Co číst? Knižní tipy nabízí obyčejná holka s neobyčejnou zálibou v knihách

Knihomolský deník na internetu patří blogerce Petře, která sama sebe popsala jako obyčejnou holku s neobyčejnou zálibou v knihách, také zvířatech a tetování.

I Petra pro kocoura připravila knižní tipy ze svého Knihomolského deníku, a že jsou to tipy vskutku neobyčejné! Romantiku nebo lásku například provází domácí násilí. Zatímco jiné knihy plní různé příběhy, Petra nám představila přímo survival příběh. A fantasy? To její je neotřelé!

Úvodní foto: Knihomolský deník, se svolením autora

KNIŽNÍ TIPY Z KNIHOMOLSKÉHO DENÍKU

  • Colleen Hoover: Námi to končí

Nám to končí je romantický příběh o vztazích a lásce, který se navíc zabývá vážnějším tématem. V tomto případě je to domácí násilí. Pro fanoušky romantických knih, které mají nějaký přesah, je Námi to končí nutnost. Mě osobně tato kniha opravdu hodně bavila.

  • Stephen King: Dlouhý pochod

Dlouhý pochod doporučuji fanouškům survival příběhů. Jedná se o soutěž, kde sto účastníků musí ujít danou trasu a nesmí zastavit ani zpomalit pod určitou rychlost. Tento příběh jsem četla dvakrát a vždy mě naprosto pohltil skvělou atmosférou.

  • Sara Holland: Everless: Panství kovu a krve

Everless: Panství kovu a krve je báječná fantasy, ve které čas slouží jako měna. Pokud chcete něco neotřelého, určitě mohu doporučit, protože já knihou doslova proletěla. Navíc teď vyšel druhý díl, takže se už můžete dozvědět, jak to celé dopadne.

Petro, máte i tip na novou knihu, kterou jste ještě nečetla, ale jistě stojí za pozornost?

Rozhodně kniha Šikmý kostel Karin Lednické. Kronika ztraceného města v románové podobě má skvělé ohlasy. Už na mě čeká v knihovně a chci se do ní co nejdřív pustit.

Knihy KOSMAS

 

BLOG A KARANTÉNA

Jak se v karanténě změnil denní režim blogerky Petry? Petra nám zodpověděla i otázky týkající se aktuální situace…

Petro, co se u Vás s karanténou změnilo? Čtete teď více, anebo méně?

Kromě toho, že pracuji z domu a trávím více času doma, tak nějaké výrazné změny nepociťuji. Ačkoliv jsem měla v plánu opak, tak v karanténě čtu méně.

Doporučila byste čtení jako ideální aktivitu, která se dá dělat i doma v karanténě?

Rozhodně ano. Pro mě je čtení ideální aktivita, ať je karanténa nebo nikoliv.

Měla byste i další nápady na to, co zajímavého se dá doma dělat kromě čtení?

Tak samozřejmě sledování seriálů a filmů. Já osobně beru karanténu jako ideální čas dohánět resty v tomto směru, protože jinak na televizi nemám příliš času. Ale je pravda, že já třeba začala i více vařit, což mě před tím moc nebavilo, a teď si to užívám. Chtěla jsem i něco tvořit, třeba náramky, ale na to prostě nemám trpělivost.:-)

Máte nějaký tip na to, jak současnou situaci ustát v psychickém zdraví?

Nepodléhat panice a nesledovat neustále média. To si myslím člověku hodně pomůže a vyčistí hlavu. Mě pomáhá například i udržovat si nějaký denní režim, a to i v případě, že je víkend. A abych eliminovala dny, kdy se mi moc do ničeho nechce, tak si tvořím to-do listy.

DOMÁCÍ MAZLÍČCI

Blogerka Petra má doma kocoura, kocoura plemene sphynx. Společnost jí však dělá i pes, fenka american bully. Se svými chlupáči nás seznámila…

Fenka american bully se jmenuje Lara a v srpnu bude mít čtyři roky. Jedná se o zachráněnou fenku z nevhodných podmínek ze Slovenska. O to víc je ale věrná a troufám si říct, že jsme ušly obrovský kus cesty, protože z ustrašeného uzlíčku nervů vychovat vyrovnaného psa nebylo někdy zrovna lehké. Pro zpestření se věnujeme bull sportům, které nás moc baví, i když se máme stále co učit. Musím říct, že tímhle hodně žiju. Život bez psa si nedokážu vůbec představit.

Dále s námi domácnost sdílí sphynx kocour Hubert, kterému je osm let a už je to takový klidnější kočičí pán v letech. Ani to mu však nebrání občas ukrást nějaké to jídlo anebo vymyslet nějakou lumpárnu na Laru.

Kočka, anebo pes? Petro, co byste vybrala, kdybyste měla jen jednu možnost?

Pro mě jednoznačně pes. Je mi povahově bližší a přijde mi prostě parťák do nepohody za každých okolností. Vždycky jsme doma měli psa a já si život bez čtyřnohého kamaráda už neumím představit, pes je mou nedílnou součástí.

O BLOGU KNIHOMOLSKÝ DENÍK PETRY

Blog vznikl v červnu 2018 jako taková kratochvíle, když jsem byla doma po operaci, vždycky jsem knižní blogerky obdivovala a chtěla jsem zkusit, jestli by někoho zajímaly i moje knižní názory. Vlastně mě tehdy ani nenapadlo, jak se bude Knihomolský deník rozrůstat.

Snažím se číst různé žánry, takže na mém blogu najdete recenze jak na fantasy, tak na horory či thrillery, ale nechybí ani různé romány. Baví mě knižní žánry střídat, a tak nedat možnost čtecí krizi.

Blog je zaměřen zatím pouze na knihy. Neříkám, že se to časem nemůže změnit, ale zatím nemám ambice psát o dalších věcech kromě knih. Dále se věnuji také knižnímu instagramu Knihomolský deník, kam přispívám názory na knížky častěji než na blog. Na instagram dávám i video, mluvená stories, která lidi poslední dobou baví mnohdy více než psané recenze. A také tam občas sdílím různé zajímavosti ze svého života, například můj život se psem.

A plány do budoucna?

Moje plány do budoucna jsou stále stejné. Číst, psát o knihách a nebráním se případně i nějaké spolupráci. Beru to tak, že dělám, co mě baví, a vždycky se snažím přizpůsobit dané situaci.

BLOGY | KNIŽNÍ BLOGY | KNIŽNÍ TIPY

BLOGY, BLOGY A ZASE BLOGY… Kocour nazul boty a vydal se do světa, aby něco poznal. A že toho k poznávání je, dokonce i ve světě virtuálním. Nejenom knižní blogeři, ale i lifestyle blogeři, food blogeři, cestovatelé, pejskaři, kočkomilové a další milovníci zvířat, kteří své poznatky a zkušenosti sdílí na blogu a sociálních sítích, jsou zdrojem vrnivé inspirace. A jaké nabízejí příběhy! Zdaleka nejde jenom o kočičí příběhy. Objevujte s kocourem svět, sice virtuální, ale svět, kde je dobře.

Můj život knihomolky: Něco víc a další tipy na knihy

Také blogerka z blogu Můj život knihomolky nám nabídla své tipy na knihy. Díky ní zjistíte, že všechno je úplně jinak a možná zjistíte i něco víc. Snad odhalíte i některá skrytá tajemství, dokonce možná...

Ztrácíte se V záplavě knih? Blogerka Mora vám pomůže vyplavat ven

Čtení láká více než kdy jindy. Po knihách v době koronavirové pokukují i ti, kterým byl doposud svět literatury příliš vzdálený. Karanténa má i své klady, a to, že se pouštíme i do aktivit jako...

Tipy na knihy od blogerky, která nejde s proudem

Čtení pomohlo blogerce Vendi z jihu i v těch nejtěžších dobách. Do doby koronaviru doporučuje vedle čtení hlavně selský rozum, nešílet, ale taky nebrat věc na lehkou váhu. Vendi píše do světa… Mezi knižními tipy...

Fantasy knižní tipy od blogerky z Bookish Journey

Knižní blogerka Martina z Bookish Journey nás zavádí do světa fantasy, ale také do světa koní. O princi na bílém koni občas sní asi každá žena, některé sní dokonce jenom o tom koni. Martina nesní...
Hvězdičkujeme...

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *