Kočičí hrdina Stray vystupuje z virtuálního světa, aby pomáhal reálným kočkám

Rezavá kočka Stray, hlavní hrdina nové dystopicko-cyberpunkové počítačové hry Stray, toho zvládá vskutku hodně. V neonem osvětlených uličkách kyberměsta překonává všemožné nástrahy, při současném řešení logických hádanek přitom ještě pomáhá kočkám v reálném světě. Adventure hra Stray francouzského studia Blue Twelve, která vyšla 19. července 2022, se totiž stala nástrojem pro sbírání peněz pro různé kočičí útulky a jiné charitativní organizace.

Hrát pro kočky

Livestreaming pro charitativní účely není ničím novým, ovšem hra Stray je v tomto směru mimořádná. V den, kdy vstoupila do prodeje, se stala čtvrtou nejvíce vysílanou a sledovanou hrou na twitchi. Dle CNN se stala internetovým fenoménem, kterému však nechybí ani vazba s reálným světem. Virtuální kočka Stray ostatně také měla reálnou předlohu v podobě pouliční toulavé kočky. Její pohyby ve virtuálním prostoru vznikly sledováním videí pohybů reálných koček.

Tvůrci hry se řadí k široké skupině obdivovatelů, milovníků a chovatelů koček. Ta se nyní s hrou Stray zřejmě rozroste.

Když si lidé hrají na kočku…

Nejsou to však jenom hráči, kteří prostřednictvím livestreamingu vybírají peníze pro charitu. Zapojili se také tvůrci, když hru poskytly jako výhru v charitativní loterii zdarma organizacím, které zachraňují kočky. Distribuční společnost Stray Annapurna Interactive sama přispěla částkou 1000 dolarů a na jeden víkend si také pronajala kočičí kavárnu v New Yorku, kde si lidé mohli novou kočičí hru zahrát. Čeká je dobrodružná mise kočky, která se snaží dostat ven temného světa.

Jak už to tak u koček bývá, musí to udělat co nejvíce nenápadně, protože na ni číhá i řada nepřátel. V cyberpunkovém světě přitom nejsou lidé, ale pouze roboti. S jedním se také kočka ve třetí kapitole přátelí, je to dron B12 a pomáhá odhalit to, co se v temném městě odehrálo dříve a kam přitom zmizeli lidé.

Hvězdičkujeme...

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *