Mazlíčci online I. Kde všude může mít kočka/pes svůj profil?

Kdo není na internetu, jako by nebyl. Žijeme v 21. století a virtuální realita se stává běžnou součástí našich životů. Sociální sítě určují naše chování a náladu. Online je kdekdo, výjimkou nejsou ani domácí mazlíčci.

Přinášíme seznam serverů pro psy a kočky, které můžete využít i tak, že na nich zřídíte profil svého psa, kočky, případně jiného domácího mazlíčka. Proč? Kvůli komunikaci, sdílení fotek, zážitků a postřehů, seznámení a podpoře. Tady jsou.

Úvodní foto: Pixabay.com

Hafíci.cz

Hafíci.cz sám sebe nazývá komunitním portálem, který je určený pro majitele psů a dalších domácích mazlíčků. Jde o skupinu nadšených pejskařů, která slibuje, že se s nimi budete bavit.
Vedle zábavy a soutěží najdete na serveru také články, diskuzi, encyklopedii, která zahrnuje i psí plemena, nebo možnost inzerce.

Svému psovi můžete přidat profil k dalším hafíkům, samozřejmostí jsou fotky, přispívat můžete i formou blogu.

Profil vašeho psa mohou ostatní hodnotit prostřednictvím udělení jedné nebo několika kostiček. Pes se tím zapojuje do soutěže TOP 100 o nejoblíbenějšího psa, hlasy se vyhodnocují vždy s koncem měsíce.

Jak vypadá takový profil na Hafíci.cz? Třeba takto:

Hafíci.cz - profil psa

Zdroj: Hafíci.cz

Miciny.cz

Obdobně jako server Hafíci.cz funguje i server Miciny.cz. Dokonce mají společnou registraci, takže se stačí registrovat na jednom serveru a zřídit profily pro své domácí mazlíčky na obou serverech.

Ani mezi micinami nechybí encyklopedie, plemena koček a další zajímavé články. Také server Miciny.cz nabízí možnost vkládání inzerce, přispívat prostřednictvím profilu na osobní blog a v neposlední řadě se zapojit diskuze s kočičí tématikou.

Také profil kočky na Miciny.cz je součástí soutěže o nejoblíbenějšího mazlíčka, tedy kočku. Také vaší kočce mohou ostatní udělovat myšičky, které se na konci měsíce sčítají, aby došlo k vyhodnocení soutěže.

Aby těch koček a psů nebylo málo, připravují se na stejném principu i další servery, třeba Koníčci.cz.

A tady je profil kocoura na serveru Miciny.cz:

Miciny.cz - profil kočky

Zdroj: Miciny.cz

PESWEB.cz

Portál PESWEB dle svých slov nabízí každému uživateli přehledné a jednoduše dostupné informace ze světa psů. Na rozdíl od jiných serverů PESWEB se zaměřuje na psy bez domova a psy z útulků. Ti jsou prioritou a je jim věnována velká část obsahu.

PESWEB přináší aktuality ze zvířecí říše, zajímavosti, ale třeba i seznam firem. Firmám nabízí placené služby, aby získal finanční prostředky nejenom na svůj rozvoj, ale také na nadační fond zaměřený na útulky.

PESWEB zajišťuje tolik potřebnou propagaci psů z útulků, aby jim zprostředkoval co nejpříjemnější život a nejlépe i nový domov. Usiluje o centralizaci nabídky psů z útulků, snaží se propojit centrální databázi psů se stránkami útulků pro psy a jiná zvířata a zautomatizovat adopci prostřednictvím internetu.

PESWEB však dává prostor i domácím mazlíčkům, kteří mají to štěstí, že žijí ve své rodině. Můžete například doplnit atlas psů fotkami svého psa, váš pes se pak objeví u konkrétního plemene.

I váš pes může mít na portálu svůj profil a sociální zeď. Může vypadat nějak takto:

PESWEB.cz - profil psa

Zdroj: PESWEB.cz

Světpejsků.cz

Svetpejsku.cz je propojen s největším českým inzertním portálem Hyperinzerce.cz. Inzerce se jistě hodí, stejně tak zajímavé informace ze světa psů, které server slibuje. Nabízí popis plemen psů, historii, fyzické a společenské vlastnosti jednotlivých plemen, stejně tak informace týkající se výchovy, štěňat a chovu psů obecně.

Prostřednictvím profilu svého psa se můžete pochlubit fotkami, profil umožňuje také umístit video. Můžete se tady seznámit s dalšími pejskaři, také se s nimi radit prostřednictvím diskuze.

V přípravě jsou i další obdobné portály: Světkoček.cz, Světkoníčků.cz, Světplazů.cz, Světkrálíků.cz a Světptáčků.cz.

Takto vypadá profil na Světpejsků.cz:

Světpejsků.cz - profil pes

Zdroj: Světpejsků.cz

Tak to by pro tentokrát stačilo. Jistě, není to všechno, další servery vám představíme zase příště. Pokud chcete víc už nyní, máme tu další zajímavé internetové odkazy…

Další zajímavé internetové odkazy

Pokud se skutečně zajímáte o všemožná zvířátka, budou se vám nejspíš líbit i další weby:

Černý kocour čučí

Foto zdroj: Ondřej Musil, archiv U kocoura doma

Kocour online

Kocour i náš pes se snaží využívat všech možností, které internet nabízí. Máme profily na všech jmenovaných serverech. Víte o nějakých, které by mohly být v našem dalším článku? Máte další tipy? Budeme rádi za informaci, klidně ji směřujte do komentářů.

Jak jste si asi všimli náš kocour posunul své internetové působení ještě dál. Naši prioritou je náš vlastní blog, právě tyto stránky.

Jste na tom podobně? Má váš kocour, váš pes či jiný mazlíček vlastní blog?

Dejte nám o svém blogu či webových stránkách vědět – do komentářů nebo emailem na ukocouradoma@seznam.cz. Jeden z našich dalších článků se bude věnovat právě blogům nejrůznějších chovatelů, rádi upozorníme na ten váš. Děkujeme!

Mazlíčci online I. Kde všude může mít kočka/pes svůj profil?

Kde všude může mít kočka, pes či jiný mazlíček svůj profil? Kde na internetu potkáte domácí mazlíčky? Kde ukázat svého mazlíčka ostatním a setkat se s jinými chovateli?

Redakce U KOCOURA DOMA

Vyznáváme šťastné doma, přinášíme tipy na vrnivou spokojenost a harmonii. Hledáme inspiraci pro útulné bydlení, kde mají své místo domácí mazlíčci nebo pokojové rostliny. Jsme milovníci zvířat a přírody. Více…

Hvězdičkujeme...

1 názor na “Mazlíčci online I. Kde všude může mít kočka/pes svůj profil?”

  1. My jsme začali kupovat pro pejska jídlo na doporučení na veterině /REKLAMA ODEBRÁNA/ – poradili nám, co je pro něj nejlepší a přesně je pravda, že v krámech prostě koupíte naprosto nekvalitní výživu pro zvířátka. Přeci na nich nechceme šetřit, že? 🙂

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *