Kočičí škrabadlo ze dřeva aneb Příroda v interiéru má zelenou

Dřevěné škrabadlo pro kočku v interiéru představuje kousek, který jí nahrazuje přirozené prostředí. V přírodě je to strom, který kočka bohatě využívá, ať již pro zábavu, šplhání, odpočinek, anebo škrábání. Kočičí škrabadlo ze dřeva v interiéru, také kočičí strom, uspokojuje přirozené potřeby kočky, ale je prospěšné i člověku. Napomáhá utvářet ono pověstné teplo domova. Tam, kde člověku dělá radost kočka, by měl kočce dělat radost dřevěný kočičí nábytek.

Úvodní foto: ZooRoyal

Dřevo: Skvěle vypadá a skvěle slouží

Přírodní škrabadla ze dřeva jsou mnohem odolnější než klasická, tzv. levná škrabadla. Vyšší cena se odráží v kvalitě, funkčnosti a trvanlivosti. Kočičí nábytek ze dřeva, primárně dřevěné škrabadlo pro kočky, bude dělat radost celé roky, kočkám i jejich lidem. Přírodní vzhled dodává škrabadlu na luxusu, ten podporuje i nepřekonatelná kvalita a stabilita, ne náhodou se dřevěné škrabadlo označuje i jako kočičí strom. Podle tvaru však může jít také o škrabací věž, škrabací válec, potažmo odpočívadlo pro kočky, jednoduše dřevěný kočičí nábytek.

Skvělé pohodlí a pohoda doma

Dřevo má v sobě živou energii, dle tradiční čínské medicíny je to energie růstu a síly. Dokáže vázat a uvolňovat vlhkost dle stavu vnitřního prostředí. Kumuluje také energii slunečního světla, tím dřevo podporuje kvalitu ovzduší v interiéru. Subjektivně studené prostředí zpříjemní pocitem tepla. Teplo jako takové přitom kočka zbožňuje.

Není to jen zdání, kočka intuitivně vyhledává zdroje tepla nebo prostor, kde se teplo snáze udržuje. Tím může být pelíšek, klidně jako součást škrabadla, ale i obyčejná krabice či jiná skrýš.

Je to dáno ke komfortu láskou ke komfortu a teplu. Opravdu tepla potřebuje o krapet více než člověk. Běžná tělesná teplota kočky je totiž oproti člověku o několik stupňů vyšší.

Dřevěný škrabací válec pro kočky

Skvělé škrabadlo, co skvěle vypadá

Není škrabadlo jako škrabadlo. Škrabací deska a škrabací válec jsou základní jednotky většiny škrabadel. Z nich designéři vytvářejí menší, větší či velké kočičí stromy a nejrůznější šplhadla, také škrabací věže nebo škrabací válce. Tím však výčet kočičího nábytku zdaleka nekončí. Dřevo je atraktivní materiál a nápaditý designer z něho dokáže vytvořit stylové dílo, které přijde po chuti kočkám i dvojnožcům. Takové designery zaštiťuje nizozemská značka Beeztees, značka všeho, o může udělat život domácích mazlíčků tak spokojený, jak jen to jde.

Všechny produkty Beeztees jsou vyvíjeny s ohledem na funkčnost, spolehlivost, bezpečnost a zdraví zvířat. I proto využívají dřevo a další přírodní materiály. Nejenže jsou dokonale funkční, ale navíc skvěle vypadají. To platí i pro kočičí nábytek, skvělé kočičí škrabadlo ze dřeva Beeztees, které vypadá úplně jinak než všechna ostatní škrabadla.

Skvělé škrabadlo pro kočky dřevo

Luxusní kočičí nábytek

V jednoduchosti je krása. Kočičí nábytek nemusí být okázalý, naopak právě čisté linie a tvary mu dodají nádech luxusu. Luxus znamená dokonalý design, který nábytku dává perfektní funkčnost. Takový kočičí nábytek zpravidla tvoří dřevo a další přírodní materiály. Právě takový kočičí nábytek ze dřeva najdete tady…

Literatura

  • Gordoň, Zdeněk; Thámová, Olga: Plemena koček: Průvodce do kapsy. Praha: Aventinum, 1999.
  • Říhová, Marie: Chov koček. Praha: Grada, 2007.
  • Hüsemann, Lena: Kočka: chov, bydlení, hry. Praha: Grada, 2010.

…a vlastní poznatky a zkušenosti

Kočičí škrabadlo ze dřeva aneb Příroda v interiéru má zelenou

Dřevěné škrabadlo pro kočku v interiéru představuje kousek, který jí nahrazuje přirozené prostředí. V přírodě je to strom, který kočka bohatě využívá, ať již pro zábavu, šplhání, odpočinek, anebo škrábání. Kočičí škrabadlo ze dřeva v interiéru, také kočičí strom, uspokojuje přirozené potřeby kočky, ale je prospěšné i člověku.

Redakce U KOCOURA DOMA

Vyznáváme šťastné doma, přinášíme tipy na vrnivou spokojenost a harmonii. Hledáme inspiraci pro útulné bydlení, kde mají své místo domácí mazlíčci nebo pokojové rostliny. Jsme milovníci zvířat a přírody. Více…

Jsme pisálci, fotografové a designéři života. Jsme také autoři, redaktoři, tvůrci obsahu, správci a provozovatelé webu.

Chceme být otevření a pravdivíPřestože web U KOCOURA DOMA primárně slouží jako osobní blog, nevylučujeme ani placené formy spolupráce tak, abychom alespoň částečně pokryli náklady na provoz, správu webu a tvorbu obsahu.

Sdílíme své vlastní zkušenosti, čerpáme ze zkušeností jiných, jako zdroj využíváme i odborníky a experty z oboru, z nekomerční i komerční sféry. Nebráníme se různým formám #spolupráce, pokud nám umožní zachovat si autenticitu webu.

Tento článek vznikl na základě spolupráce.

5/5 - (3 votes)

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.