Podívejte se, jak vypadá moderní bydlení v neorenesančním paláci v centru Prahy

Česká republika je srdcem Evropy. Srdcem Česka je Praha a srdcem Prahy je Staré a Nové Město pražské. Jen málokdo má příležitost přímo v historické části Prahy, zapsané na seznamu Světového kulturního dědictví UNESCO, opravdu bydlet. Bydlení v centru české metropole bezpochyby není pro každého. Každý má však možnost nahlédnout, jak takové bydlení skutečně vypadá. Přinášíme obrázky z Paláce Dlážděná, kde jsou aktuálně dostupné volné byty a který se také aktuálně může pochlubit oceněním v soutěži Realitní projekt roku 2020.

Historický genius loci a maximální komfort v jednom domě

Kouzlo historie se i v památkově chráněné zóně Prahy pochopitelně potkává s požadavky moderního života. Ne každý dům je dokáže naplnit, i proto je Palác Dlážděná výjimečný. V loňském roce se po rekonstrukci nadechl k novému životu, s respektem k historickému odkazu, ale také s ohledem na maximální komfort svých obyvatel. Nabízí tak luxusní bydlení ve všech směrech. A nezapomíná přitom ani na nové technologie a udržitelnost.

Palác Dlážděná, okno
Foto: Palác Dlážděná, foto zdroj: PSN

Velkolepá neorenesanční fasáda na uliční straně je doplněna elegantní mansardovou střechou. Zdobí ji také špaletová okna. Řemeslné umění starých mistrů připomínají i interiérové a vstupní kazetové dveře, repliky původních, ovšem doplněné o bezpečnostní provedení. Neorenesanční krásou dýchá štukatérská výzdoba a další renovované historické kusy.

Zatímco uliční fasáda září neorenesancí, na straně do dvora byli architekti odvážnější a pojali fasádu v modernějším stylu. Vložili sem velkorysá francouzská okna, doplnili je prostornými balkony a vyhlídkovými terasami. Vrchol budovy osadili speciálním můstkem s výhledem, který se jen tak někomu nenaskytne. Na opačné straně pro obyvatele domu připravili privátní wellness centrum se saunou a posilovacími stroji. Podzemí patří moderním garážím s automatizovaným systémem uložení aut. Technické vybavení domu splňuje nejmodernější požadavky 21. století, což dokládá i moderní výtah nebo větrání všech bytových jednotek čerstvým vzduchem s využitím rekuperace tepla.

Palác Dlážděná, výtah
Palác Dlážděná, foto zdroj: PSN

Jak se žije v paláci? Jen se podívejte!

O kompletní rekonstrukci a revitalizaci Paláce Dlážděná se postarala společnost PSN ve spolupráci s renomovaným studiem architekta Jakuba Ciglera. Cílem bylo obnovit tradici rezidenčního bydlení, do které negativně zasáhla brutální přeměna původně obytné budovy na kanceláře ve druhé polovině 20. století. Stavebních zásahů však palác během své více než stoleté existence prodělal několik.

Aktuální rekonstrukce respektovala historický odkaz a precizní práci minulých architektů. Odstartoval ji na konci 19. století architekt Václav Sigmund, autor slavného domu Na Kocandě. Právě Václav Sigmund stál u prvních architektonických návrhů Paláce Dlážděná a právě on mu také vetkl prvky neorenesance, tolik typické pro Sigmundovo dílo.

Jak vypadá neorenesanční palác v roce 2021? Jak vypadá život v Paláci Dlážděná? Podívejte se na video:

Ze života v Paláci Dlážděná

Video: Ze života v Paláci Dlážděná, PSN (YouTube)

Realitní projekt roku

Prestižní soutěž Realitní projekt roku představuje ty nejzajímavější developerské projekty, ve všech regionech České republiky. Palác Dlážděná v jubilejním desátém ročníku soutěže obdržel Cenu odborné poroty a Cenu architektů v regionu Praha 1. Ocenění však získaly i další projekty PSN. Rezidence Opletalova získala Cenu veřejnosti v regionu Praha 1 a Rezidence U Prokopa Cenu veřejnosti, také Cenu odborné poroty a Cenou architektů v regionu Praha 3.

Internet:

/1/ Palác Dlážděná, oficiální webové stránky [online]. Praha: PSN, 2021 [cit. 2021-01-31]. Dostupné z: https://palac-dlazdena.cz/

/2/ Realitní projekt roku, oficiální webové stránky [online]. Praha: Projekt roku, 2021 [cit. 2021-01-31]. Dostupné z: https://www.projektroku.cz/

…a vlastní poznatky a zkušenosti

Jak vypadá moderní bydlení v neorenesančním paláci v centru Prahy?

Bydlení v centru Prahy bezpochyby není pro každého. Každý má však možnost nahlédnout, jak takové bydlení skutečně vypadá. Přinášíme obrázky z Paláce Dlážděná, kde jsou aktuálně dostupné volné byty a který se také aktuálně může pochlubit oceněním v soutěži Realitní projekt roku 2020.

Redakce U KOCOURA DOMA

Vyznáváme šťastné doma, přinášíme tipy na vrnivou spokojenost a harmonii. Hledáme inspiraci pro útulné bydlení, kde mají své místo domácí mazlíčci nebo pokojové rostliny. Jsme milovníci zvířat a přírody. Více…

Chceme být otevření a pravdivíPřestože web U KOCOURA DOMA primárně slouží jako osobní blog, nevylučujeme ani placené formy spolupráce tak, abychom alespoň částečně pokryli náklady na provoz, správu webu a tvorbu obsahu.

Sdílíme své vlastní zkušenosti, čerpáme ze zkušeností jiných, jako zdroj využíváme i odborníky a experty z oboru, z nekomerční i komerční sféry. Nebráníme se různým formám #spolupráce, pokud nám umožní zachovat si autenticitu webu.

Tento článek vznikl na základě spolupráce.

5/5 - (5 votes)

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *