Studovat vysokou? Online kurzy VŠEM, kurzy ekonomie a managementu jsou teď zdarma

Na nepříjemnou situaci, která se dotýká nejenom studentů současných, ale i minulých nebo budoucích, tedy nás všech, reagovala i Vysoká škola ekonomie a managementu.

Vysoká škola ekonomie a managementu (VŠEM) se rozhodla podpořit všechny, koho karanténa omezuje ve studiu. Nejenom studentům, široké veřejnosti zdarma zpřístupnila svoji výukovou aplikaci Videolearning VŠEM s více než 200 odbornými kurzy. Do studia, které běžně stojí desítky tisíc, se teď může pustit každý zdarma, bez ohledu na věk. Není karanténa ideální příležitostí se něco nového naučit?

Co studovat online?

Pokud jde o nabídku VŠEM, k dispozici je zdarma videolearning z oblastí ekonomie, management, marketing, reklama, také psychologie, lidské zdroje, personalistika, finance, účetnictví, informatika, mezinárodní vztahy, právo apod.

Tím však možnosti studia nekončí. K dispozici jsou stovky odborných titulů Vydavatelství VŠEM v elektronické podobě, namátkou Ekonomika podniku, Mikroekonomie, Metody zpracování dat v ekonomické praxi, Leadership, Finanční a pojistná matematika, Nová média, Finanční gramotnost, Globální podnikání, Public relations, Vzdělávání a rozvoj zaměstnanců, Talent management v organizacích v České republice, Základy digitálního marketingu, Etika podnikání, Komunikační dovednosti, Krizový management, Marketingová komunikace, Marketing lidských zdrojů, Marketingový výzkum, Masová a mediální komunikace, Obchodní dovednosti, Podniková kultura, Poradenská a sociální psychologie práce, Rozvoj lidských zdrojů, Sociologie, Sociologie řízení, Strategický management, Strategický marketing, Systémy řízení, Vyjednávání a řešení konfliktů, Vzdělávání dospělých, Základy práva, Daně, Daňová teorie, daňová politika, Dějiny podnikání, Ekonomické a sociální inovace, Finance a finanční trhy, ICT strategie, Obchodní právo, Podniková informatika, Politologie a mezinárodní vztahy, Sportovní marketing, Statistické metody a demografie, Veřejné finance, Makroekonomická analýza, Management změny, Principy managementu, Spotřební chování, Základy psychologie a sociologie pro ekonomy aj.

Odbornou literaturu najdete v online databázi studijních podkladů VŠEM. Přístup do online databáze i aplikace Videolearning VŠEM tady.

YouTube přednášky

Aby toho nebylo málo, na YouTube kanále VŠEM se dají shlédnout zajímavé přednášky odborníků označovaných jako hosté VŠEM. Mezi nimi najdete například přednášku NO FUTURE: Vezeme děti na parním stroji do virtuální reality? v podání Bohumila Kartouse. Ten pomáhá na VŠEM rozvíjet studijní programy, podílí se také na vzdělávacích programech centra současného umění DOX a dlouhodobě spolupracuje s think-tankem EDUin.

Hosté VŠEM - Bohumil Kartous

Video: Hosté Všem: Bohumil Kartouz, YouTube

Bohumil Kartous vyzdvihuje nový typ studia, tzv. nanostudium, které nabízí právě Vysoká škola ekonomie a managementu (VŠEM). Jde o možnost studovat konkrétní kurz na vysoké škole. To dává jistou záruku, vyplývající z vysokoškolské akreditace. Současně umožňuje vybrat si pouze kurzy, které nutně potřebujete k profesnímu rozvoji. Nanostudium na VŠEM probíhá online. Lze tak studovat kdykoliv a odkudkoliv, dle vlastních možností a preferencí. Nanostudium sice nevede k získání titulu, přesto nonadiplom VŠEM představuje konkurenční výhodu na trhu práce. Získáte s ním i cenné vědomosti a zkušenosti pro podnikání.

Co lze udělat pro své vzdělávání?

Stačí si vybrat kurz VŠEM a využít výjimečné nabídky. Také Bohumil Kartouz v rozhovoru pro E15 vysvětluje, že lidé sami mohou pro své vzdělávání udělat mnoho. Poukazuje na nepřeberné množství možností a relativní dostupnost vzdělání, které je nyní ještě blíže než předtím. Nabádá k tomu, aby se lidé o vzdělávání rozhodovali v první řadě podle toho, co je zajímá a k čemu mají nadání. Nejde jen o to, aby je to tzv. „bavilo“, to je málo. Musejí pěstovat vlastní vůli k tomu vzdělávat se a umět přitom i překonávat překážky, protože zdaleka ne vše půjde snadno. Vůle je ve všem hlavním prediktorem úspěchu.

Internet:

/1/ Kadeřábková, N.: Studium VŠEM zdarma. VŠEM.cz [online]. Praha: Vysoká škola ekonomie a managementu, 15. březen 2020 [cit. 2020-03-21]. Dostupné z: https://www.vsem.cz/aktualita/studium-vsem-zdarma.html

/2/ Bohumil Kartous: Učení už nemůže stát na tom, co zjistili moudří předkové. e15.cz [online]. Praha: CZECH NEWS CENTER, 2020 [cit. 2020-03-21]. Dostupné z: https://www.e15.cz/tematicke-specialy/vzdelani/bohumil-kartous-uceni-uz-nemuze-stat-na-tom-co-zjistili-moudri-predkove-1363110

…a vlastní poznatky a zkušenosti

Studovat vysokou? Online kurzy VŠEM, kurzy ekonomie a managementu jsou teď zdarma

Na nepříjemnou situaci a karanténu reagovala i Vysoká škola ekonomie a managementu.Ta se rozhodla podpořit všechny, koho karanténa omezuje ve studiu. Nejenom studentům, široké veřejnosti zdarma zpřístupnila odborné kurzy, celkem více než 200 kurzů prostřednictvím výukové aplikace Videolearning VŠEM.

Redakce U KOCOURA DOMA

Vyznáváme šťastné doma, přinášíme tipy na vrnivou spokojenost a harmonii. Hledáme inspiraci pro útulné bydlení, kde mají své místo domácí mazlíčci nebo pokojové rostliny. Jsme milovníci zvířat a přírody. Více…

5/5 - (2 votes)

2 názory na “Studovat vysokou? Online kurzy VŠEM, kurzy ekonomie a managementu jsou teď zdarma”

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.