Mazlíčci nám zpříjemňují život, dokonce i ti netradiční

Majitelé domácích mazlíčků se mohou těšit z radosti, kterou přinášejí, ale také lepšího zdraví. Naši nejlepší přátelé z řad zvířat nám lidem pomáhají zvládat stres a náročná životní období. Jsou také motivací pro zdravější život, tím se podepisují i na lepší psychické i fyzické kondici. A nejde přitom jenom o psy a kočky jako neoblíbenější domácí mazlíčky. Pozitivní vliv na člověka mají i křečci, králíci a další hlodavci, také ptáci, plazi nebo rybičky. Život zpestří a domov oživí i netradiční domácí mazlíčci, třeba takový ježek.

Ježek v kleci? Spíš v akváriu

Klasický ježek se pro domácí chov nehodí, jinak je tomu s trpasličím africkým ježkem. Byl vyšlechtěn z několika druhů afrických ježků, primárně ježka bělobřichého, také se jako ježek bělobřichý někdy označuje. Velkou výhodou tohoto bodlinatého mazlíčka je jeho denní režim. Ve dne totiž ježek spí, takže klidně může být sám v bytě. Je to samotář. Má bezproblémovou povahu a relativně snadno se dá ochočit.

Ježek bělobřichý zpestří domov bez výrazných zvukových projevů a pachových stop, na rozdíl od jiných zvířat. Nenáročný společník navíc existuje v mnoha barevných varietách, a tak bude ladit s každým domovem.

Ježek je málo? Co třeba drak?

Vedle exotických zvířat, jako jsou chameleoni, ještěrky, hadi nebo pavouci, si do bytu můžete pořídit třeba miniprasátko. Navzdory své pověsti je to čistotné zvíře, které se chováním podobá psům. Nechybí mu přítulnost ani schopnost osvojit si základní povely.

Je-li miniprasátko jako domácí mazlíček v bytě už moc, můžete chovat třeba žábu, afrického obřího šneka nebo vodního dráčka. Jako vodní dráček se označuje vzácný obojživelník axolotl mexický, který se chová jako mazlíček v akváriu. Dorůstá do délky až 35 centimetrů, a tak by akvárium mělo mít dostatečnou velikost. V ideálním případě se do akvária vejdou hned dva dráčci, protože jsou to společenští tvorové. Rybičky ani další vodní druhy se s dráčkem nesnesou, zvláštní vzhled axolotla však k ozdobě akvária i celého bytu plně postačí.

 

5/5 - (1 vote)

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.