KOČIČÍ PŘÍBĚHY

Jak čistit kočce uši?Něžné i divoké, mazlivé i nespoutané, čarovně krásné i zvláštně přitažlivé – takové jsou kočky. Takové jsou i kočičí příběhy, které obohacují ty příběhy lidské. Kočky jsou magická stvoření a do našeho lidského světa, často ohraničeného konvencemi a nesmyslnými pravidly, trochu té magie přinášejí. Jsou  svéhlavé a svému člověku také nezřídka pěkně zamotají hlavu. Řídí se především svými instinkty. A přesto v sobě mají dost lásky i pro nás, kteří jsme své instinkty a přirozenost opustili, abychom k ní znovu hledali cestu, třeba s pomocí čtyřnohých společníků.

I ta nejobyčejnější kočka je velkou inspirací pro život. Přitom žádná kočka není tak zcela obyčejná. Každý kočičí příběh stojí za to.

O KOCOUROVI, PEJSKOVI A KOČICCE

Když se do cesty připlete černá kočka, tedy kocour…

Černá kočka, tedy černý kocour je hlavním hrdinou našeho doma, je to strůjce webu U KOCOURA DOMA a vládce naší…

To mě zajímá
Každá kočka je tak trochu potvora – anebo ne?

Každá kočka je tak trochu potvora – anebo ne?

Pejsek a kočička? Ano, tak nějak, přesněji fenka a kocour. To byla naše původní zvířecí sestava, která se rozrostla o…

Kočka proti stresu

Kočky tolik překypují spokojeností, že tu spokojenost umějí předávat dál i těm, kdo s nimi sdílí své obydlí. Kočky člověku zaručeně zklidní nervy, pomáhají lépe zvládat každodenní starosti, jsou pomocníky proti stresu. To potvrzují i vědecké studie, ale také prastaré japonské učení rei-ki, které pracuje s léčivou energií. Kočky mají dle rei-ki mimořádnou schopnost vnímat proudění energií, jsou považovány za ty nejcitlivější živé bytosti vůbec. Léčivé působení na fyzické i psychické zdraví člověka využívá i moderní obor, tzv. felinoterapie.

Felinoterapie je alternativou známější canisterapie. Zatímco canisterapie užívá jako zvířecího terapeuta psa, u felinoterapie je to právě kočka.

Umění spokojenosti

Přestože se vědci zatím marně dohadují o tom, jak vlastně kočka přede, jisté je, že onen zvláštní vrnivý zvuk dokáže zklidnit nejenom kočku, ale i jejího člověka. Zklidňující účinky jsou pro kočku typické! A to kočka na člověka zdaleka nepůsobí jenom prostřednictvím tzv. předení, tedy svých zvukových projevů.

Prospěšný je i přímý kontakt s kočkou, resp. její příjemnou srstí, vzbuzuje pocity jistoty, bezpečí a harmonie. Hřejivý hebký kožíšek se pojí s pocity pohody. I proto se kočka často objevuje u popisu domácí pohody, je živým symbolem útulna a spokojenosti. Ano, kočku najdeme i ve štěstí a spokojenosti severského stylu hygge, lykke nebo lakom.

A to ještě nebyla řeč o onom typickém kočičím popošlapování, které na tom správném místě může znamenat i příjemnou kočičí masáž (pokud nevíte, o co jde, jde o tzv. kočičí mléčný krok).

Příběhy pro pohlazení duše

Přítomnost kočky je pro člověka blahodárná v mnoha směrech. Není divu, že si našla své místo v tolika domácnostech, těch severských, českých, vlastně domácnostech po celém světě.

Kočka působí blahodárně dokonce i zprostředkovaně, na dálku, třeba prostřednictvím příběhů. Příběhy, ve kterých jsou kočky hlavními hrdinkami, přinášejí zklidnění a pohladí na duši. Nepřijde vám takové pohlazení právě vhod?

O KOČKÁCH A O LIDECH

Chovejte se jako kočka

Příběhy slavných aneb kočičí celebrity

Kočky mají pozoruhodné schopnosti, některé tyto schopnosti dokázaly natolik využít, že se z nich staly doslova celebrity. Ano, internet a sociální sítě ovládly kočky ve velkém, některé kočky svou popularitou zastíní i lidi. Nevěříte? Důkazem je třeba taková naštvaná kočka z USA, která však jako naštvaná pouze vypadá, nebo také japonská kočka, resp. kocour Maru, proslavený jako milovník krabic, bez ohledu na to, že krabice milují téměř všechny kočky. A to zdaleka nejsou všechny slavné kočky.

Ano, jsou tu i kočky, které se proslavily zejména díky slávě svých majitelů. I tyto kočky se dostaly na výsluní zájmu médií, zvláště těch internetových, a tak nemůžou stát ani bokem zájmu našeho…

SLAVNÉ KOČKY

Také vás kočky očarovaly svým neobyčejným kouzlem, svoji lehkostí, náhledem na svět, ale i schopnostmi supermana? Zajímáte se o kočičí příběhy, kočky či kočičí plemena? V našich článcích najdete mnoho pozoruhodných i praktických informací. Máme i návody pro kočkomily, které přinášejí celou řadu užitečných podnětů a návodů pro péči o kočku, to aby společné soužití bylo co nejpříjemnější.

KOCOUR/KOČKA | PLEMENA KOČEK | NÁVODY PRO KOČKOMILY | KOČIČÍ PŘÍBĚHY