Kočka Linda, poklad rodiny

Kočka Linda je hlavní hrdinkou knihy určené pro děti, která však potěší i jejich rodiče. Stejně tak to bylo se samotnou Lindou. Dva sourozenci, kteří strašně toužili po zvířecím příteli, náhodou na ulici natrefili na mourovatou kočku. Hned se pro ní nadchli, zvlášť, když ta kočka uměla mluvit.

„Jsem micinka ničí, tuze mě to ničí. Radši chci být něčí, více mně to svědčí. Mňau!”

 

Děti pochopitelně přinesly kočičku domů, aby byla něčí a aby si postupně získala srdce maminky a nakonec obměkčila i tatínka. Přitom celou domácnost obrátila vzhůru nohama. A přestože se soužití kočky a její rodiny neobešlo bez několika rozbitých věcí a trampot, kočka Linda se stala pokladem rodiny.

Markéta Zinnerová:

Kočka Linda, poklad rodiny

  • Autor: Markéta Zinnerová
  • Ilustrace: Petra Jelenová
  • Nakladatel: Knižní klub
  • Rok vydání: 2017 (5. vydání)
  • ISBN:978-80-242-5652-8
  • kniha, vázaná, 136 stran, česky

Pohádka pro děti i dospělé


Čtivý text má spád. Slovní hříčky a vtipná spojení ocení nejenom děti, úsměv vzbudí i na tvářích dospělých. Roztomilý příběh cílí na dětskou duši, kterou si uchovávají i dospělí. Kniha se stala i námětem pro televizní večerníček.

Anotace knihy


Linda není jen tak obyčejná kočka, kterou potkáte na každém roku. Je to kočka neobyčejná, přímo pohádková. Ani rodina Jandova, kam se Linda dostane přičiněním Aničky a Míši, není úplně obyčejná. Začtěte se do zábavného příběhu známé spisovatelky a uvidíte, co všechno u Jandů jejich „poklad rodiny“ způsobil. Vyprávění o svérázné kočce a jejích člověčích kamarádech doplňují humorné obrázky Petry Jelenové. Určeno dětem od 7 let.

O autorovi


Markéta Zinnerová je česká spisovatelka, která se věnuje především tvorbě pro děti a mládež. Vyniká důkladnou znalostí lidské psychiky, zejména citové vazby mezi dětmi a dospělými.

Dálkově vystudovala dramaturgii a scenáristiku na FAMU. Od poloviny sedmdesátých let působí jako spisovatelka z povolání, její texty najdeme i na omalovánkách a vystřihovánkách, je také autorkou rozhlasových her a pohádek. Její dílo se nejednou stalo i předlohou pro filmové zpracování, například televizního seriálu Ludvíka Ráže My všichni školou povinní z roku 1984 nebo příběhu neúplné rodiny Tajemství proutěného košíku z roku 1978.

Spisovatelka Markéta Zinnerová -- rozhovor s populární spisovatelkou

Video: Rozhovor s Markétou Zinnerovou

Hvězdičkujeme...