Skip to content →

Kočičí hračky – míčky a kuličky

Každá kočka si ráda hraje. Pokud si kočka nehraje, je to nejspíš proto, že nemá vhodnou hračku. Najděte ji takovou, která ji zaujme. Možností je celá řada! Existuje nespočet hraček k zakoupení a ještě více, které se dají vyrobit doma (návody najdete třeba v tomto článku).

Kočičí hračka nemusí být nic složitého, přesto může kočku nadlouho zabavit, udělat jí radost, pomoct procvičit lovecké umění a také podpořit kondici. Zvláště vnitřní kočky to potřebují.

kocici-hracky2

Přinášíme celý seriál zaměřený na hračky pro kočky. V tomto článku najdete tipy na kutálející se hračky a také na to, jak si je doma vyrobit.

Hračky ke kutálení, hopsání a šťourání – MÍČKY a KULIČKY

Kořistí koček se snadno stanou i míčky a kuličky. Mohou být plyšové, gumové, skákací, válecí apod. Často obsahují rolničku, takže navíc cinkají. Zpestřovat je mohou i kousky peří. Kočku nebaví jenom samotné koulení nebo skákání za míčkem. Bude ráda i ve chvíli, kdy míček někam zapadne. Pak se snaží ho vylovit tlapkou, i to je kočičí zábava.

Míčky mohou být různorodé, zvláštní kategorií jsou míčky s otvory pro krmivo. Kočce bude chutnat daleko víc, když si granulky zaslouží. Navíc jich nesní tolik, jako když hltá přímo z misky, míček s otvory je tak ideální hračka pro kočky, které potřebují zhubnout.

micky1 micky-2 micek-3
Všechny hračky pro kočky v eshopu Dobrá-miska.cz

Co se nám osvědčilo u kocoura?

Jako hračka pro kočky skvěle poslouží pěnový míček (známý ze soft tenisu), otevřená kulička s rolničkou, kterou lépe zachytí drápy nebo třeba hopsací kulička.

Hopsací kulička se zalíbila našemu kocourovi na první pohled, ale nešlo o jen tak obyčejnou kuličku.:-) Máme za to, že ještě víc než kulička se bude kočkám líbit kulička obalená v kusu látky. Tak si totiž budou moct míček (hopsací kuličku), za kterou se honí, i chytit drápky. To co vidíte dole na obrázku (fialová a oranžová hvězdička) pod látkou skrývají právě hopsací kuličku – a jak se našemu kocourovi líbí!

a10_kocka

DIY – Jak vyrobit míček pro kočky, snadno a rychle?

  • Pro kočky zajímavou kuličku může představovat i do kuličky pomačkaný papír.
  • Pokud chcete vyrobit hračku trošku důmyslnější, dáte dovnitř kuličky rolničku. Jakmile kolem rolničky pomačkáte papír, kuličku ještě zpevněte potravinářskou fólií. I její šustění se může kočce zamlouvat. To by bylo, aby si kočka nevyhrála!
  • klubkaNebyla by to kočka, kdyby neměla ráda také klubíčka vlny. Takže už to není klubko vlny, ale kočičí hračka!
  • Nakonec můžete vyzkoušet i smotat do kuličky celofán, do kterého se balí čokoláda (pozor, bez čokolády, ta je pro kočky škodlivá). Prostě jen z celofánu (hliníkové fólie) udělejte kuličku a vyšlete ji směrem k číče. Uvidíte, jak si s ní vyhraje.

DIY – Náš tip pro kutily

Obdobně jako měkký míček pro soft tenis bude fungovat i kousek miralonu, případně srolovaný do kuličky a zpevněný tkaničkou. Pokud máte doma miralon, věnujte ho kousek kočkám na hraní, jistě budou vděčné.

DIY – Tip pro hospodyňky

Pokud nemáte doma miralon, jistě máte doma klasickou pěnovou houbičku, tak zkuste ji dát kočkám a hraní…

A něco složitějšího

Kulička funguje jako hračka samostatně, ale často jsou na kuličce postaveny i složitější interaktivní hračky, třeba koulodráha.

Jak vypadá taková koulodráha? Třeba takto:

A jak vypadají koťátka, které si na koulodráze hrají. Třeba takto:

Už výše jsme psali, že kočce se prostě líbí, když kuličku nebo míček někam zapadne a ona má prostor pro šťourání. Na tomto principu jsou založeny právě koulodráhy pro kočky, ale i další interaktivní hračky. Kočky si mohou šťourat bez toho, aby míček zapadl někde pod nábytek.

koulodraha-1 koulodraha-2 hracka-3

Kočky honí skoro cokoliv…

Obdobně jako míčky fungují i laserové hračky pro kočky. Kočky laser honí podobně jako míček, jen nehrozí, že světýlko někde zapadne. S laserem zažijete snad ještě lepší kočičí kousky než s míčkem, ale pořád platí, že záleží na konkrétní kočce. Každá má své oblíbené hračky, některé hračky kočku baví a některé ji prostě nebaví. Je třeba to zkusit.

Náš tip – kdyby kočku nebavil jeden míček, vyzkoušejte hodně míčků, jak ukazuje video (pozor, nafukovací bazén pro kočky kvůli ostrým drápkům rozhodně nemůžeme doporučit).

Pokud míčky, ani hodně míčků, ani laser u vaší kočky nesklidily úspěch, nezoufejte, ještě je tu celá řada kočičích hraček. Těm se věnujeme v dalších článcích:

© 2017 U KOCOURA DOMA Všechna práva vyhrazena. 

Ohodnotíte tento článek?

Ušlo to.Bylo to fajn, ale...Článek se líbil.Super článek.Super článek, chválím. 2x, ø5,00
Loading...

 

sdileni3

Published in All DIY Hračky pro kočky Kočka domácí Svépomocí