Kočičí řeč: mléčný krok

Kočky projevují lásku úplně jinak, než jsme zvyklí. Je jen na nás, na lidech, abychom to pochopili. Možná k tomu pochopení přispěje i kocourův slovník zvířecí řeči, tedy řeči kočičí.

V tomto článku vás seznámíme s tzv. mléčným krokem. Kočka při tomto potlapkávání někdy mívá vystrčené drápky, ale vždy jde o důkaz lásky a náklonnosti.

Úvodní foto: Pixabay.com

Co je to mléčný krok?

Jako mléčný krok se označuje pošlapování, poťapkávání, masírování paničky či páníčka. Kočka však může podupkávat i na dece, na polštářku, na něčem jiném, pokud to má tu správnou měkkost. Někdy nemusí mít podložka ani tu správnou měkkost a někdy kočka k mléčnému kroku dokonce nepotřebuje ani podložku. Kočka může tlapkami pohybovat i vleže.

Mléčný krok je jakési hnětení předními tlapkami, které kočka provádí s maximálním soustředěním a odevzdáním. Může je provázet i kolébání, vrnění a někdy i žužlání nebo kousání.

Jak to vypadá ve skutečnosti? Video mluví za vše:

Video: Mléčný krok (Youtube)

Kočka může masírovat i svého kočičího parťáka:

Mléčný krok / Kneading

Video: Mléčný krok (Youtube)

Proč to kočka dělá?

A co tím chce říct? Proč „mléčný krok“? Jde o projev lásky, kočka tak vyjadřuje také to, že je šťastná. Údajně má být tak šťastná, jak dokáže být šťastné kotě, které od kočičí maminky dostává všechnu lásku, pozornost a mlíčko. Toto pošlapování si totiž údajně kočka pamatuje ještě z doby, kdy takto masírovala maminčiny mléčné žlázy, aby se z nich mohla napít. Proto také označení mléčný krok.

Pokud vás vaše kočka poctí svojí potlapkávací masáží, dává vám najevo, že je šťastná a spokojená. Je to takové malé poděkování za vaši péči. Tak si je užijte!

Literatura

  • Říhová, Marie: Chov koček. Praha: Grada, 2007.
  • Hüsemann, Lena: Kočka: chov, bydlení, hry. Praha: Grada, 2010.

Internetové zdroje

Zdroje: iFauna: Kočka a její řeč/1/, Modrý kocouř: mléčný krok/2/, Co tím, kočko, myslíš?/3/

…a vlastní poznatky a zkušenosti

Kočičí řeč: mléčný krok

Kočky projevují lásku úplně jinak, než jsme zvyklí. Je jen na nás na lidech, abychom to pochopili. V tomto článku vám vysvětlíme tzv. mléčný krok, kočičí přešlapování.

Redakce U kocoura doma

Vyznáváme šťastné doma, přinášíme tipy na vrnivou spokojenost a harmonii. Hledáme inspiraci pro útulné bydlení, kde mají své místo domácí mazlíčci nebo pokojové rostliny. Jsme milovníci zvířat a přírody. Více…

KOČKA |  PLEMENA KOČEK | KOŤATA | KOČIČÍ MAGIE

5/5 - (4 votes)

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.