Kočky milují teplo – a tedy i kočičí pelíšky

Světlo a teplo – to jsou základní znaky každého domova, nejenom pro člověka, ale také pro kočky. Zvláště teplo na kočky působí magicky, přináší jim dobrou náladu, klid, ale je pro ně i zdrojem energie. Teplo kočky přitahuje, a ty se ho v sobě snaží nahromadit na horší časy, kdy ho tolik není.

Zejména v zimě nastává období, kdy se toho tepla a světla nemusí kočkám dostávat. Najednou je doma prostě chladněji a kočka tak vyhledává místečka, kde by našla více tepla. Proto se tak ráda válí u topení nebo v posteli svého páníčka. Teplo by měl kočce nabízet i její pelíšek, nejlépe hned několik. Kočka totiž nemívá jedno své oblíbené místečko, má jich zpravidla víc.

Úvodní foto: Unsplash.com

Jak by měl vypadat kočičí pelíšek?

Existuje nespočet druhů pelíšků, každé kočce bude vyhovovat jiný a její preference budou záviset i na tom, jakou má zrovna náladu. Nedá se říct, že by některý byl lepší než ten druhý, to kočka sama si řekne. I ta nejdivočejší a nejzábavnější kočka bude mít chvíle, kdy bude potřebovat svůj klid. Ideální bude, když ji klid bude nabízet i její pelíšek, poslouží pak i jako skrýš proti stresu. Měl by být tedy umístěný na tichém, ničím nerušeném místě, mimo frekventované oblasti domácnosti, kde je se pohybuje na kočky někdy příliš hlučný člověk se všemi těmi svými rušivými zvyky.

Pelíšek by měl být hřejivý, měkký, pohodlný, nabízet kočce teplo, klid a pocit bezpečí. Zároveň by však měl být příjemný i kočičím páníčkům, již na pohled. Pelíšek by měl logicky svým vzhledem zapadnout do domácnosti. Jednoduše, kočičí pelíšek by měl být hezký. Třeba takový proutěný pelíšek se bude líbit jak kočkám, tak jejich majitelům. Přírodní tóny a decentní barvy se hodí do každého interiéru.

Decentní a vkusné pelíšky najdete pod značkou Zolux. Elegantní design značky Zolux si bude jistě rozumět s elegancí kočky. Pelíšek by měl kočce také slušet!

Pelíšky pro kočky

Já se tam schovám!

Kočky vyhledávají uzavřené prostory, protože nabízejí nejenom teplo, ale také bezpečné útočiště. Jako kočičí pelíšek, útočiště, ale třeba i prostředek pro hru na schovávanou poslouží nejrůznější kočičí věcičky – boudičky, domečky, hrady, iglú, kukaně, stany…

No, není to lepší než obyčejná krabice? Kdo by (kromě koček) chtěl, aby se mu doma pořád válely krabice? Kočičí domeček LOUNA Zolux se dá navíc snadno rozebrat. Má odnímatelnou střechu…

Bouda pro kočky Zolux

Každá kočka má styl

Každá kočka má styl… a majitelé kočky mohou mít styl také. Proč ne? Stačí jen vhodné doplňky do domácnosti. Pozor, nejde však jenom o styl, jde také o pohodlí, komfort, kvalitu materiálů, snadnou údržbu. A jde taky o zábavu. Správný kočičí pelíšek by měl bavit kočku i chovatele.

Bavit jistě budou stylové pelíšky z dílny Zolux Paloma. Elegantní vzhled doplňuje kožený řemínek s kovovými nýty.  Základní materiál, syntetická kožešina skýtá jemnost a veškerý komfort. Pohodlí jde ruku v ruce s praktičností, protože pelíšek lze jednoduše prát v pračce.

Pelíšky pro kočky Zolux Paloma

Kdo si hraje nezlobí

Hrát si a dovádět, bavit se, ale také odpočívat, spát, užívat si klidu, bezpečí, pohodlí – a tepla. To vše umožňuje geniální kočičí pelíšek z české dílny. Jde o spací pytel pro kočky 3 v 1 z toho nejjemnějšího fleesu. Poslouží jako spací pytel, kulatý pelíšek nebo deka. Vejde se téměř kamkoli, kde je kočka. Kočka už vymyslí, co s ním.

Spací pytel pro kočky

Kam pelíšek umístit?

Zeptejte se kočky! Již bylo řečeno, že by to mělo být klidné a bezpečné místo, resp. že by těch míst pro kočku mělo být v domácnosti více. Ta nejoblíbenější budou nejspíš nejblíže topení – anebo přímo na topení. Ani pelíšky na topení, pelíšky na radiátory nechybí  v široké nabídce výbavy pro kočky. 

 

5/5 - (9 votes)

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *