Skip to content →

Kočičí příběhy

Něžné i divoké, mazlivé i nespoutané, čarovně krásné i zvláštně přitažlivé – takové jsou kočky. Takové jsou i kočičí příběhy, které obohacují ty příběhy lidské. Kočky jsou magická stvoření a do našeho lidského světa, často ohraničeného konvencemi a nesmyslnými pravidly, trochu té magie přinášejí. Jsou  svéhlavé a svému člověku také nezřídka pěkně zamotají hlavu. Řídí se především svými instinkty. A přesto v sobě mají dost lásky i pro nás, kteří jsme své instinkty a přirozenost opustili, abychom k ní znovu hledali cestu, třeba s pomocí čtyřnohých společníků.

I ta nejobyčejnější kočka je velkou inspirací pro život. Přitom žádná kočka není tak zcela obyčejná. Každý kočičí příběh stojí za to.

O KOCOUROVI, PEJSKOVI A KOČICCE

Když se do cesty připlete černá kočka, tedy kocour…

Když se do cesty připlete černá kočka, tedy kocour…

Černá kočka, tedy černý kocour je hlavním hrdinou našeho doma, je to strůjce webu U KOCOURA DOMA a vládce naší…

To mě zajímá
Každá kočka je tak trochu potvora – anebo ne?

Každá kočka je tak trochu potvora – anebo ne?

Pejsek a kočička? Ano, tak nějak, přesněji fenka a kocour. To byla naše původní zvířecí sestava, která se rozrostla o…

To mě zajímá

Kočka proti stresu

Kočky tolik překypují spokojeností, že tu spokojenost umějí předávat dál i těm, kdo s nimi sdílí své obydlí. Kočky člověku zaručeně zklidní nervy, pomáhají lépe zvládat každodenní starosti, jsou pomocníky proti stresu. To potvrzují i vědecké studie, ale také prastaré japonské učení rei-ki, které pracuje s léčivou energií. Kočky mají dle rei-ki mimořádnou schopnost vnímat proudění energií, jsou považovány za ty nejcitlivější živé bytosti vůbec. Léčivé působení na fyzické i psychické zdraví člověka využívá i moderní obor, tzv. felinoterapie.

Felinoterapie je alternativou známější canisterapie. Zatímco canisterapie užívá jako zvířecího terapeuta psa, u felinoterapie je to právě kočka.

Umění spokojenosti

Přestože se vědci zatím marně dohadují o tom, jak vlastně kočka přede, jisté je, že onen zvláštní vrnivý zvuk dokáže zklidnit nejenom kočku, ale i jejího člověka. Zklidňující účinky jsou pro kočku typické! A to kočka na člověka zdaleka nepůsobí jenom prostřednictvím tzv. předení, tedy svých zvukových projevů.

Prospěšný je i přímý kontakt s kočkou, resp. její příjemnou srstí, vzbuzuje pocity jistoty, bezpečí a harmonie. Hřejivý hebký kožíšek se pojí s pocity pohody. I proto se kočka často objevuje u popisu domácí pohody, je živým symbolem útulna a spokojenosti. Ano, kočku najdeme i ve štěstí a spokojenosti severského stylu hygge, lykke nebo lakom.

A to ještě nebyla řeč o onom typickém kočičím popošlapování, které na tom správném místě může znamenat i příjemnou kočičí masáž (pokud nevíte, o co jde, jde o tzv. kočičí mléčný krok).

Příběhy pro pohlazení duše

Přítomnost kočky je pro člověka blahodárná v mnoha směrech. Není divu, že si našla své místo v tolika domácnostech, těch severských, českých, vlastně domácnostech po celém světě.

Kočka působí blahodárně dokonce i zprostředkovaně, na dálku, třeba prostřednictvím příběhů. Příběhy, ve kterých jsou kočky hlavními hrdinkami, přinášejí zklidnění a pohladí na duši. Nepřijde vám takové pohlazení právě vhod?

O KOČKÁCH A O LIDECH

Chovejte se jako kočka

Chovejte se jako kočka

Proč? Proč se chovat jako kočka? Kočky jsou mistry spokojenosti. Je jim úplně jedno, jaké nástrahy jim život přináší do…

To mě zajímá
Kočka Linda, poklad rodiny

Kočka Linda, poklad rodiny

Kočka Linda je hlavní hrdinkou knihy určené pro děti, která však potěší i jejich rodiče. Stejně tak to bylo se…

To mě zajímá

Příběhy slavných aneb kočičí celebrity

Kočky mají pozoruhodné schopnosti, některé tyto schopnosti dokázaly natolik využít, že se z nich staly doslova celebrity. Ano, internet a sociální sítě ovládly kočky ve velkém, některé kočky svou popularitou zastíní i lidi. Nevěříte? Důkazem je třeba taková naštvaná kočka z USA, která však jako naštvaná pouze vypadá, nebo také japonská kočka, resp. kocour Maru, proslavený jako milovník krabic, bez ohledu na to, že krabice milují téměř všechny kočky. A to zdaleka nejsou všechny slavné kočky.

Ano, jsou tu i kočky, které se proslavily zejména díky slávě svých majitelů. I tyto kočky se dostaly na výsluní zájmu médií, zvláště těch internetových, a tak nemůžou stát ani bokem zájmu našeho…

SLAVNÉ KOČKY

Sir Winston Smushface – kočičí celebrita vyznávající gaučing

Sir Winston Smushface – kočičí celebrita vyznávající gaučing

Perská kočka s neobvyklým jménem Sir Winston Smushface je jednou z kočičích celebrit na Instagramu. Její pohled, věčně vypláznutý jazyk…

To mě zajímá!
Japonský kocour Maru a jeho krabice

Japonský kocour Maru a jeho krabice

  Kočky milují krabice, to potvrdí každý majitel kočky. Existuje však kočka, která miluje krabice ještě víc, než kočky jiné…

To mě zajímá!
Grumpy Cat – věčně naštvaná kočka, která vydělává miliony

Grumpy Cat – věčně naštvaná kočka, která vydělává miliony

Je to jedna z nejslavnějších a nejbohatších koček světa a jistě také jedna z těch nejzamračenějších. Má natolik zamračený výraz,…

To mě zajímá!

KOČKY SLAVNÝCH

Karl Lagerfeld byl extravagantní, extravagantní byla i jeho kočka

Karl Lagerfeld byl extravagantní, extravagantní byla i jeho kočka

19. února 2019 proběhla světem zpráva o úmrtí módní legendy, německého návrháře Karla Lagerfeld. Karl Lagerfeld zemřel v pařížské nemocnici.…

To mě zajímá!
Freddie Mercury miloval nejenom hudbu, ale i kočky

Freddie Mercury miloval nejenom hudbu, ale i kočky

Legendy jsou legendami věčně. Jednou z těch největších hudebních legend je i frontman kapely Queen Freddie Mercury, jeden z největších…

To mě zajímá!

Jsme pisálci, fotografové a designéři života. Chceme se podělit o své poznatky, zkušenosti a zážitky ze života s chlupáči. Chceme sdílet svoji radost. Více…

Naší smečce vládne černý kocour. Máme i kočičku a nechybí nám ani pes.

  • Černý kocour se svým sametově něžným kožíškem přímo vybízí k pohlazení. Jen si ho pohlaďte! Jen se podívejte do jeho magických očí a nechte všechny starosti zmizet.
  • Máme i kočičku. Je to potvora, ale hlavně je to radost!
  • Největší mazel sice vypadá jako pes baskervillský, ale jenom vypadá, opravdu. Náš pes, tedy fenka je doslova ten největší mazel.:-)

Hledáme inspiraci pro útulné bydlení, vrnivou spokojenost a harmonii. Náš web U KOCOURA DOMA má být útočištěm pro všechny milovníky zvířat a přírody. Jsme tady pro všechny vyznavače šťastného domova, věčné hledače krásy, i pro ty, kterým voní bylinky nebo jim přirostla k srdci zahradaVíce…

Buďte s námi v kontaktu na sítích:

Kontaktujte nás na emailu ukocouradoma/zavináč/seznam.cz anebo využijte kontaktní formulář.

Jsme otevřeni různým formám spolupráce.

© 2016 – 2018 U KOCOURA DOMA Všechna práva vyhrazena. Pokud čerpáte z našeho obsahu, nezapomeňte nás uvést jako zdroj. Spolupráci se nebráníme.

Stojíme si za svým.

Aby tento web za něco stál.

Píšeme o tom, co se nás týká. Jsme osobní. Jsme chovatelé, ale nejsme odborníci. V případě zdravotních potíží vás musíme odkázat na odbornou pomoc, ať již lékařskou či veterinární v případě, že půjde o zvíře.

Nejsme eshop. Pouze doporučujeme, doporučujeme produkty, které známe, máme rádi a sami používáme. Naše tipy jsou skutečně naše tipy. Představujeme to, co se nám fakt líbí, nejenom na oko.

Affiliate Disclaimer

Když něco doporučujeme, tak to doporučujeme z vlastní vůle, nikoli proto, že nám za to někdo zaplatil.

Náš web má pouze informativní charakter, nejsme a netváříme se jako odborníci. Nemůžeme nahradit odbornou lékařskou či veterinární péči. V případě zdravotních potíží vás musíme odkázat na odborníky. Nedáváme odborná ani obchodní doporučení. Tím však nevylučujeme partnerskou spolupráci.

NĚCO PRO PANIČKY A PÁNÍČKY

Udělejte něco pro spokojenost svých mazlíčků, dopřejte jim spokojené paničky a páníčky. Inspirujte se u chlupáčů, radujte se ze života, relaxujte, nedejte šanci stresu.