriálu Případy 1. oddělení. Jeho vánoční klip je již pro severskou krajinu města, kde je zasazená také oblíbená vesnice Santa Clause, jiný než ty ostatní. Sněhulák, který byl ústředním motivem vánoční písně Michala hrůzy z roku 2014, je nyní nahrazen sobem. Společnost hudebníkovi však dělá především nádherná dívka, která se znenadání objevuje za bílou plání Rovaniemi. Vánoce v klipu vykresluje led, také polární zář a plamen v srdci našich duší.

Michal Hrůza - Rovaniemi

Video YouTube: Michal Hrůza, Rovaniemi

FIZISTYLE - VÁNOČNÍ MISE (Official Music Video)

Video YouTube: Fizistyle, Vánoční mise

Vánoční mise

Fizistyle

Sami autoři v popisku na YouTube zmiňují, že jde o jedno ze šílených videí. Do pohodovky, co vykouzlí sváteční atmosféru, má tento song jistě daleko, ovšem myšlenka klipu tak mimo není. Co když Ježíšek letos nemůže? Parta Fizi má svůj eshop, a tím i řešení. Jednoduchá rýmovačka ve stylu Přijedeme my, Ježíšek měl asi problém s daněmi, je celkem zábavná.

DÁRKY PRO VŠECHNY

Hudba, vánoční a pohádkové písně představují takové dárky pro všechny. Stále tu však zůstávají i klasické dárky a dárkové balíčky, které potěší pod stromečkem, třeba v doprovodu některé z vánočních písniček. Vánoční kouzlo provoní esencí omamných květů, bylinek a ovoce, budete-li vybírat mezi dárkovými balíčky Kvitok, laSaponaria nebo Tierra Verde.

Vánoce 2022

Potěšit sebe a své blízké můžete letos například s vůní vanilky, pomeranče a vánočního koření jako skořice, hřebíček či kardamom. Tak voní Dárkový balíček Kvitok Teplo domova, ve kterém najdete šlehaný tělové krém a tuhý tělový balzám ve tvaru vločky s harmonickou vůní, která vytvoří atmosféru klidu. Trojici pokladů balíčku Teplo domova završuje vonná sójová svíčka.

laSaponaria připravila sérii minimalistických dárkových domečků, například Dárkový domeček Hvězda, který skrývá hned dvě luxusní pleťová séra pro výjimečnou péči. Takovou si jistě na Vánoce zaslouží i ruce. Od toho vznikla Dárková krabička na ruce laSaponaria s vůní mandlí a červeného ovoce. Skvěle nasytí vánoční čas.

Česká značka Tierra Verde připravila v dárkovém balení voňavou relaxaci i osvěžení, Relaxační koupelnový balíček s esenciálními oleji BIO lavandin a pomeranč nebo přírodním sprchovým gelem Esence omamnosti ve skleněné lahvičce s vůní Ylang Ylang a kardamomu. Osvěžující dárkový balíček do koupelny vnáší voňavé povzbuzení esenciálních olejů rozmarýn a citronová tráva, spolu s vůní vavřínu kubébového, který nese přírodní sprchový gel Esence svěžesti.

Hvězdičkujeme...

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *