Květný úplněk prozáří dnešní noc jako superměsíc

Tak je to tu zase, úplněk. Na březnový a dubnový superúplněk navazuje další, tentokrát už poslední superúplněk roku 2020.

Květný úplněk nastává ve čtvrtek 7. května, přesně ve 14:45 hodin. Měsíc opět bude velmi blízko Země, a tak bude zdánlivě větší a zářivější než obvykle. Ne nadarmo se mu říká superměsíc.

Květný úplněk


Máj okouzlil záplavou květů všude kolem, rozkvétá i Měsíc. Jako květný nebo také květinový úplněk je symbolem jara ve své největší síle a kráse. Teploty jsou již k nezadržení, avšak přesto právě květen hrozí i svými mrazivými muži. Příroda je v plném rozpuku, hraje paletou mnoha barev a ukazuje všechna svá kouzla v přímém přenosu, avšak přízemní mrazíky můžou ještě ledacos poničit.

Protože se v květnu vysévá kukuřice, říká se květnovému úplňku také kukuřičný úplněk. Někdy se užívá i název mléčný Měsíc.

SuperMoon 2020: The last Super Full Moon of the year #SuperFlowerMoon

Video: Supermoon (Superměsíc): květen 2020

Úplněk ve znamení Štíra


Dubnový superúplněk byl ve znamení vzdušného znamení vah, květný úplněk náleží znamení štíra, znamení tajemnému a vášnivému. Každý úplněk nás nabádá na cestu do svého nitra, úplněk ve štíru ještě více. Štír je znamení, které je hloubavé. To podstatné hledá pod povrchem. Pod povrch věcí bychom se měli s úplňkem ve štíru podívat všichni.

Úplněk ve Štíru květen 2020 - jak využít tento magický úplněk?

Video: Květný úplněk ve štíru

Štíru vládne živel vody, s ním se pojí city. Každý úplněk zintenzivňuje emoce, úplně ve štíru tedy ještě víc. Štíru je navíc vlastní vytrvalost, akce.

Přitom mnoho skrývá uvnitř a navenek na štírovi nic nepoznáte. Vládne mu ostatně také tajemná planeta Pluto, planeta plná protikladů. Je zdrojem pozitivní energie, přináší úspěch, ale naopak i zkázu. Tak či tak, energie štíra je vždy intenzivní a silná, zvlášť v době úplňku ve znamení štíra.

Protože je štír s lidmi propojený hlubokými vztahy, můžeme tento úplněk využít k prohlubování svých vztahů. Jisté je, že by o úplňku ve znamení štíra neměli chybět emoce a vášně. Navíc je máj, lásky čas.

Jak zlepšit vzduch v interiéru

Zdravý domov: 5 tipů jak zlepšit ovzduší v interiéru

Znečištěné ovzduší? Ano, vzduch ve městech není právě nejčistší. Vzduch uvnitř budov je však až…

Energizující atmosféra borovice. Naplňte vzduch svěžestí lesa!

Čistý vzduch je klíčovou podmínkou života. Bohužel, aniž bychom si to uvědomovali, většina z nás…

Tags: astro, astrologie, úplněk, vesmír

Internetové zdroje: 

/1/ Měsíc aktuálně. Česká astronomická společnost. Astro.cz [online]. 2019 [cit. 2019-02-19]. Dostupné z: https://www.astro.cz/na-obloze/mesic.html

#uplnek #mesic #moon  #meditace #ritualy #carodejnickeritualy #magie #bilamagie #kouzla

Obrázky:

Zdroj ilustračních obrázků: Pixabay.com, Unsplush.com, commons.wikipedia.org

Disclaimer. Tyto webové stránky mají pouze informativní charakter, nejde o zdravotní ani výživová tvrzení. Využíváme vlastní zkušenosti a poznatky, stejně jako čerpáme z doporučení jiných, využíváme všemožné dostupné zdroje, přesto v žádném případě nenahrazujeme odborníky. Nejsme (ani nemůžeme být) náhradou odborné péče.

Přestože jde o seriózní vědu z pozoruhodnými poznatky, legislativně je astrologie zábava. V žádném případě nenahrazuje astrologie odborníky, ať již lékaře, psychology a psychiatry, právníky nebo ekonomy. Pokud hledáte praktickou radu pro řešení vážných zdravotních či jiných problémů, musíme vás odkázat na experty daného oboru.

Affiliate disclaimer. Nejsme eshop. Naše tipy jsou skutečně naše tipy.

AKTUÁLNĚ | NOČNÍ OBLOHA | MĚSÍC | PŘÍRODA

Diskuze

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *