Luxusní škrabadla v přírodním stylu: Miniaturní škrabací válce i obří věž

Výjimečně krásné vzezření jako kočka dodá každé domácnosti nádech luxusu, a klidně to může být jenom obyčejná kočka z ulice. Všichni znalí ví, že žádná kočka není obyčejná… Vždyť největší magií oplývá černá kočka jako mýtická bytost, která k nám domů dorazila z pekelných hlubin vesmíru. Ať již má vaše kočka jakoukoliv podobu, jistě je nádherná, takové kočky prostě jsou. Nádherné kočičí bytosti si zaslouží to nejlepší. Doplňte svůj interiér o luxusní škrabadla a další kočičí nábytek v exkluzivním provedení, dopřejte kočičím královnám a králům, ale i sobě skutečný luxus.

Úvodní foto: ZooRoyal

Minimalismus a skandinávský styl

Luxus definuje atraktivní vzhled, ale i kvalitní provedení a perfektní funkčnost. Luxusní kočičí nábytek přitom nemusí být prvoplánovitě okázalý, v souladu s principy skandinávského nebo minimalistického stylu bydlení pak skvěle zapadne do každé kočičí domácnosti k radosti celého jejího osazenstva.

Výhled a teplota: 2 faktory, které rozhodují

Kam kočičí nábytek dát? Zeptejte se své kočky! Místo, které si kočka oblíbí doma, by mělo splňovat dva požadavky. Tím je výhled a teplota. Výhled souvisí s pocity bezpečí. Teplota je faktorem, který zvyšuje pohodlí koček. Hřejivý pelíšek, heboučká deka, příjemné polstrování kočičího domečku, pohodlné škrabadlo, skrýš uvnitř škrabacího válce nebo třeba obyčejná krabice. To vše pomáhá udržovat teplo, které kočka tolik vyznává. Když budete nové škrabadlo či jiný kočičí nábytek umísťovat v domácnosti, myslete také na to, aby kočka nebyla v průvanu. Přinejmenším hrozí, že si nábytek neoblíbí, pokud ano, pak zase hrozí kočičí rýma.

Všimli jste si, že kočky zpravidla preferují ty nejnovější škrabadla a kočičí nábytek, tedy za předpokladu, že jim nové věcičky v domácnosti přijdou po chuti?

Dá se to vysvětlit přirozenými instinkty. V přírodě kočka nikdy neodpočívá na jednom místě, ale střídá různá místa tak, aby se nestala snadným terčem predátorů. Když leží a odpočívá různě, nekoncentruje svůj pach na jednom místě a nedá se tak snadno vyslídit. Pokud chcete svým kočičím společníkům udělat radost, pořiďte jim nějaký nový luxusní kočičí nábytek.

Škrabací válec Trixie

Tak trochu jiná škrabadla pro kočky

Luxusní škrabadla mají vytříbený design a tvary, které upoutají pozornost na první pohled, jak kočky, tak člověka. Neobvyklým provedením zaujme i škrabací míč nebo škrabací miska holandské značky Designed by Lotte. I tato kočičí výbava je charakteristická přírodními materiály, kombinuje dřevo a sisalový provaz. Vyniká nenápadnou krásou, jistě však neunikne kočičímu zájmu.

Originální luxusní design nabízejí i různé kočičí stromy, kulaté nebo hranaté škrabací válce pro kočky, také trojúhelníková kočičí věž Beeztees Mirza. Z dílny Beeztess pochází také dřevěný kočičí nábytek Varja, skvělé škrabadlo, co skvěle vypadá. Škrabací válce jsou umístěny až v horní části škrabadla, které tvoří celkem pět kostek, uvnitř i na nich se našlo místo pro kočičí vyhlídku, odpočívací pelíšky i skrýše.

Skvělé škrabadlo pro kočky dřevo

Dřevěný kočičí nábytek

Dřevo představuje nejstarší stavební materiál, který však nestárne. Má nadčasový vzhled, který zapadne do tradičního i moderního interiéru. Má příhodné vlastnosti, takže zajišťuje pevnost, odolnost a stabilitu konstrukce. Luxusní kočičí nábytek tak bývá vyroben právě ze dřeva. Kočičí škrabadlo ze dřeva najdete tady…

Literatura

  • Gordoň, Zdeněk; Thámová, Olga: Plemena koček: Průvodce do kapsy. Praha: Aventinum, 1999.
  • Říhová, Marie: Chov koček. Praha: Grada, 2007.
  • Hüsemann, Lena: Kočka: chov, bydlení, hry. Praha: Grada, 2010.

…a vlastní poznatky a zkušenosti

Luxusní škrabadla v přírodním stylu: Miniaturní škrabací válce i obří věž

Doplňte svůj interiér o luxusní škrabadla a další kočičí nábytek v luxusním provedení, dopřejte kočičím královnám a králům to nejlepší. Luxus definuje atraktivní vzhled, ale i kvalitní provedení a perfektní funkčnost. Luxusní kočičí nábytek přitom nemusí být prvoplánovitě okázalý, klidně může reflektovat minimalismus a skandinávský styl.

Redakce U KOCOURA DOMA

Vyznáváme šťastné doma, přinášíme tipy na vrnivou spokojenost a harmonii. Hledáme inspiraci pro útulné bydlení, kde mají své místo domácí mazlíčci nebo pokojové rostliny. Jsme milovníci zvířat a přírody. Více…

Jsme pisálci, fotografové a designéři života. Jsme také autoři, redaktoři, tvůrci obsahu, správci a provozovatelé webu.

Chceme být otevření a pravdivíPřestože web U KOCOURA DOMA primárně slouží jako osobní blog, nevylučujeme ani placené formy spolupráce tak, abychom alespoň částečně pokryli náklady na provoz, správu webu a tvorbu obsahu.

Sdílíme své vlastní zkušenosti, čerpáme ze zkušeností jiných, jako zdroj využíváme i odborníky a experty z oboru, z nekomerční i komerční sféry. Nebráníme se různým formám #spolupráce, pokud nám umožní zachovat si autenticitu webu.

Tento článek vznikl na základě spolupráce.

[/wc_accordion]

4.8/5 - (6 votes)

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.