Extravagantní Karl Lagerfeld a jeho extravagantní kočka

Německý návrhář Karel Lagerfeld je módní legendou, která se nesmazatelně zapsala do dějin. Jako ikona dál září ve světě, přestože 19. února 2019 v pařížské nemocnici zemřel. Bylo mu 85 let. Zůstala tady po něm kočka Choupette plemene posvátná birma, které Lagerfeld odkázal značné jmění.

Muž, který šokoval

Karl Lagerfeld nikdy nebyl člověk, který by se ztratil v davu. Narodil se do zámožné rodiny v roce 1933, v roce 1953 se pak vydal do Paříže, aby zde usedl na pomyslném módním trůnu. V roce 1955 vyhrál v soutěži o nejlepší návrh kabátu, díky které začal pracovat u Pierra Balmaina. Posléze se přesunul k Jean Patouovi.

Netrvalo dlouho a zřídil si vlastní obchod a založil vlastní značku Lagerfeld, její doménou bylo značkové oblečení a parfémy. Spolupracovat i s dalšími prestižními značkami, mj. Chloé či Fendi. V roce 1982 se stal dvorním návrhářem módního domu Chanel. Jeho modely oblékala řada celebrit, speciálně třeba Madonna nebo Kylie Minogue, kterým navrhl kostýmy pro jejich koncertní turné.

Šokoval svými modely i životním stylem. Úspěch se mu však odepřít nedá. S ním se pojí bohatství a život v luxusu, který většina z nás nikdy nezažije. Život v luxusu připravil Lagerfeld i pro svou kočku Choupette. Tu obléká do oblečení Chanel, opatřil ji profesionální služebnictvo, chůvu, kuchaři i bodyguarda a dokonce prohlásil, že by se s ní klidně oženil.

Kočka, která žije v luxusu

Přestože by své kočce excentrický módní návrhář mohl koupit téměř cokoli, jeho kočka si dokáže na svůj luxusní život sama vydělat. Karl Lagerfeld pro časopis The Cut prozradil, že jeho kočka si ročně přijde i více než 82 milionů korun. Tučný honorář ji zajistila například spolupráce s japonskou kosmetickou značkou Shu Uemura, která vytvořila speciální kolekci Shupette. Další výdělek pak přinesla mj. automobilová značka Opel Corsa.

Kočka Choupette patří jistě mezi ty nejslavnější kočky světa, také nejvýdělečnější celebrity a influencery. Dokazuje to i její Instagram, kde má v roce 2019 asi 180 tisíc fanoušků. A dokonce má i vlastní blog Choupette´s diary.

Posvátná birma z Lagerfelda udělala lepšího člověka

Choupette, kočka plemene posvátná birma, si srdce Lagerfelda natolik, že to překvapilo i samotného slavného tvůrce. Ten uvedl pro CNBC: Nikdy jsem si nemyslel, že bych se mohl zamilovat do zvířete.

Byla to přitom láska na první pohled. Birma, kočka typická svýma blankytnýma očima a dlouhou světlou srství se k legendárnímu návrháři dostala náhodou. Během své pracovní cesty mu ji nechal na hlídání jeho přítel francouzský model Baptiste Giabiconi. Lagerfeld mu ji však odmítl vrátit s tím, že on a kočka patří k sobě. Po několika letech pak prohlásil, že kočka z něho udělala lepšího člověka.

Ve zmiňovaném rozhovoru Lagerfeld také přiznal, že už pochopil staré Egypťany, kteří uznávali kočky jako magická zvířata. Jeho kočka se pro něho stala zdrojem energie, dle slov samotného Lagerfelda se s kočkou cítí jako právě nabitý telefon.

4.7/5 - (3 votes)

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *