Na kus čaje a na kus řeči: Nová internetová show s hvězdou Slunečné

Lockdown připravil o práci herce, moderátory i další umělce. Mezi ty, co nesedí doma s rukama v klíně se zařadil i Milan Enčev a Petr Jablonský. V neděli 13. prosince 2020, na svátek svaté Lucie odstartovali novou zábavnou show Na kus čaje, hostem jim přitom byla Lucie Vondráčková. K vysílání využívají sociální sítě a internet.

Divadlo Radka Brzobohatého a nápad nenudit se

Netradiční dvojice se poprvé setkala při příležitosti křtu knihy Ivana Fíly. Populární imitátor Petr Jablonský a Milan Enčev, známý ze seriálu Slunečná, si padly do noty. Přátelství nyní posouvají i do roviny zábavné talkshow, která je dostupná online.

Za nápadem stojí Milan Enčev a Divadlo Radka Brzobohatého, kde oba hlavní protagonisté působí. S divadlem je spjatý i nejužší výrobní tým. Režie se ujal Jane Cingroš. Technické zajištění pořadu obstarává lifeREPORT.TV

Milan Enčem má sice dost práce s natáčením Slunečné, také seriálu Ombudsman nebo Devadesátky pro Českou televizi, přesto chtěl novým internetovým dílem zahnat nudu spojenou s uzavřením divadel a také trochu pomoci kolegům. S nadsázkou a humorem sobě vlastní lze do talkshow kolegy, aby se alespoň najedli.

První díly Na kus čaje

Jak to Milanu Enčevovi a Petru Jablonskému společně jde? Na to se můžete podívat vždy v neděli v podvečer na internetu, na Facebooku Na kus čaje a na sociálních sítích obou jmenovaných. Prvním hostem (avšak druhého dílu) jejich zábavné talk show se stala herečka a zpěvačka Lucie Vondráčková. První díl, který však vyšel až po tom předchozím, zpestřil jako host Jiří Krampol.

Lucie Vondráčková - Nad Vltavou (Officiální videoklip)

Video: Lucie Vondráčková, nový klip Nad Vltavou (YouTube)

Na slavnostní neděli mezi Vánocemi 2020 a Silvestrem připravilo duo Enčev Jablonský Silvestrovský speciál. Pozvání Na kus čaje přijala Kateřina Kaira Hrachovcová, Pavel Trávníček a František Ringo Čech.

Češi humor milují

Lockdown a uzavření divadel vytvořil na internetu nový prostor pro sdílení nejrůznějších uměleckých děl. Průkopníky se stalo ostravské Divadlo Mír a formace Tři tygři. Tři tygři sice působí na internetu již několik let, právě karanténa, resp. lockdown se však podílel na rapidním vzrůstu jejich diváků.

TŘI TYGŘI | ČKD – Často Kladené Dotazy (živě)

Video: Tři tygři, ČKD živě FAQ (YouTube)

Zatímco Divadlo Mír a Tři tygři se vydali cestou improvizace a lifestreamu, pořad Na kus čaje neprobíhá živě. Humor z Prahy nejspíš bude vypadat jinak než ten ostravský, přesto si jistě najde své příznivce. Češi totiž humor milují, v době koronavirus se pro mnohé stal způsobem, jak náročné období zvládnout. Ne nadarmo se říká, že s humorem jde všechno líp.

Kultura, umění a divadlo na internetu

V době uzavření divadel byl spuštěn také nový videoportál Dramox. Spojuje česká divadla a nabízí divadelní představení online. Funguje podobně jako Netflix nebo HBO, ale je zaměřený na divadelní hry. Za předplatné nenabízí sledování filmů a seriálů, ale divadelní představení, například Dejvického divadla, Klicperova divadla, Divadla J. K. Tyla nebo Husy na provázku.

Aktuálně Dramox nabízí několik desítek her za předplatné, které z většiny funguje jako podpora divadelních tvůrců. Dramox přitom umožňuje česká divadla podpořit i nad rámec předplatného.

Internetové zdroje

/1/ Facebooková stránka Na kus čaje  [online]. Na kus čaje, 2020 [cit. 2020-12-11]. Dostupné z: https://www.facebook.com/nakuscaje

…a vlastní poznatky a zkušenosti

Na kus čaje a na kus řeči: Nová internetová show s hvězdou Slunečné

Milan Enčev a Petr Jablonský připravili novou zábavnou show Na kus čaje. Tradičně si zvou hosty z uměleckého světa, netradičně vysílají online. Přestože lockdown herce a další umělce připravil o práci, Enčev a Jablonský dokazují, že sedět doma s rukama v klíně nemusí.

Redakce U KOCOURA DOMA

Vyznáváme šťastné doma, přinášíme tipy na vrnivou spokojenost a harmonii. Hledáme inspiraci pro útulné bydlení, kde mají své místo domácí mazlíčci nebo pokojové rostliny. Jsme milovníci zvířat a přírody. Více…

5/5 - (4 votes)

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *