Skip to content →

Nepodporujte množírny!

Sháníte koťata? Okouzlily váš šlechtěné kočky a plemena jako britská kočka, mainská mývalí kočka, bengálská kočka, sphynx, ragdoll (viz úvodní foto) nebo jiná?

Rádi byste si domů takové kotě mainky, britské kočky, bengálské kočky, ragdoll, sphynx nebo třeba bobtail pořídili?

Obraťte se na některou z chovatelských stanic.

Výběr chovatelské stanice

Chovatelské stanice často mají své webové prezentace, kde se dozvíte mnoho zajímavých informací. Nechybí kontakt, abyste se s chovateli mohli spojit přímo. S chovateli se můžete setkat také na některé z výstav koček, které se konají po celý rok, po celém Česku.

Kotě se stane vaší společníkem na dlouhá léta, aby vaše soužití bylo opravdu šťastné a spokojené, nepodceňujte komunikaci s chovatelskou stanicí. Snažte se udělat co nejlepší obrázek o tom, odkud dané kotě pochází. Zajímejte se o to, jak zvířata v dané chovatelské stanici žijí a zda se o koťata i jejich rodiče řádně starají.

Bohužel, ne všichni chovatelé jsou seriózní a odrazit se to pak může i na koťatech.

Kotě s PP nebo bez PP?

Pokud jste se rozhodli, že se vaším novým členem domácnosti stane kotě určitého plemene, mělo by být papírové, tedy kotě s PP. A to i v případě, že kočku nepořizujete na chov nebo kvůli výstavám.

Kotě bez PP nenáleží k žádnému plemeni, ač vás o to jeho rádoby chovatel může přesvědčovat. Nemáte záruku původu kotěte ani to, že kotě je zdravé. Navíc tak podporujete trýznivý život zvířat a množírny vybudované jenom kvůli touze po penězích a nedostatku citu některých lidí.

Koupí kotěte bez PP podporujete množírny

Kotě bez PP na prodej často pochází z množírny, kde se zvířata chovají v naprosto nevyhovujících podmínkách, bez lásky, jen pro peníze. Kočky pak zatěžují opakovanými porody několikrát do roka bez toho, aby někdo kontroloval prostředí, kde zvířata žijí. Taková zvířata neznají pohlazení lidské ruky, často žijí na omezeném prostoru s nedostatečnou hygienou. Celý život jsou ve stresu, který pochopitelně přenášejí i na své potomky. Mají horší kondici, jsou slabší a často trpí i skrytými genetickými vadami.

Koťata bez PP mainská mývalí kočka, britská kočka, ragdoll aj., tedy koťata z množírny mívají problematickou povahu i proto, že jim chybí socializace. Navíc nebývají řádně očkovaná ani odčervená.

Neseriózní chovatelé koťata prodávají příliš brzy (často vám přitom lžou o věku). Dle platné legislativy a chovatelského řádu SCHK by kotě nemělo jít od matky dříve než ve věku 12 týdnů (lépe ještě o pár dnů později), dříve není dostatečně samostatné a smutní po své matce. Nepodporujte množitele, živoření a často přímo týrání zvířat v otřesných podmínkách jen kvůli ziskuchtivosti některých lidí nákupem koťat bez PP.

Kotě mainská mývalý kočka
Foto: Poznáváte? Toto je kotě mainské mývalí kočky

Co dělat a co nedělat?

Doporučujeme rozhodně nekupovat kotě bez toho, abyste viděli jeho rodiče nebo alespoň matku. Doporučujeme osobní návštěvu chovatelské stanice. Inzerát typu “koťata bez PP za super cenu” nebo předání někde na benzínce jsou znaky toho, že jednáte s nepoctivým množitelem.

Až si budete pořizovat kotě šlechtěné kočky, zajímejte se o to, v jakých podmínkách žijí jeho rodiče a jak se ke zvířatům chovají jejich majitelé. Seriózní chovatelská stanice vám umožní návštěvu, bude s vámi komunikovat a bude se zajímat, kam kotě poputuje a jak bude trávit své dny. To proto, že jim na koťatech záleží.

Kotě je živý tvor a nejde jenom o cenu. Přitom si můžete pořídit i kotě za minimální náklady, kotě kočky domácí…

Kotě z ulice

Pokud chcete kotě a netrváte na konkrétním plemenu, optejte se v některém z místních útulků. Často je tam plno kočiček z ulice, které čekají na své zachránce. Za teplo a lásku domova budou vděčné jako žádné jiné.

Každá hvězdička je dobrá! Ušlo to.Bylo to fajn, ale...Článek se líbil.Super článek.Super článek, chválím. 7x, ø4,71

Loading...


© 2016 – 2018 U KOCOURA DOMA Všechna práva vyhrazena. Kontakt

sdileni3

Published in All Plemena koček