Kočičí řeč: mléčný krok

Kočičí mléčný krok

Kočky projevují lásku úplně jinak, než jsme zvyklí. Je jen na nás, na lidech, abychom to pochopili. Možná k tomu pochopení přispěje i kocourův slovník zvířecí řeči, tedy řeči kočičí.

V tomto článku vás seznámíme s tzv. mléčným krokem. Kočka při tomto potlapkávání někdy mívá vystrčené drápky, ale vždy jde o důkaz lásky a náklonnosti.

 

Co je to mléčný krok?

Jako mléčný krok se označuje pošlapování, poťapkávání, masírování paničky či páníčka. Kočka však může podupkávat i na dece, na polštářku, na něčem jiném, pokud to má tu správnou měkkost. Někdy nemusí mít podložka ani tu správnou měkkost a někdy kočka k mléčnému kroku dokonce nepotřebuje ani podložku. Kočka může tlapkami pohybovat i vleže.

Mléčný krok je jakési hnětení předními tlapkami, které kočka provádí s maximálním soustředěním a odevzdáním. Může je provázet i kolébání, vrnění a někdy i žužlání nebo kousání.

Jak to vypadá ve skutečnosti? Video mluví za vše:

Yuki 🙂 mléčný krok 😀

Kočka může masírovat i svého kočičího parťáka:

Mléčný krok / Kneading

Proč to kočka dělá?

A co tím chce říct? Proč „mléčný krok“? Jde o projev lásky, kočka tak vyjadřuje také to, že je šťastná. Údajně má být tak šťastná, jak dokáže být šťastné kotě, které od kočičí maminky dostává všechnu lásku, pozornost a mlíčko. Toto pošlapování si totiž údajně kočka pamatuje ještě z doby, kdy takto masírovala maminčiny mléčné žlázy, aby se z nich mohla napít. Proto také označení mléčný krok.

Pokud vás vaše kočka poctí svojí potlapkávací masáží, dává vám najevo, že je šťastná a spokojená. Je to takové malé poděkování za vaši péči. Tak si je užijte!

Zdroje: iFauna: Kočka a její řeč/1/, Modrý kocouř: mléčný krok/2/, Co tím, kočko, myslíš?/3/

Diskuze

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *