Květný úplněk prozáří dnešní noc jako superměsíc

Tak je to tu zase, úplněk. Na březnový a dubnový superúplněk navazuje další, tentokrát už poslední superúplněk roku 2020.

Květný úplněk nastává ve čtvrtek 7. května 2020, přesně ve 14:45 hodin. Měsíc opět bude velmi blízko Země, a tak bude zdánlivě větší a zářivější než obvykle. Ne nadarmo se mu říká superměsíc.

Květný úplněk

Máj okouzlil záplavou květů všude kolem, rozkvétá i Měsíc, přímo jako superměsíc. Jako květný nebo také květinový úplněk je symbolem jara ve své největší síle a kráse. Teploty jsou již k nezadržení, avšak přesto právě květen hrozí i svými mrazivými muži. Příroda je v plném rozpuku, hraje paletou mnoha barev a ukazuje všechna svá kouzla v přímém přenosu, avšak přízemní mrazíky můžou ještě ledacos poničit.

Protože se v květnu vysévá kukuřice, říká se květnovému úplňku také kukuřičný úplněk. Někdy se užívá i název mléčný Měsíc.

Supermoon, May 2020

Video: Supermoon (superúplněk): květen 2020, Youtube

Úplněk ve znamení Štíra

Dubnový superúplněk byl ve znamení vzdušného znamení Váhy, květný úplněk náleží znamení Štír, znamení tajemnému a vášnivému. Každý úplněk nás nabádá na cestu do svého nitra, úplněk ve štíru ještě více. Štír je znamení, které je hloubavé, alespoň tak ho vidí horoskop. To podstatné hledá pod povrchem. Pod povrch věcí bychom se měli s úplňkem ve štíru podívat všichni.

🌕 Úplněk ve Štíru květen 2020 🌕 | Jak využít tento magický úplněk?

Video: Květný úplněk ve štíru (Youtube)

Znamení Štír vládne živel vody, s ním se pojí city. Každý úplněk zintenzivňuje emoce, úplně ve štíru tedy ještě víc. Štíru je navíc vlastní vytrvalost, akce. Přitom mnoho skrývá uvnitř a navenek na štírovi nic nepoznáte. Vládne mu ostatně také tajemná planeta Pluto, planeta plná protikladů. Pluto je zdrojem pozitivní energie, přináší úspěch, ale naopak i zkázu. Tak či tak, energie štíra je vždy intenzivní a silná, zvlášť v době úplňku ve znamení štíra.

Protože je štír s lidmi propojený hlubokými vztahy, můžeme tento úplněk využít k prohlubování svých vztahů. Jisté je, že by o úplňku ve znamení Štíra neměli chybět emoce a vášně. Navíc je máj, lásky čas.

Literatura

  • Dušek, J., Grygar, J., Pokorný, Z.: Náš vesmír. Praha: Aventinum. ISBN: 978-80-86858-65-4
  • Gabzdyl, P., Mikulášek, Z., Pokorný, Z.: Astronomie – 100+1 záludných otázek. Praha: Aventinum, 2018. ISBN: 978-807442-103-7
  • Clark, S., Sumcov, P.: Neznámý vesmír v 10 kapitolách. Praha: Universum, 2017. ISBN: 978-80-242-5689-4

Internetové zdroje

/1/ Úplňky 2020 podrobně! Jaké úplňky nás čekají? Spektrumzdraví.cz [online]. Spektrumzdraví.cz, 2020 [cit. 2020-05-07]. Dostupné z: https://www.spektrumzdravi.cz/ezoterika/uplnky-2020-podrobne-jake-uplnky-nas-cekaji

/2/ Magické úplňky v roce 2020. Astrohled.cz [online]. Astrohled.cz, 13. září 2019 [cit. 2020-05-07]. Dostupné z: https://www.astrohled.cz/clanky/magicke-uplnky-v-roce-2020/

…a vlastní poznatky a zkušenosti

Květný úplněk prozáří dnešní noc jako superměsíc

Na březnový a dubnový superúplněk navazuje další, poslední superúplněk roku 2020.Květný úplněk nastává ve čtvrtek 7. května, Měsíc opět bude velmi blízko Země, jako superměsíc.

Redakce U KOCOURA DOMA

Vyznáváme šťastné doma, přinášíme tipy na vrnivou spokojenost a harmonii. Hledáme inspiraci pro útulné bydlení, kde mají své místo domácí mazlíčci nebo pokojové rostliny. Jsme milovníci zvířat a přírody. Více…

5/5 - (4 votes)

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *