Kočka není pes – povedený pořad ČT

Kočku nebo psa nejdeme v mnoha českých domácnostech, není proto divu, že lidé hledají metody, jak si soužití s chlupáčem zpříjemnit. Kočka není pes a ani pes není člověk, přesto mnoho lidí se svým domácím mazlíčkem jedná jako s člověkem. Odtud pramení nejrůznější problémy. Pořad České televize, ve kterém vystupuje známý psí psycholog Rudolf Desenský a Klára Vodičková, specialistka na výchovu a tréning koček, proto přijde vhod mnoha majitelům, kteří si se svým čtyřnohým přítelem neví rady.

Pořad Kočka není pes je dostupný online a připravují se další díly! Video stojí za shlédnutí.

Kočka není pes -- video, které se hodí každému majiteli!

Každý díl pořadu ČT Kočka není pes představuje jednu domácnost se psem a jednu domácnost s kočkou. Ukazuje potíže, které kočka nebo pes svým majitelům způsobují a také dává řešení. Zdemolovaný byt, škrábání, agresivita zvířete, narušené vztahy – to vše bývá jen důsledek nevhodného zacházení s mazlíčkem. A odborníci pomáhají nastavit zacházení vhodnější.

Psí psycholog Rudolf Desenský a Klára Vodičková se snaží v pořadu ČT Kočka není pes dát majitelům srozumitelný návod na to, jak život s problematickým zvířetem zvládnout. Také v praxi přímo ověří, jak majitelé jejich rad dbali a jak jejich rady a doporučení fungují v praxi. To vše je možné v jedné epizodě pořadu Kočka není pes shlédnout.

Kočka není pes – upoutávka

Video s upoutávkou na pořad

2019: Již třetí série pořadu Kočka není pes!

Hned začátkem roku 2019 přinesl režisér Jiří Mádle oblíbený pořad milovníků zvířat s Rudolfem Desenským a Klárou Vodičkovou. Tentokrát se zaměřuje hned na počátek možných problémů v soužití se zvířecím mazlíčkem, upozorňuje na to, jak důležitý je výběr psa nebo kočky.

Vybrat si tu správnou psí rasu či kočičí plemeno je klíčové pro spokojenost chlupáče i jeho majitele. Každé plemeno má totiž různé potřeby, je jinak náročné na čas, péči… Každé plemeno je jiné a každé se hodí pro jiného pána. To platí jak pro psy, tak pro kočky.

Jak si vybrat toho správného psa nebo kočku a co dalšího řešit ještě před tím než si mazlíčka přineseme domů? To nám objasní Rudolf Desenský a Klára Vodičková v nové sérii pořadu Kočka není pes.

Pokud půjde o kočku, bude v prvním díle nové série Klára pomáhat své babičce, která si pořizuje kotě do domácnosti, kterou už obývá pes. Od Kláry proto dostává cenné rady ohledně toho, v čem je péče o kočku jiná než o psa, že kočka potřebuje škrabadlo, hračky, stelivo… nebo že bude třeba upravit balkon. A to ještě pořád není všechno…

V lednu 2019 jsou nové díly Kočka není pes dostupné online na iVysilání.cz -- tady!

Poslední (třetí série pořadu Kočka není pes)


První série pořadu Kočka není pes

 • Pes Jožin a kočky Jůlinka a Dejvík, premiéra sobota, 7. ledna, 17.55 hod., ČT1
 • Agresivní Matýsek a kousavý Samuel, premiéra sobota 17. Ledna, 17.55 hod., ČT1
 • Temperamentní Sisi a hyperaktivní Matty, premiéra sobota 21. ledna, 17.55 hod., ČT1
 • Kňouravá Amálka a zlobivá Sofie, premiéra sobota 28. ledna, 17.55 hod., ČT1
 • Nevychovaní Max a Viki a šikanovaná Minie, premiéra sobota 4. února, 17.55 hod., ČT1
 • Útočný Koky a rozhádané kočky Tečka a Tygřík, premiéra sobota 11. února, ČT1
 • Bojácný Axík a protivná Jampie, premiéra sobota 18. 2. na ČT1
 • Žárlivá Baruška a rozmazlený Dixi, premiéra sobota 25. 2. na ČT1
 • Nevychovaný Collin a značkující Wiky, premiéra sobota 4. 3. na ČT1
 • Zlobivý kocour Sam a bojácný pes Brix, premiéra sobota 11. 3. na ČT1
 • Rozmazlení Hugo a Mia a kousavý Ket, premiéra sobota 18. 3. na ČT1
 • Agresivní Debie a plachý Pan Nováček, premiéra sobota 25. 3. na ČT1

Všech 12 dílů první série pořadu Kočka není pes je dostupných online na webu České televize.

Začátkem roku 2018 přinesla ČT druhou sérii pořadu Kočka není pes, nové díly jsou svého času online ke shlédnutí na webu České televize.

Druhá série (nové díly) pořadu Kočka není pes

 • Tvrdohlavý Gentleman a agresivní Flíček s Gigim, premiéra 24. 2. na ČT1
 • Plachý Zohan a nezkrotný Nathaniel, premiéra: 17. 2. na ČT1
 • Značkující Čičák a štěněcí Barunka, premiéra sobota 10. 2. na ČT1
 • Zamilovaný Čaky a znepřátelené Queen a Daisi, premiéra sobota 3. 2. na ČT1
 • Znesvářené Jasmínka, Sissi a Abigail a uštěkaní Máša a Jáchym, premiéra 27. 1. na ČT1
 • Rozhádané Leontýna a Kleopatra a temperamentní Kody a Elba, premiéra 20. 1. na ČT1
 • Problematická Sisi a zlobivá Míša, premiéra: 13. 1. na ČT1

Největší ponaučení pro majitele psů a koček

Ano, bohužel, potíže se zvířaty mizí – anebo nemizí v závislosti na tom, jakou péči, tréning a výchovu jim jejich majitelé věnují. To ukazují všechny epizody pořadu Kočka není pes, každé video, které se objevilo online.

Jakkoli dobrý psí psycholog či úžasná znalkyně koček nemůže udělat to, co mají udělat jejich majitelé. Oba odborníci, jak Rudolf Desenský, tak Klára Vodičková, poukazují především na to, že je potřeba se svými mazlíčky správně jednat, správně reagovat na jejich sdělení a také respektovat jejich potřeby.

Jak říká Klára Vodičková: „Byla bych ráda, aby si z pořadu Kočka není pes majitelé zvířecích mazlíčků odnesli poučení, že když zvíře zlobí, tak jenom komunikuje. Zvíře se zlobením pokouší něco sdělit. Je proto potřeba se naučit pozorně naslouchat, a ne se hned problémového zvířete zbavovat.“

Rudolf Desenský dodává: „Nejčastější chybou lidí je nesprávné vnímání psů, kdy jim přisuzují mnoho lidských vlastností. Mnozí si myslí, že rozumí všemu, co se jim řekne a vyžadují po nich i to, co by je měli nejprve metodicky naučit.“

Kdo je Rudolf Desenský?

Rudolf Desenský je svérázný milovník psů, kynolog a uznávaný psí psycholog. Je také autorem několika knih, mj. knihy Jak poznat psí duši.

Na svém webu o sobě říká, že psy necvičí, ale vychovává je. Neuznává hrubou sílu. Zakládá si na vzájemném porozumění. A preferuje selský rozum.

Psycholog psů - www.i-vysocina.cz

Video: Seznámení s Rudolfem Desenským

Kdo je Klára Vodičková?

Klára Vodičková je vystudovaný chovatel cizokrajných zvířat. Její působení je spjato se Zoologickou zahradou Praha, kde trénuje zvířata pod vedením RNDr.Františka Šusty Ph.D. Klára se zaměřuje na tzv. klikr trénink.

Postupně se specializovala na kočky. I proto, že jsou nepochopené a označované jako netrénovatelné. Klára však upozorňuje na úžasnou povahu, inteligenci a velký potenciál koček. Jak píše na svém webu: Kočka ze své podstaty není zlá. Pokud jsou kočky nemocné, nešťastné nebo nespokojené, dávají tím jen najevo, že jim něco vadí. Úkolem jejich majitele je přijít na to co.

Video: Klára Vodičková hovoří o tom, jak vztazích člověka a kočky. Mj. vyzdvihuje hraní, které je skvělým, jednoduchým a nenásilným způsobem, jak si s kočkou vybudovat kvalitní vztah. K hraní slouží nejrůznější hračky, o těch píšeme třeba tady.

 

Kniha Harmonický život s kočkouKniha Má kočka mi rozumíKniha Zdravá kočka

Každá hvězdička je dobrá! [ratings]


ZDROJ Česká televize, tiskové materiály, www.ceskatelevize.cz/press, zdroj úvodního obrázku: https://www.ceskatelevize.cz/porady/11535735801-kocka-neni-pes/

© 2016 -- 2018 U KOCOURA DOMA Všechna práva vyhrazena

sdileni3

5 názorů na “Kočka není pes – povedený pořad ČT”

 1. Je to naprosto perfektní pořad s profíkem z oboru. Co víc na to říci. Díky za realizaci takových projektů.

 2. Maternova

  Mám 2 civavu a hrozne Lina chlupy jsou všude . Co mám dělat děkuji za odpoved.Maternova

 3. Antonín Polách

  Ten Ruda tlápe někdy pi…iny. Majitele j..e za povely, třeba nesmíš. To podle něj je povel, kterému prý pes nerozumí. Když ho na něj majitel naučí, tak mu pes rozumí. Když budu používat na přivolání běž do haj…, tak si pes povel osvojí. Jen kritizuje, ale radu žádnou nedá. Takových je i spousta knih o výcviku psů, kde není jasně vysvětleno, jak psa učit. A s tou socializací u jeho chůviček? Vždyť ony napadly kolikrát příchozího neznámého psa.

  1. Někdo na něho nedá dopustit, někdo ho kritizuje. Nejde se zavděčit všem. Možná máte, alespoň zčásti pravdu (můj pes například moc dobře “nesmíš” rozumí), i tak by se hodily spíše tipy, jak to dělat, než jen kritizovat (ostatně také o tom píšete). Jisté je, že na výcvik psa nestačí jedna či dvě návštěvy, tedy není možné výcvik za jeden “pořad” zvládnout. Jakkoli právě kniha Desenského Jak poznat psí duši mi přišla hodně užitečná, zejména v tom, že vyzdvihuje respekt ke zvířeti a jeho osobnosti. Jakkoli, samozřejmě máte právo na vlastní názor. Díky za něho.

Diskuze

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *