Kočka roku: Které kočičí plemeno je to nejzajímavější?

Přestože žádná kočka není obyčejná, kočičí aristokracie v podobě šlechtěných plemen právem budí pozornost. Každé plemeno nese svůj vlastní příběh, dává kočce osobité vzezření, ale i povahu.

Může to být aktivní kočka na jedné straně (kočka bengálská), stejně jako klidná kočka na straně druhé (kočka britská). Škála povahových rysů je však široká, tak jako stupnice temperamentu kočky, nebo třeba délka chlupů. Existují dlouhosrsté kočky (sibiřská kočka, něvská maškaráda, kymerská kočka), kočky krátkosrsté (kartouzská kočka, ruská modrá kočka, burmilla), ale i zcela bezsrsté kočky (peterbald, sphynx). Zástupce všech tří variant jsme v roce 2020 na webu U kocoura doma představili a v příštím roce vám jistě prostřednictvím naší encyklopedie kočičích plemen představíme další.

Úvodní foto: Canva.com

Kočky, kočky a zase kočky

Naše encyklopedie kočičích plemen se v roce 2020 rozrostla o více než desítku nových plemen. Kdy jindy než koncem roku je na místě malé ohlédnutí? V rámci titulu kočka roku se U kocoura doma ohlížíme na nová plemena koček, abychom jedno z nich vyzdvihli nad těmi ostatními. A protože volba není snadná, zapojujeme i ostatní. Přestože má každá kočka zajisté svoji krásu, titul kočka roku může získat jen jedna. Do finále jsme nominovali tři naprosto odlišná plemena koček.

Ruská modrá kočka

Jako první se o titul Kočka roku uchází ruská modrá kočka. Nádherná kočka z Ruska s hedvábně jemným kožíškem modré barvy a smaragdovýma očima byla v minulosti miláčkem ruských carů. Jistě se však stane příjemnou kočičí společnicí i v moderní domácnosti.

Ruská modrá kočka
Ruská modrá kočka

Kymerská kočka

Kymerská kočka je zástupcem dlouhosrstých koček. Je to dlouhosrstá varianta plemene manx, pochází také ze stejné oblasti. Zatímco manx je doma na ostrově Mans, kymerská kočka má původ na ostrově Wales (ve velštině Cymr). Vyšlechtěna však byla v USA. Kymerská kočka je pozoruhodně krásná, ale zajímavá také pro svůj pohyb připomínající skoky králíka. A jako jedna z mála je to také kočka bez ocasu.

Kymerská kočka
Kymerská kočka

Bengálská kočka

I třetí finalistka pochází z USA, ostatně USA je v počtu plemen kočičí velmocí. Bengálská kočka zde vznikla jako hybridní plemeno, tedy plemeno, které kříží kočku domácí a kočku divokou, v tomto případě divoce žijící kočku bengálskou. Je to aktivní kočka s notnou dávkou temperamentu. Kočičí šelmu však nezapře ani na pohled. Právě její divoký vzhled je na bengálské kočce oceňovaný nejvíc.

Bengálská kočka
Bengálská kočka

Modrá kočka z Ruska, huňatá kočičí kráska bez ocasu nebo kočka ve zbarvení divoké šelmy? Které z kočičích plemen je nejzajímavější? Které si zaslouží titul kočka roku? Napište nám dolů do komentářů, které kočičí plemeno zaujalo nejvíc vás.

Ruská modrá kočka, kymerská kočka, nebo bengálská kočka?

5/5 - (4 votes)

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *