Relax na kliknutí. Kočičí předení jako aplikace

Kočičí předení má harmonické účinky nejenom na kočku, ale také na lidský organismus. Je energizující a stimulující, prospívá psychice a dokonce nese i reálné zdravotní účinky. Nemusíte přitom nutit svoji kočku k předení, když se jí právě nechce. Nemusíte si kvůli kočičímu předení kočku pořizovat. Pokud jde o jemné vrnivé zvuky, jejich příznivé účinky si můžete dopřát i bez kočky. Jak? Třeba prostřednictvím chytré aplikace Purrli.

Purrli: Kočku nenahradí, ale její vrnění ano

Kočka i další domácí mazlíčci dělají člověku dobře již jenom pouhou přítomností. Technologie živým tvorům rozhodně nemohou konkurovat, přesto se můžou hodit. Zklidnění může zprostředkovat vrnící aplikace Purrli, kde si můžete kočičí vrnění nastavit dle vlastní libosti, nikoliv libosti kočičí osobnosti. K dispozici máte škálu několika parametrů, jako je nálada kočky, intenzita předení nebo hlasitost nádechu a výdechu. Pokud je vám to stále málo, můžete ještě přidat i frekvenci kočičího mňoukání.

Aplikace Purrli má díky uklidňujícím zvukovým vibracím pomáhat zklidnit mysl nejenom při usínání, ale také ve chvílích psychického vypětí a ve stresových situacích. Funguje dokonce i na kočky a koťata, které potřebují zklidnit, ale jinými způsoby se to nedaří.

The Internet Has A Cat.

Video: Představení aplikace Purrli (v angličtině), YouTube

Furry Friend: Chlupatý přítel bez chlupů

Kočičí předení nabízí i online generátor jemných zvukových tónů s příznivými účinky na člověka MyNoise. Jde o tzv. bílý šum, hudbu na pozadí, ale naopak i zvuk, který záměrně vyrušuje z letargie každodennosti. Řada zajímavých zvuků je k dispozici zdarma a přímo online, třeba Calmy Leon, dle tvůrců vůbec ten nejvíce relaxační zvuk, který si umíte představit. Vlastně si ho nejspíš ani představit neumíte, mění se totiž jako barvy chameleona.

Celé spektrum zvuků MyNoise reprezentuje vedle Calmy Leon s divokostí krále zvířat i Furry Friend, kočičí předení mazlivého domácího společníka, vhodné i pro alergiky. S chlupy do styku opravdu nepřijde nikdo! Na druhé straně je nutno přiznat, že tak příjemné jako kočka schoulená na klíně to není a ani být nemůže. Příjemné to však jistě je, navíc si můžete aplikaci otevřít v několika oknech a dopřát si tak předení v tandemu. Klidně si můžete vytvořit celou tlupu vrnících koček. Opět máte možnost předení poupravit dle své libosti, korigovat hloubku, rychlost, nebo v neposlední řadě intenzitu předení.

THE ULTIMATE CAT PURR - 1H of Happy Sleepy Cat Purr Sounds

YouTube: Klasika, která nezklame

Vedle chytrých aplikací je tady stále také YouTube, sociální síť, kam lidé chodí nejenom za vizuálními zážitky, ale také zvukovými. A nechybí tady ani kočky a kočičí předení, jen si vybrat. Když vložíte do vyhledávače cat purring, objeví se pestrá nabídka koček všeho druhu. A s nimi i kočičího předení. Vyzkoušet můžete i to, jak předou koťata.

Chillest Cat Purrrrrr Everrr....

Kočičí předení jako bílý šum

Značně komplikovaný proces odklonu proudění vzduchu při dýchání kočky, který ústí v harmonický zvuk nazývaný kočičí předení, se dá označit i jako přirozený generátor bílého šumu. Bílý šum obecně příznivě působí na lidské ucho a mozek, zklidňuje, napomáhá usínání, ale také produktivitě. Je to monotónní a konstantní zvuk tvořený mnoha různými tóny. Slyšíme je všude kolem sebe, třeba jako šumění mořských vln, kapky deště, šumění větru, kočičí předení, ale můře to být i zvuk puštěné pračky nebo vysavače.

Bílý šum může znít různě a také má různé účinky. Nemusí být vždy příjemný, pokud je, vytváří sluchovou ochrannou vrstvu, která nepropouští další rušivé zvuky, již tím pomáhá. Nezbývá než vyzkoušet, jestli to na vás funguje…

White Noise - Cat Purring (8 Hours)

Kočičí předení jako ASMR

Nehledě na léčivé účinky kočičího předení, je také součástí fenoménu ASMR, Autonomous Sensory Meridian Response, tedy v překladu autonomní smyslová meridiánová reakce. Jde o příjemné uvolňující zvuky, slast pro uši, někdy označované i jako mozkový orgasmus. ASMR, soubor smyslových podnětů, které vedle kočičího předení, reprezentuje také lidský šepot, hluboké dýchání, žvýkání, česání vlasů, otáčení stránek knihy a mnohé další, které vyvolávají blažené, ovšem značně individuální pocity.

Cat Purring – 1 Hour of Cat Purring ASMR For Relaxation

 

2 HOURS of Purring: Relaxing Kitten Cuddles

 

Cat purring sound with light rain outside the window. Comforting sounds for relaxation.

4.7/5 - (3 votes)

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *