Karl Lagerfeld byl extravagantní, extravagantní byla i jeho kočka


19. února 2019 proběhla světem zpráva o úmrtí módní legendy, německého návrháře Karla Lagerfeld. Karl Lagerfeld zemřel v pařížské nemocnici. Bylo mu 85 let.

Muž, který šokoval

Karl Lagerfeld nikdy nebyl člověk, který by se ztratil v davu. Narodil se do zámožné rodiny v roce 1933, v roce 1953 se pak vydal do Paříže, aby zde usedl na pomyslném módním trůnu. V roce 1955 vyhrál v soutěži o nejlepší návrh kabátu, díky které začal pracovat u Pierra Balmaina. Posléze se přesunul k Jean Patouovi.

Netrvalo dlouho a zřídil si vlastní obchod a založil vlastní značku Lagerfeld, její doménou bylo značkové oblečení a parfémy. Spolupracovat i s dalšími prestižními značkami, mj. Chloé či Fendi. V roce 1982 se stal dvorním návrhářem módního domu Chanel. Jeho modely oblékala řada celebrit, speciálně třeba Madonna nebo Kylie Minogue, kterým navrhl kostýmy pro jejich koncertní turné.

Šokoval svými modely i životním stylem. Úspěch se mu však odepřít nedá. S ním se pojí bohatství a život v luxusu, který většina z nás nikdy nezažije. Život v luxusu připravil Lagerfeld i pro svou kočku Choupette. Tu obléká do oblečení Chanel, opatřil ji profesionální služebnictvo, chůvu, kuchaři i bodyguarda a dokonce prohlásil, že by se s ní klidně oženil.

Kočka, která žije v luxusu

Přestože by své kočce excentrický módní návrhář mohl koupit téměř cokoli, jeho kočka si dokáže na svůj luxusní život sama vydělat. Karl Lagerfeld pro časopis The Cut prozradil, že jeho kočka si ročně přijde i více než 82 milionů korun. Tučný honorář ji zajistila například spolupráce s japonskou kosmetickou značkou Shu Uemura, která vytvořila speciální kolekci Shupette. Další výdělek pak přinesla mj. automobilová značka Opel Corsa.

Kočka Choupette patří jistě mezi ty nejslavnější kočky světa, také nejvýdělečnější celebrity a influencery. Dokazuje to i její Instagram, kde má v roce 2019 asi 180 tisíc fanoušků. A dokonce má i vlastní blog Choupette´s diary.

Posvátná birma z Lagerfelda udělala lepšího člověka

Choupette, kočka plemene posvátná birma, si srdce Lagerfelda natolik, že to překvapilo i samotného slavného tvůrce. Ten uvedl pro CNBC: Nikdy jsem si nemyslel, že bych se mohl zamilovat do zvířete.

Byla to přitom láska na první pohled. Birma, kočka typická svýma blankytnýma očima a dlouhou světlou srství se k legendárnímu návrháři dostala náhodou. Během své pracovní cesty mu ji nechal na hlídání jeho přítel francouzský model Baptiste Giabiconi. Lagerfeld mu ji však odmítl vrátit s tím, že on a kočka patří k sobě. Po několika letech pak prohlásil, že kočka z něho udělala lepšího člověka.

Ve zmiňovaném rozhovoru Lagerfeld také přiznal, že už pochopil staré Egypťany, kteří uznávali kočky jako magická zvířata. Jeho kočka se pro něho stala zdrojem energie, dle slov samotného Lagerfelda se s kočkou cítí jako právě nabitý telefon.

Každá hvězdička je dobrá! Ušlo to.Bylo to fajn, ale...Článek se líbil.Super článek.Super článek, chválím. 2x, ø5,00
Loading…

Zdroje: vlastní poznatky a zkušenosti, literatura, internetové zdroje, více…

Internetové zdroje: 

/1/ Bohemian Rhapsody. Cinemart.cz [online]. 2018 [cit. 2018-12-25]. Dostupné z: http://www.cinemart.cz/filmy/bohemian-rhapsody/

Obrázky:

Zdroj úvodního obrázku: Instagram Choupette´s diary.

Zdroj ilustračních obrázků: Pixabay.com

Upozornění: žádné informace na tomto webu nemají odborný charakter…

Pečlivě studujeme všechny dostupné zdroje, hledáme na internetu, v literatuře i v odborných časopisech. Čerpáme z rad veterinářů i zkušenějších chovatelů. Přesto nejsme (ani nemůžeme být) náhradou odborné veterinární péče. Jsme jenom chovatelé, co se snaží sdílet zkušenosti a získané informace s ostatními. V případě zdravotních potíží vás musíme odkázat na odborníky, v jejich rukou by měla být i léčba zvířat. Samozřejmě chápeme, že nejvíce pro své miláčky může udělat zejména jejich majitel.

Jsme pisálci, fotografové a designéři života. Chceme se podělit o své poznatky, zkušenosti a zážitky ze života s chlupáči. Chceme sdílet svoji radost. Více…

Naší smečce vládne černý kocour. Máme i kočičku a nechybí nám ani pes.

  • Černý kocour se svým sametově něžným kožíškem přímo vybízí k pohlazení. Jen si ho pohlaďte! Jen se podívejte do jeho magických očí a nechte všechny starosti zmizet.
  • Máme i kočičku. Je to potvora, ale hlavně je to radost!
  • Největší mazel sice vypadá jako pes baskervillský, ale jenom vypadá, opravdu. Náš pes, tedy fenka je doslova ten největší mazel.:-)

Hledáme inspiraci pro útulné bydlení, vrnivou spokojenost a harmonii. Náš web U KOCOURA DOMA má být útočištěm pro všechny milovníky zvířat a přírody. Jsme tady pro všechny vyznavače šťastného domova, věčné hledače krásy, i pro ty, kterým voní bylinky nebo jim přirostla k srdci zahradaVíce…

Buďte s námi v kontaktu na sítích:  Facebook instagram pinterest youtube 

Kontaktujte nás na emailu ukocouradoma/zavináč/seznam.cz anebo využijte kontaktní formulář.

Jsme otevřeni různým formám spolupráce.

© 2016 – 2018 U KOCOURA DOMA Všechna práva vyhrazena. Pokud čerpáte z našeho obsahu, nezapomeňte nás uvést jako zdroj. Spolupráci se nebráníme.

Stojíme si za svým.

Aby tento web za něco stál.

Píšeme o tom, co se nás týká. Jsme osobní. Jsme chovatelé, ale nejsme odborníci. V případě zdravotních potíží vás musíme odkázat na odbornou pomoc, ať již lékařskou či veterinární v případě, že půjde o zvíře.

Nejsme eshop. Pouze doporučujeme, doporučujeme produkty, které známe, máme rádi a sami používáme. Naše tipy jsou skutečně naše tipy. Představujeme to, co se nám fakt líbí, nejenom na oko.

Affiliate Disclaimer

Když něco doporučujeme, tak to doporučujeme z vlastní vůle, nikoli proto, že nám za to někdo zaplatil.

Náš web má pouze informativní charakter, nejsme a netváříme se jako odborníci. Nemůžeme nahradit odbornou lékařskou či veterinární péči. V případě zdravotních potíží vás musíme odkázat na odborníky. Nedáváme odborná ani obchodní doporučení. Tím však nevylučujeme partnerskou spolupráci.

NĚCO PRO PANIČKY A PÁNÍČKY

Udělejte něco pro spokojenost svých mazlíčků, dopřejte jim spokojené paničky a páníčky. Inspirujte se u chlupáčů, radujte se ze života, relaxujte, nedejte šanci stresu.