Knižní tipy Alyss: úžasné dobrodružství, románek i humor, který zlepší náladu

Pro knihomolku Alyss je čtení ideálním způsobem, jak si odpočinout, ale i prožít úžasné dobrodružství nebo zamilovaný románek. Je to také způsob, jak změnit myšlenky. To přijde v této podivné koronavirové době vhod. Knihy se nabízejí jako skvělý způsob, jak trávit čas v karanténě.

I Knihomolka Alyss nabízí své knižní tipy. Představuje knihy z různých žánrů. Na své si tak přijdou vyznavači romantiky, humoru, ale i scifi. Inspiraci ke čtení by si tak měl vybrat každý. Který z knižních tipů Knihomolky Alyss zaujme vás?

Úvodní foto: Knihomolka Alyss, se svolením autora

KNIŽNÍ TIPY KNIHOMOLKY ALYSS

  • Zdeněk Antonín Jirotka: Saturnin

Neskutečně vtipný příběh o svérázném výstředním sluhovi, který vymýšlí jednu šílenost za druhou a dostává tak svého pána do prekérních situací. Kniha Saturnin je naprostá klasika. Přestože věřím, že ji má spousta lidí už dávno přečtenou, tak bych ji chtěla všem doporučit. Snad nikdy jsem se u knížky nesmála tak, jako právě u Saturnina. Autor příběh vypráví s naprostou lehkostí a styl jeho humoru je jedinečný. Myslím si, že je tato knížka ideálním způsobem, jak si zlepšit náladu. Rozhodně se u ní zasmějete. Tento příběh je také brilantně namluvený do audio-verze Oldřichem Víznerem, takže pokud už jste knížku četli nebo chcete čtenářský zážitek ještě ozvláštnit, tak její poslech rozhodně doporučuji!

Další knihy, které vás rozesmějí najdete na blogu Knihomolky Alyss. 

  • Amie Kaufman a Jay Kristoff: Illuminae

Tato knížka má jednak skvělý a napínavý děj, ale je velice zajímavá i svým originálním zpracováním. Příběh není psán klasickou formou, ale je vyprávěn pomocí různých souborů dokumentů, jako jsou: emaily, chaty, přepisy audionahrávek, schémata a podobně. Děj knihy se odehrává v budoucnosti na vesmírných lodích, kde dochází k problémům s umělou inteligencí a dalším děsivým situacím. Tato knížka je neskutečně čtivá. Jakmile se jednou začtete, nebudete schopni ji odložit.

Myslím si, že Illiminae je ideálním čtením nejen pro milovníky sci-fi, ale i pro všechny čtenáře Young adult literatury, protože hlavní hrdinové jsou náctiletí.

  • Kasie West: P. S. Líbíš se mi

Nádherná romantická knížka s velmi originální zápletkou. Příběh se odehrává na střední škole, kde se hlavní hrdinka neskutečně nudí při hodinách chemie, a tak si na lavici čmárá text své oblíbené písničky. Další den zjistí, že někdo rozepsanou sloku dokončil a ještě pro ni připsal vzkaz. Se svým anonymním přítelem si začnou dopisovat pravidelně a od vzkazů na lavici přejdou k dlouhým dopisům. P. S. Líbíš se mi je dokonalé oddechové čtení, které přečtete jedním dechem a během čtení se budete neustále usmívat. Nedovedu si představit lepší knížku na zlepšení nálady!

  • Knižní novinky: Prokletý rok

Z knižních novinek mě zaujala fantasy kniha Kim Liggett Prokletý rok, která vyšla v únoru letošního roku a dostává se jí jen samých pozitivní recenzí. Příběh vypráví o vesnici, ve které jsou dívky v šestnáctém roce života vyhnány do divočiny, kde se musí očistit od své údajné magie – ne všechny se však vrátí.

Knihy KOSMAS

 

KNIHOMOLKA ALYSS

Blog Knihomolka Alyss píšu už čtvrtým rokem. Zaměřuju se především na články o knížkách, a to nejvíce v žánru Young adult, tedy literatura pro náctileté. Ale krom toho na mém blogu najdete i pár článků o literatuře pro děti, naučné literatuře či poezii. Snažím se klasické knižní recenze oživovat i jinými zajímavými knižními články, jako například Knihy, které mě rozesmály, Výhody audioknih nebo Brigáda v knihkupectví. Krom toho, že jsem milovník knih, zbožňuju i seriály, takže jsem i jim na blogu v poslední době věnovala své místo.

Plány do budoucna? Můj plán s blogem je hlavně ho nepřestávat psát, vymýšlet nové zajímavé články a inspirovat a motivovat co nejvíce lidí ke čtení!

A domácí mazlíčci?

Vždycky jsem snila o tom, že budu mít pejska. Protože se psy můžete chodit na dlouhé procházky, naučit je spoustu věcí a jak se říká: pes je nejlepší přítel člověka. Bohužel doma máme silného alergika, takže domácí mazlíček v tuto chvíli nepřipadá v úvahu.

BLOGY | KNIŽNÍ BLOGY | KNIŽNÍ TIPY

BLOGY, BLOGY A ZASE BLOGY… Kocour nazul boty a vydal se do světa, aby něco poznal. A že toho k poznávání je, dokonce i ve světě virtuálním. Nejenom knižní blogeři, ale i lifestyle blogeři, food blogeři, cestovatelé, pejskaři, kočkomilové a další milovníci zvířat, kteří své poznatky a zkušenosti sdílí na blogu a sociálních sítích, jsou zdrojem vrnivé inspirace. A jaké nabízejí příběhy! Zdaleka nejde jenom o kočičí příběhy. Objevujte s kocourem svět, sice virtuální, ale svět, kde je dobře.

Můj život knihomolky: Něco víc a další tipy na knihy

Také blogerka z blogu Můj život knihomolky nám nabídla své tipy na knihy. Díky ní zjistíte, že všechno je úplně jinak a možná zjistíte i něco víc. Snad odhalíte i některá skrytá tajemství, dokonce možná...

Ztrácíte se V záplavě knih? Blogerka Mora vám pomůže vyplavat ven

Čtení láká více než kdy jindy. Po knihách v době koronavirové pokukují i ti, kterým byl doposud svět literatury příliš vzdálený. Karanténa má i své klady, a to, že se pouštíme i do aktivit jako...

Tipy na knihy od blogerky, která nejde s proudem

Čtení pomohlo blogerce Vendi z jihu i v těch nejtěžších dobách. Do doby koronaviru doporučuje vedle čtení hlavně selský rozum, nešílet, ale taky nebrat věc na lehkou váhu. Vendi píše do světa… Mezi knižními tipy...

Fantasy knižní tipy od blogerky z Bookish Journey

Knižní blogerka Martina z Bookish Journey nás zavádí do světa fantasy, ale také do světa koní. O princi na bílém koni občas sní asi každá žena, některé sní dokonce jenom o tom koni. Martina nesní...
Hvězdičkujeme...

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *