KOČIČÍ PŘÍBĚHY

Něžné i divoké, mazlivé i nespoutané, čarovně krásné i zvláštně přitažlivé – takové jsou kočky. Takové jsou i kočičí příběhy, které obohacují ty příběhy lidské. Kočky jsou magická stvoření a do našeho lidského světa, často ohraničeného konvencemi a nesmyslnými pravidly, trochu té magie přinášejí. Jsou  svéhlavé a svému člověku také nezřídka pěkně zamotají hlavu. Řídí se především svými instinkty. A přesto v sobě mají dost lásky i pro nás, kteří jsme své instinkty a přirozenost opustili, abychom k ní znovu hledali cestu, třeba s pomocí čtyřnohých společníků.

I ta nejobyčejnější kočka je velkou inspirací pro život. Přitom žádná kočka není tak zcela obyčejná. Každý kočičí příběh stojí za to.

O kocourovi, pejskovi a kočičce

Když se do cesty připlete černá kočka, tedy kocour…

Černá kočka, tedy černý kocour je hlavním hrdinou našeho doma, je to strůjce webu U KOCOURA DOMA a vládce naší smečky. Když se paničce připletl do cesty, začalo velké dobrodružství. Pověra, nepověra, ti dva spolu ušli velký kus cesty, nahoru, dolů, doleva, doprava, tam zpět a zase tam, zase pokračují v hledání toho svého místa…

Každá kočka je tak trochu potvora – anebo ne?

Pejsek a kočička? Ano, tak nějak, přesněji fenka a kocour. To byla naše původní zvířecí sestava, která se rozrostla o kočičku. Naše smečka tedy čítá kocoura, pejska i kočičku, ač to není zcela přesné. Tak či tak, je to radost, trojnásobná radost. Nutno však podotknout, že to naše společné soužití bylo v počátcích celkem krušné.

Kočka proti stresu

Kočky tolik překypují spokojeností, že tu spokojenost umějí předávat dál i těm, kdo s nimi sdílí své obydlí. Kočky člověku zaručeně zklidní nervy, pomáhají lépe zvládat každodenní starosti, jsou pomocníky proti stresu. To potvrzují i vědecké studie, ale také prastaré japonské učení rei-ki, které pracuje s léčivou energií. Kočky mají dle rei-ki mimořádnou schopnost vnímat proudění energií, jsou považovány za ty nejcitlivější živé bytosti vůbec. Léčivé působení na fyzické i psychické zdraví člověka využívá i moderní obor, tzv. felinoterapie.

Felinoterapie je alternativou známější canisterapie. Zatímco canisterapie užívá jako zvířecího terapeuta psa, u felinoterapie je to právě kočka.

Umění spokojenosti

Přestože se vědci zatím marně dohadují o tom, jak vlastně kočka přede, jisté je, že onen zvláštní vrnivý zvuk dokáže zklidnit nejenom kočku, ale i jejího člověka. Zklidňující účinky jsou pro kočku typické! A to kočka na člověka zdaleka nepůsobí jenom prostřednictvím tzv. předení, tedy svých zvukových projevů.

Prospěšný je i přímý kontakt s kočkou, resp. její příjemnou srstí, vzbuzuje pocity jistoty, bezpečí a harmonie. Hřejivý hebký kožíšek se pojí s pocity pohody. I proto se kočka často objevuje u popisu domácí pohody, je živým symbolem útulna a spokojenosti. Ano, kočku najdeme i ve štěstí a spokojenosti severského stylu hygge, lykke nebo lakom.

A to ještě nebyla řeč o onom typickém kočičím popošlapování, které na tom správném místě může znamenat i příjemnou kočičí masáž (pokud nevíte, o co jde, jde o tzv. kočičí mléčný krok).

Příběhy pro pohlazení duše

Přítomnost kočky je pro člověka blahodárná v mnoha směrech. Není divu, že si našla své místo v tolika domácnostech, těch severských, českých, vlastně domácnostech po celém světě.

Kočka působí blahodárně dokonce i zprostředkovaně, na dálku, třeba prostřednictvím příběhů. Příběhy, ve kterých jsou kočky hlavními hrdinkami, přinášejí zklidnění a pohladí na duši. Nepřijde vám takové pohlazení právě vhod?

O kočkách a o lidech

Kniha Inteligentní kočka

Kniha Inteligentní kočka – Poznáváme kočky a jejich schopnosti

Pozoruhodná kniha o kočkách, tentokrát v podání Sally Morganové. Pomůže pochopit, co jsou kočky vlastně zač. Odhaluje něco z jejich povahy a vysvětluje jejich zdánlivě nevysvětlitelné chování. Kniha o kočkách a jejich svobodomyslném charakteru, ale také výjimečných schopnostech a výborných smyslech, ať již jde o sluch, zrak či jiné. Nechybí informace o jejich šestém smyslu,…

Kniha Zdravá kočka

Kniha Zdravá kočka: Tipy a triky, jak zajistit vaší kočce šťastnější život

Příručka pro všechny chovatele koček, plná praktických informací a návodů. Dozvíte se zde mnoho užitečného o chování koček, o jejich škrábání (škrabadlech), hraní si/hraní si s nimi (hračkách), ale také jejich výživě, o tom, čím krmit kočku, aby byla aktivní, ale nebyla tlustá.

Pohlaď kočku, když ji potkáš na ulici

Tak zní jedno z dvanácti pravidel pro život, které ve svém bestselleru podrobně popisuje světoznámý kanadský psycholog Jordan B. Peterson. Sám sebe označuje za klasického britského liberála. Se svým protijedem proti chaosu je však považovaný také za rebela a aktivistu. Kam přijde, tam budí rozruch. A v roce 2019 se vydal i do Česka. Již…

Chovejte se jako kočka

Proč? Proč se chovat jako kočka? Kočky jsou mistry spokojenosti. Je jim úplně jedno, jaké nástrahy jim život přináší do cesty. Kočky si vždy dokážou najít kousek místa pro sebe, schoulit se a užívat si blaženého stavu ralaxace. Jsou to skvělí lovci, vynikají hbitostí a bystrostí, a přece se s chutí pustí i jen do…

Kočka Linda, poklad rodiny

Kočka Linda je hlavní hrdinkou knihy určené pro děti, která však potěší i jejich rodiče. Stejně tak to bylo se samotnou Lindou. Dva sourozenci, kteří strašně toužili po zvířecím příteli, náhodou na ulici natrefili na mourovatou kočku. Hned se pro ní nadchli, zvlášť, když ta kočka uměla mluvit. „Jsem micinka ničí, tuze mě to ničí. Radši chci…

Karel Čapek a jeho kočka Pudlenka

Kočičí příběhy mohou být vskutku půvabné, to dokazuje i nové vydání knihy slavného českého spisovatele počátku 20. století a také milovníka všeho živého Karla Čapka. Karel Čapek svým historkám o soužití se zvířaty propůjčil laskavý humor, který potěší nejednu citlivou duši. Svou lásku ke zvířatům sepisuje svým osobitým stylem, zaujme s ním nejen děti, ale…

Příběhy slavných aneb kočičí celebrity

Kočky mají pozoruhodné schopnosti, některé tyto schopnosti dokázaly natolik využít, že se z nich staly doslova celebrity. Ano, internet a sociální sítě ovládly kočky ve velkém, některé kočky svou popularitou zastíní i lidi. Nevěříte? Důkazem je třeba taková naštvaná kočka z USA, která však jako naštvaná pouze vypadá, nebo také japonská kočka, resp. kocour Maru, proslavený jako milovník krabic, bez ohledu na to, že krabice milují téměř všechny kočky. A to zdaleka nejsou všechny slavné kočky.

Ano, jsou tu i kočky, které se proslavily zejména díky slávě svých majitelů. I tyto kočky se dostaly na výsluní zájmu médií, zvláště těch internetových, a tak nemůžou stát ani bokem zájmu našeho…

Sir Winston Smushface – kočičí celebrita vyznávající gaučing

Perská kočka s neobvyklým jménem Sir Winston Smushface je jednou z kočičích celebrit na Instagramu. Její pohled, věčně vypláznutý jazyk a póza připomínající Homera Simpsona prostě nemůže zůstat bez povšimnutí.

Japonský kocour Maru a jeho krabice

Kočky milují krabice, to potvrdí každý majitel kočky. Existuje však kočka, která miluje krabice ještě víc, než kočky jiné – alespoň to tak vypadá podle videa, kterým její majitel pravidelně zásobuje internet. Je to japonská kočka, resp. kocour Maru. Za několik let, co se videa této kočky objevují na internetu, dosáhla milionových shlédnutí. Je tak…

Grumpy Cat – věčně naštvaná kočka, která vydělává miliony

Je to jedna z nejslavnějších a nejbohatších koček světa a jistě také jedna z těch nejzamračenějších. Má natolik zamračený výraz, že lidé nemohli uvěřit, že její fotky jsou reálné. Když to její majitelé dokazovali, videa s touto kočkou se začala tak rychle šířit, že se doslova přes noc stala velkou kočičí celebritou jako Grumpy Cat…

Také vás kočky očarovaly svým neobyčejným kouzlem, svoji lehkostí, náhledem na svět, ale i schopnostmi supermana? Zajímáte se o kočičí příběhy, kočky či kočičí plemena? V našich článcích najdete mnoho pozoruhodných i praktických informací. Máme i návody pro kočkomily, které přinášejí celou řadu užitečných podnětů a návodů pro péči o kočku, to aby společné soužití bylo co nejpříjemnější.

KOCOUR/KOČKA | PLEMENA KOČEK | NÁVODY PRO KOČKOMILY | KOŤATA