Miroslav Donutil Na kus řeči: Talk show let minulých

Zábavný pořad Na kus řeči, ve kterém ústřední roli sehrál Miroslav Donutil, připravila Česká televize na začátku milénia. Vysílání probíhalo od roku 2001, tedy v době největší slávy českého baviče. Natáčelo se v pražském Branickém divadle.

Kdo se u Donutila zastavil na kus řeči?

Miroslav Donutil v pořadu Na kus řeči většinou řeč vedl se dvěma hosty, byli to jeho herečtí kolegové, ale i další osobnosti uměleckého světa nebo sportovní hvězdy jako Roman Šebrle, Josef Masopust nebo Antonín Panenka. Ve vysílání se jako host objevila například také Andrea Vránová, Ivana Christová, Adolf Born, Jiří Stivín, Petr Janda, Michal Malátný, Boris Rosner, Magda Vášáryová, Věra Chtilová, Květa Fialová, Stella Zázvorková, Eva Holubová, Jaroslav Dušek, Jiří Kodet, Pavel Landovský, Jiří Suchý, Waldemar Matuška, Eva Pilarová, Karel Gott, Lubomír Lipský, Jan Skopeček, Ladislav Trojan, Jiřina Bohdalová, Simona Stašová, Hana Hegerová, Petr Hapka, Michal Horáček aj.

V posledním dílu pod hlavičkou České televize se Miroslav Donutil v Branickém divadle sešel s Vlastimilem Brodským. Na jevišti ho doprovodila i jeho dcera Tereza Brodská. Humorné vyprávění a příjemný rozhovor doplnila hudebním vystoupením Monika Absolonová. Pořad se poprvé odvysílal v roce 2002. V roce 2020 ho Česká televize uvedla v repríze jako vzpomínku na Vlastimila Brodského a sté výročí jeho narození (narodil se 15. prosince 1920). Jednotlivé díly pořadu Na kus řeči jsou dostupné online na webu České televize tady.

Populární herec, bavič a vypravěč posléze pořad Na kus řeči převedl do podoby one man show, se kterou objížděl Česko. Koronavirus v roce 2020 ho však stopnul, stejně jako další umělce. Někteří však operativně reagovali a formát talk show převedli do online podoby. Na kus řeči tak láká například i Milan Enčev a Petr Jablonský v nové online talk show Na kus čaje. Miroslav Donutil se naopak objevil jako host online talk show Karlose Vémoly nazvané Karlos show.

KARLOS SHOW (13. díl) - Miroslav Donutil, Martin Donutil, Jiří Tkadlčík a Vlastimil Kužel - siláci

Video: Donutil v Karlos show: o Vánocích, Kocourkovi a kouzlu Gotta v lázních (YouTube)

Humor online

V roce 2020, v roce koronaviru zazářili jako online hvězdy především herci ostravského divadla Mír. Nejenže zaujali se svoji show Tři tygři, ale dokázali do online podoby převést i divadelní představení a dokonce spustili vlastní online platformu MírPlay nabízející umělecká představení online. V roce 2020, v roce, kdy převážnou část roku byla česká divadla uzavřena, byl spuštěn také videoportál Dramox. Funguje podobně jako streamovací služby Netflix, HBO, ale specializuje se na divadelní představenínapříklad Dejvického divadla, Klicperova divadla, Divadla J. K. Tyla nebo Husy na provázku.

Internetové zdroje

/1/ Na kus řeči na webu České televize [online]. Praha: Česká televize, 2020 [cit. 2020-12-27]. Dostupné z: https://www.ceskatelevize.cz/porady/1043706298-na-kus-reci/dily/

/2/ Na kus řeči na wikipedii [online]. Wikipedia.org, 2020 [cit. 2020-12-27]. Dostupné z: https://cs.wikipedia.org/wiki/Na_kus_%C5%99e%C4%8Di

/3/ Na kus řeči na ČSFD.cz [online]. ČSFD.cz, 2020 [cit. 2020-12-27]. Dostupné z: https://www.csfd.cz/film/270087-na-kus-reci/prehled/

…a vlastní poznatky a zkušenosti

Miroslav Donutil Na kus řeči: Talk show let minulých

Zábavný pořad Na kus řeči, ve kterém ústřední roli sehrál Miroslav Donutil, připravila Česká televize na začátku milénia. Vysílání probíhalo od roku 2001, tedy v době největší slávy českého baviče. Natáčelo se v pražském Branickém divadle.

Redakce U KOCOURA DOMA

Vyznáváme šťastné doma, přinášíme tipy na vrnivou spokojenost a harmonii. Hledáme inspiraci pro útulné bydlení, kde mají své místo domácí mazlíčci nebo pokojové rostliny. Jsme milovníci zvířat a přírody. Více…

5/5 - (3 votes)

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *