Kočičí nábytek po italsku

Kočka zrzavá - gingerNení škrabadlo jako škrabadlo. Tak jako existují levná, například kartonová škrabadla, existují i škrabadla luxusní, stejně tak kočičí šplhadla, stromy, domečky, pelíšky aj. Nabízejí neobyčejný vzhled. Je tak odlišný od vzhledu těch klasických škrabadel a dalšího vybavení pro kočky, že stojí za to se na ně alespoň podívat…

Do domácnosti s chlupáči však luxusní škrabadla a další nábytek pro kočky přináší více než jenom zajímavý design. Jde o promyšlený kočičí nábytek, který má nejenom hezky vypadat, ale současně být maximálně funkční a komfortní.

Jak se to povedlo? To už musejí posoudit kočky a jejich chovatelé…

 

Italská elegance


Kočičí nábytek zatím není v českých obchodech zcela běžnou záležitostí, ale naštěstí se najdou  i výjimky, a tak se máme čím kochat. Takovou výjimkou je například nábytek z italské dílny Ferplast, která se specializuje na domácí mazlíčky všeho druhu. Společnost Ferplast se pyšní historií sahající až do roku 1966, kdy začala s výrobou klecí pro malé ptactvo. Po  desítkách let vývoje se Ferplast stal špičkou v oblasti výroby chovatelských potřeb. Dnes nese přívlastek New Pet Generation a slibuje:

  • atraktivní design
  • důraz na pohodlí
  • dokonalou funkčnost
  • prvotřídní kvalitu materiálů

Kočičí nábytek Ferplast mazlíčkům nabízí maximální komfort. To však zdaleka není vše. Ke komfortu přidává přidává dokonalou funkčnost tak, aby si zvíře mohlo odpočinout, když je potřeba, ale mělo postaráno i o zábavu a zážitky. Majitele chlupáčů jistě potěší i designem, který nezapře otisk italské elegance. To vše ilustruje například kočičí nábytek Ferplast Blanco – pelíšek, odpočívadlo, průlezka a škrabadlo v jednom, ve kterém nechybí ani hračka v podobě barevného motýla.

Škrabadlo, pelíšek a průlezka Ferplast Blanco

Tento nábytek s nadšením uvítají nejenom kočky, ale i jejich majitelé. Proč? Už jenom kvůli oboustranným polštářkům, které mají hřejivou stranu pro chladnější dny a stranu z lehčího materiálu vhodnou pro léto. Jedna je blankytně modrá, druhá šedivá. Polštářky se navíc dají snadno vyjmout a tedy i vyprat. To se hodí! Robustní, odolný nábytek je vyrobený ze dřeva, nalakovaný ve stylu Black and White. Spodní pelíšek, střední a horní odpočívadlo nebo průlezky doplňuje zboku sisalové škrabadlo, které se dá v případě potřeby vyměnit.

Kočičí domeček, čistidlo a škrabadlo Ferplast Leo

Ani tento kočičí nábytek se nedá přehlédnout, přestože nabízí jenom elegantní design a provedení, které se dá sladit s každým stylem bydlení. Díky vertikálnímu uspořádání se vejde i tam, kam se jiný kočičí ani běžný nábytek nevejde. Kočce přitom poskytne dostatek prostoru pro relaxaci, ale i zábavu nebo dokonce očistu kožíšku. Tento kočičí nábytek má základ v odolném masivním dřevu, z boční strany nechybí sisalové škrabadlo, které se dá měnit. Kočičí nábytek Fernplast Blanko či Leo je občas k vidění i v českých eshopem, například v eshopu ZOO House.

A to není všechno!

Italská společnost Fernplast toho nabízí mnohem a mnohem více. Vedle kočičího nábytku, domečků a škrabadel, pro kočky vyrábí také hračky – koulodráhu nebo kočičí kolotoč.

Katzenspielzeug | Katzenkarussell Flashlight | zooplus

Video: Koulodráha pro kočky ze Zoohitu

Společnost se však nezaměřuje pouze na kočky, ale i pro další domácí mazlíčky připravuje praktické vychytávky, hračky i nábytek, třeba elegantní klec pro králíky Cotta – dvoupatrová klec pro králíky je vyrobena z borovicového dřeva, bílou lazuru doplňuje motiv králíků a trávy. Klec disponuje extra hlubokou vaničkou a domkem na spaní, to se králíkům jistě bude líbit. K dostání je na Zoohitu…

A proč kočky vlastně škrabadla potřebují?

To se dozvíte v samostatném článku: Kočka není náročná, ale bez škrabadla se neobejde. Najdete tam i další škrabadla, nejenom ta luxusní, ale tentokrát z těch obyčejných, klasická a levná škrabadla… Čeká tam na vás a vaše kočky i další nábytek, šplhadla a škrabadla, škrábací věže a válce, třeba ty z eshopu Zoohit:

5/5 - (1 vote)

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *